Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

McCann

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
McCann

McCann(jap. ミツゾー Mitsuzō) Pojawił się jedynie w odcinku Opanować wiatr!. Głos dla宝亀克寿Katsuhisa Hoki w języku japońskim i N. Ronald Levine w języku angielskim.

Spis treści

W animé

McCann jest starym człowiekiem, który jest lepiej znany jako Bitwa Air Master,ze względu na jego waleczność w walcę ze swoim Scizorem wśród silnych wiatrów co udowodnił podczas wlki ze swoją wnuczką i studentką Mayą i łatwo pokonał jej Chimecho. Na spotkanie starego i świadkiem jego walki oraz umiejętności Ash był chętny do pokonania Air Battle Master z Gliscorem, który wykorzystał wiatry do latania. Jednak Gliscor okazał się łatwym celem i został pokonany bez większych problemów.

Później Ash i Gliscor mimo, że obaj początkowo byli rozczarowani, McCann zaproponował Ashowi rewanż i choć Air Master po raz kolejny wygrał bitwę, ale tym razem Gliscor był bardzo blisko pokonania Scizora i nauczył się Giga wstrząsu ze względu na swoją determinację, żeby wygrać. Zarówno McCann jak i jego Scizor byli pod wielkim wrażeniem, że Gliscor dostał szansę zostać i szkolić z innymi kapitanami powietrza.

W odcinku DP185 McCann odesłał go zpowrotem do Asha na Konferencję Suzaran

Pokémony

Przy sobie

Scizor
Scizor McCanna.png Pierwszy raz pojawił się w tym samym odcinku co jego Trener. Jest mistrzem walk powietrznych. Mimo, że nie jest w stanie latać, nauczył przesuwać się wzdłuż silnych wiatrów, które są w górach, gdzie mieszka. W swojej pierwszej walce z Gliscorem Asha z łatwością go pokonał. W drugiej walce mimo wzniesiony na skraj klęski był znowu w stanie pokonać Gliscora, ale był pod wrażeniem jego umiejętności i zgodził się z decyzją McCanna, aby umożliwić Gliscorowi treningi z nimi. Metalowy Pazur
Podwójny Cios
Podwójna Drużyna
Hiper Promień

Dawniej trenował

Gliscor
Gliscor MC.png Osobny artykuł: Gliscor Asha

Gdy zobaczył trening Mayi i McCanna chciał walczyć ze Scizorem. Ash się zgodził. Scizor z łatwością go pokonał. Po tym Gliscor był bardzo przygnębiony. Nie chciał jeść ani wrócić do swojego Pokeballa. Ash pomógł mu w treningu i stanęli obaj do rewanżu ze Scizorem. Tym razem równierz przegrał ale był o wiele trudniejszym przeciwnikiem. Po walce McCann zaproponował zostawienie u niego Gliscora, by ten z nim trenował. Gliscor był smutny że ma zostawić Asha, lecz ten powiedział mu że nie może stracić takiej szansy. Gliscor zgodził się. McCann wysłał Gliscora do Asha przed jego walką z Paulem.

Nożyce
Atak Piaskiem
Stalowe Skrzydło
Skrzek
Kieł Ognia
Giga Wstrząs
Kamienne Ostrze

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach