Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Mamoswine Dawn

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mamoswine Dawn
ヒカリのマンム Hikari Manmu
Poké Ball
Dawn Mamoswine.png
Głodni wrażeń i Pofinek
Debiut w odcinku Głodni wrażeń i Pofinek
Miejsce złapania Trophy Garden Pana Backlota
Ewoluował w odcinku Cresselia kontra Darkrai!
Płochliwy przyjaciel
Płeć nieznana
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Dawn
Swinubem Piloswine'em Mamoswine
Ten Pokémon był przez 20 odcinków Swinubem i przez 2 Piloswine'em.

Mamoswine - pokemon Dawn, ewoluował ze Swinuba i Piloswine'a.


Spis treści

Historia

Swinub

Debiut Mamoswine'a nastąpił w odcinku Głodni wrażeń i Pofinek, gdzie był głodnym Swinubem. Okazało się, że przychodził do rezydencji Pana Bogackiego z pobliskiego lasu. Spowodowało to problemy, ponieważ zjadał wszystkie Pofinki Dawn, ku niezadowoleniu innych Pokémonów Dawn. Jednak kiedy pomógł pokonać Zespół R i uratował inne Pokémony, Dawn zdecydowała, że chce, by Swinub poszedł z nią. Miał bardzo wesołą, szczęśliwą osobowość i często skakał w górę iw dół z podniecenia.

Jako Swinub, nie został wykorzystany w wielu walkach ze względu na brak doświadczenia w Pokazach. W odcinku Starcie dwóch pokoleń!, Swinub oglądał pierwszy raz pokazy, gdzie zobaczył Dawn, Buneary i Ambipom, gdy pracowały razem, aby wygrać Pokazy Celestic. Swinub przekształcił się w Piloswine'a w odcinku Cresselia kontra Darkrai! w walce z Zespołem R.

Jako Piloswine

Piloswine

Po ewolucji, Piloswine początkowo nadal był bardzo przywiązany do Dawn, jak widać w odcinku Uważajcie na Rotoma!, gdzie skoczył na nią z miłości. Ta miłość jednak nie trwa długo.Jego osobowość drastycznie zmieniła się w odcinku Płochliwy przyjaciel. Zaledwie dwa odcinki po ewolucji, Piloswine zaczął rozwijać obojętność wobec Dawn i stał się skłonny do nieposłuszeństwa. Znając liczne i potężne ataki, Piloswine czuł się znacznie silniejszy i bardziej pewny siebie niż jako Swinub. Czuł, że nie był słaby, lecz bardzo silny. Wielokrotnie próbował zaatakować Dawn i jej Pokémony. Zaatakował Piplupa od dotykania zuchwale futra, i starał się atakować Dawn Odłamkami Lodu. Dawn zgodziła się na walkę Piloswine'a i Grotle'a. Niemniej jednak, ten ignorował polecenia Dawn i używał Starożytnej Mocy.

Mamoswine

Mamoswine i Pachirisu na Wielkim Festiwalu Sinnoh

Później rozwinął się w Mamoswine'a, po tym jak został zaatakowany przez Zespół R. Niestety, zachował swoje złe zachowanie od bycia Piloswine'em. Pomimo tego, Dawn wciąż chętnie dobrze trenowała Mamoswine'a.

W bitwie, Mamoswine wykazał się niewiarygodnie potężny dzięki dużej i potężnej sylwetce.

Na początku, Mamoswine nie był zainteresowany udziałem Dawn w Pokazach. Zamiast tego, po prostu spał z pomponem na głowie. Później, podczas walki Dawn z Ursulą w odcinku Niestraszny nam żaden Gabite, Mamoswine zainteresował się Pokazami po obejrzeniu Dawn i Pachirisu.

W odcinku Próba sił, Mamoswine został ranny podczas walki z dzikim Aggronem. Dawn i jej Pokémony wykorzystali pierwszą pomoc, by pomóc Mamoswine'owi odzyskać zdrowie, a później próbowali chronić Mamoswine'a przed Zespołem R. W rezultacie, Mamoswine zyskał szacunek dla Dawn i na jej polecenia, i był w stanie pokonać Aggrona. Od tego czasu, Mamoswine zachował odrobinę buntu, ale kiedy Dawn jest w niebezpieczeństwie, nie zawaha się jej pomóc.

W odcinku Starzy rywale, nowe sztuczki, choć udawał, że nie jest zainteresowany, Mamoswine pomógł Ambipom trenować do nadchodzącego turnieju Pokémon Ping Ponga. Później, podczas pokazów, próbował spać, lecz, gdy Ambipom rozpoczęła walkę z Prinplupem Kenny'ego, zaczął oglądać i ostatecznie został całkowicie wciągnięty w pokazy.

W odcinku Zamieszanie z Tangrowthem, Dawn postanowiła szkolić Pokémona do nadchodzących zawodów. Wszystko szło dobrze do momentu, gdy Mamoswine'owi nie wychodzi i ucieka do lasu, zły i zawstydzony. Dziki Tangrowth pojawia się i atakuje Mamoswine'a, pokonując go. Później, Zespół R powoduje spustoszenie i skutecznie uczy Mamoswine'a Ukrytej Mocy.

W odcinku Dla Jessie wszystko, Dawn używała Mamoswine'a w jego pierwszych Pokazach w rundzie walk w Pokazach Lilypad. Wcześniej w tym odcinku, Dawn nauczała go połykania Odłamków Lodu, tworząc lodowe kolce na jego plecach. Niestety, w czasie walki z Carnivine'em, wyrwał się spod kontroli i przegrał. Jednak Mamoswine przejął się tym i chętnie rozpocząć trening ponownie.

W odcinku Podwójny trening, Mamoswine trenował, aby znaleźć partnera do pokazów. Nie udało mu się zsynchronizować z Piplupem i Pachirisu. W końcu znalazł partnera - Cyndaquila. Razem zostali pokonani w bitwie treningowej z Kirlią i Leafeonem Zoey.

W odcinku Wielki bis!, Mamoswine i Cyndaquil byli wykorzystywani w rundzie walk w Pokazach Daybreak. Dawn używała ich połączenia, Płomienia Lodu, przeciwko Houndoomowi i Mightyenie, ale nie powiodło się z powodu topnienia lodu. Po trudnej walce z Ursulą, Cyndaquil i Mamoswine opanowali współpracę do pokonania Ursuli i opanowali połączenie. Dawn udało się wygrać pokazy, zdobywając piątą wstążkę.

W odcinku Godna Rywalka!, Mamoswine był używany wraz Pachirisu w pierwszej rundzie walki w Wielkim Festiwalu przeciwko Gabite i Flareonowi Ursuli. Pomimo dobrego startu, Mamoswine i Pachirisu szybko zorientowali się, że zostaną pokonani, lecz tak się nie stało: to Gabite i Flareon zostali pokonani.

Ostateczny wygląd Mamoswine'a w serii nastąpił w odcinku Rozpracujmy przeciwnika!, gdzie pomagał Gliscorowi Asha opanować Giga Wstrząs.

Jako Swinub

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Usunięcie Głodni wrażeń i Pofinek! Dawn Mamoswine Take Down.png
Odłamki Lodu Głodni wrażeń i Pofinek! Dawn Mamoswine Ice Shard.png
Tunel Głodni wrażeń i Pofinek!
Antyczna Moc Płochliwy przyjaciel! Dawn Mamoswine AncientPower.png
Ukryta Siła Zamieszanie z Tangrowthem! Dawn Mamoswine Hidden Power.png
Lodowy Kieł Ponowne Starcie Autorytetów! Dawn Mamoswine Ice Fang.png

Ciekawostki

  • Z zachowania jest podobny do Charizarda Asha. Na początku jest posłuszny Dawn. Po pierwszej ewolucji przestaje ją słuchać, a gdy osiąga ostateczną ewolucję zachowuje się jeszcze gorzej, jednak później znów jest posłuszny trenerce.

Ruchy improwizowane

  • Lodowa Zbroja - przez połknięcie własnych Odłamków Lodu, na plecach Mamoswine'a pojawiają się kolce.
  • Płonący Lód - połączenie, które zostało stworzone przez Mamoswine'a i Cyndaquila podczas szkolenia z Dawn. Polega na tym, że Cyndaquil zostaje uwięziony przez Odłamki Lodu Mamoswine'a, jednocześnie korzystając z Kręgu Ognia.
  • Czteroosobowa Kombinacja po raz pierwszy została użyta w walce z Ursulą w odcinku Wielki bis!. Mamoswine używa Połknięcia Odłamków Lodu, tworząc Lodową Zbroję. Cyndaquil następnie używa Prędkości, która otacza Mamoswine'a. Następnie Cyndaquil sprawia, że płomień na jego plecach dzieli się. Mamoswine następnie używa Usunięcia, podczas gdy Cyndaquil znajduje się na górnej części Lodowej Zbroi.
  • Lodowy Żyrandol- połączenie, które zostało stworzone przez Buneary i Pachirisu w odcinku Nauka od podstaw!. Polega na tym, że Buneary używa Lodowego Promienia (lub Mamoswine Odłamków Lodu) do otoczenia Pachirisu, zatrzymując go w kuli lodu. Pachirisu potem biega w kuli podczas korzystania z Wyładowania. Efektem końcowym jest żyrandol z lodu, który świeci w pięknym odcieniu niebieskiego. Ten ruch z Mamoswine'em debiutuje w odcinku Godna Rywalka!.

Pokemony Dawn

Dawn Piplup.png Dawn Buneary.png PachirisuDawn.png Dawn Mamoswine.png Quilava Dawn.png Dawn Togekiss.png
Piplup Buneary Pachirisu Mamoswine Quilava Togekiss
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach