Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Luke

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Luke
ルーク Rūku
Luke.png
Luke
Płeć Mężczyzna
Kolor oczu Niebieskie
Kolor włosów Brązowe
Miasto nieznane
Region Unova
Krewni nieznani
Klasa Trener
Debiut w anime Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"!
Angielski głos N/A
Japoński głos Minami Takayama
Polski głos -

Luke (Jap. ルーク Rūku) jest postacią z serii Best Wishes, zadebiutował w odcinku Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"!.

Historia

Luke i jego kamera

Luke pracował w najstarszym kinem w swoim rodzinnym mieście z Matthewem. Pomagał w projektowaniu w zamian za oglądanie filmów za darmo. Od czasu do czasu dostrzegł jedną z bohaterek filmu siedzącą na widowni. Zaintrygowany, udał się za nią, po jednym z filmów, a ona okazała się być Zorua. Go i Zoruę łączyła wspólna miłość do filmów i zaoferował jej rolę w filmie, w którym był reżyser. Jednak nie udało mu się zebrać wszystkich aktórów. W tedy Zorua uciekł. Kiedy Luke spotkał Asha, Iris i Cilan, oni dobrowolnie zgodzili się, aby szukać Zorua razem.

Po tym jak Zorua został znaleziony, Cilan wypracował przyczynę frustracji Zoruy. Luke dawał jej za dużo ról. Luke postanowił pogodzić się z Zoruą, dając jej tylko jedną rolę, a Cilan, Ash i Iris oferują grę innych postaci. Zespół R prawie zrujnował jego filmu, gdy próbował ukraść Zoruę, ale dzięki improwizacji Cilana, jego filmu udał się. Po tym jak jego film miał premierę w teatrze, Luke postanowił wziąć udział w turnieju Club Battle.

Luke towarzyszył grupie w dotarciu do Nimbasa Town i zarejestrował się w Turnieju Bitew. On także dokumentował wydarzenia, które odbywały się podczas bitwy i nie tylko używając kamery wideo. Dokumentując, zostawała od czasu do czasu przerywana przez Biancę, która była zarówno ciekawa i chciał wiedzieć, gdzie jest jego Zorua. Pierwszym przeciwnikiem Luke'a w Turnieju Bitew. był Scooter. W Cilan kontra Trip, Ash kontra Georgia!, walczył razem ze swoim Golettem przeciwko Scooterowi i jego Darmanitanowi. Wygrał tą walkę i awansował do następnej rundy.

W następnym odcinku, Luke pokazał po raz pierwszy swojego Larvesta, kiedy walczył z Cilanem. Pomimo niekorzystnej sytuacji typu w wyniku silnego poparzenia, Larvestowi udało się pokonać Cilana i jego Stunfiska, a Luke awansował do półfinału. W Finał Klubowej Bitwy: Narodziny Bohatera!, Luke walczył z Iris w półfinale turnieju Club Battle, gdzie jego Golett został pokonany przez nowo nauczony Uraz Axew Iris, eliminując go z turnieju. Pod koniec odcinka, opuścił grupę.

Pojawił się w Filmowy Oddział Obronny!, gdzie chciał wziąć udział w konkursie PokéWood, w Mieście Virbank. Po spotkaniu z ekipą, zwerbował ich do swojego nowego filmu, który wygrał konkurs.

Osiągnięcia

Pokémony

Zorua
Zorua Red Osobny artykuł: Zorua Luke'a

Zadebiutowała wraz ze swoim trenerem w odcinku Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"!. Zna zdolność Iluzję.

Debiut Ataki
Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"! Kula Cienia
Nocny Wybuch


Golett
Golett Red Golett debiutuje w odcinku Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"!. Od początku pojawia się obok Luke'a. Pomagał mu w przenoszeniu sprzętu i tworzeniu dekoracji do filmu. Pod koniec odcinka pomaga pozbyć się Zespołu R.

W Cilan kontra Trip, Ash kontra Georgia! wygrywa bitwę w Turnieju Bitew z Darmanitan'em Scootera dzięki Cienistemu Ciosu. W Furia Klubowej Bitwy: Emolga kontra Sawk! pojawia się w pół-finale gdzie walczy z Axewem Iris. Walka sprzyjała na początek Golett'owi ale gdy Axew użył nowego ataku to Pokémon został szybko pokonany.

Pojawił się ponownie w Filmowy Oddział Obronny!. Znów pomagał Luke'owi w tworzeniu filmu, lecz teraz zamiast nosić sprzęt, grał w nim. W filmie Golett ewoluował, lecz tak naprawdę to była tylko Iluzja Zoru'y.

Debiut Ataki
Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"! Kula Cienia
Cios Cienia
Mega Cios
Podwójny Zespół
Żyroskop


Leavanny
Leavanny Red Pojawił się w odcinku Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"!, gdy Ash i przyjaciele przygotowywali dekorację oraz na premierze filmu w kinie.

Pojawił się ponownie w Filmowy Oddział Obronny!. Najpierw pomagał nosić sprzęt, a potem zagrał w filmie Luke'a. Odegrał jednego z pokemonów z lasu, które zostały porwane przez czarnego bohatera, granego przez Cilana.

Debiut Ataki
Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"! Strzał Siecią


Larvesta
Larvesta Red Pojawił się w Furia Klubowej Bitwy: Emolga kontra Sawk! gdzie walczy z Stunfisk'iem Cilana. Zwycięża tą bitwę dzięki Miotaczowi Płomieni i dzięki temu Luke dostaje się do półfinału gdzie będzie walczyć z Iris.
Debiut Ataki
Furia Klubowej Bitwy: Emolga kontra Sawk! Strzał Siecią
Robacze Bzyczenie
Miotacz Płomieni
Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach