Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Leavanny Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Leavanny Asha
サトシのクルミル Satoshi's Hahakomori
Poké Ball
Ash Leavanny.png
Leavanny
Debiut w odcinku Sewaddle i Burgh w Bezkresnym Lesie!
Miejsce złapania Bezkresny Las
Ewoluował w odcinku Bitwa w imię miłości do Pokémonów robaków!
Bitwa Ze Złodziejami Liści!
Płeć Samiec
Zdolność Rój*
Teraźniejsza lokalizacja W laboratorium profesora Oak`a
Sewaddlem Swadloonem Leavanny
Ten Pokémon był przez 5 odcinków Sewaddlem i przez 51 Swadloonem.

Leavanny Asha (Jap: サトシのハハコモリ Satoshi's Hahakomori) - szósty złapany Pokémon Asha w Unova, ewoluował z Sewaddle'a i Swadloona.

Spis treści

Historia

Sewaddle

Jako Sewaddle

Leavanny raz pierwszy pojawił się jako Sewaddle podczas, gdy Ash, Iris i Cilan wędrowali przez Bezkresny Las. Bez powodu atakuje Pikachu Asha. Ash uznaje, że Sewaddle jest silnym Pokémonem i postanawia go złapać. Niestety podczas gonitwy Ash zbacza z trasy przez co ekipa gubi się w Lesie. Później pojawił się i atakując tym razem Asha, gdy ekipa spotkała Burgh, lider Sali Castelia, który mówi, że towarzyszy Sewaddle w lesie, choć nie jest jego Pokémonem. Burgh pokazał ekipie sposób przywitania się z Sewaddlem. Później Ash, Iris, Pikachu Asha i Axew Iris próbowali przywitać się z Sewaddleem dotknięciem czołem czułek Sewaddle'a. Sewaddle wita się z Iris, Burghiem, Pikachu Asha i Axew Iris z uśmiechem. Gdy Ash chce się przywitać Sewaddle atakuje go. Iris mówi, że to pewnie dlatego, że Ash próbował go złapać bez przywitania się. Później Ash, Iris i Burgh chodzą ze Sewaddlem po całym lesie, obserwując go podczas jedzenia oraz snu.

Kiedy Sewaddle zaczął jeść jakieś owoce, dwa Woobaty zaczęły go atakować. Ash ochronił Sewaddle przed Powietrznym Cięciem. Potem Pikachu Asha i Sewaddle dzięki współpracy pokonują oba Woobaty. Sewaddle poczęstował Asha kawałkiem owocu, pokazując, że powoli Trener zdobywa jego zaufanie. Później w nocy Sewaddle wszedł do śpiwora Asha i spał znim, a Burgh powiedział, że to jest nie częsty widok. Następnego dnia, Patrat porwał Sewaddle aby uzdrowić swojego chorego przyjaciela, gdyż liście Sewaddle'a mają własności lecznicze. Jednak Sewaddleowi udaje się uciec za pomocą Pajęczej Sieci. Niestety utknął na szyj i trafił razem z Deerlingiem trafił nad urwisko. Ash skoczył za Sewaddlem do urwiska, żeby go uratować. Burgh następnie użył swojej Leavanny aby uratować Sewaddle i Asha przed upadkiem z wodospadu. Sewaddle był bardzo wdzięczny, ale jego "ubranie" zniszczyło się podczas upadku. Jednak Leavanny Burgha zrobił mu nowe ubrania. Ash spytał się Sewaddle czy chce do niego dołączyć, a Sewaddle zadowolony zgodził się. Ale kiedy został złapany, jego Poke Ball został "zapieczętowany", gdyż Ash miał już siedem Pokémonów. Oznaczało to, że Ash musiał wysłać jednego Pokémona do Profesor Juniper w celu zachowania Sewaddle'a w swojej drużynie. Wybór padł na Pidove'a.

Jako Sewaddle podczas snu

W odcinku Zemsta Znawczyni! Ash chciał, żeby jego Sewaddle był zbadany przez Znawczyni i dzięki temu będzie wiedział, w jaki sposób żyć z nim w zgodzie. Pokazał go Znawczyni o imieniu Burgundy. Potwierdziła, że jego zdolność to Rój, uważała, że to zła zdolność, gdyż myślała, że Ash będzie lepiej trenował z Sewaddle i jego zdolnością będzie Chlorofil. Kiedy powiedział, żeby Ash go zastąpił, Sewaddle zaatakował ją Pajęczą Siecią z gniewu. Ostatecznie Sewaddle został wysłany do Profesor Juniper w zamian za Pidove w Zagubiony świat Gothitelle!.

Wraca do Asha w Bitwa w imię miłości do Pokémonów robaków!, gdzie zostaje użyty do walki z Burghem. Walczył z Dwebble Burgha po tym jak Tepig przegrał. Podobnie jak w walce Tepiga, ataki Sewaddle były blokowane przez Ochronę Dwebble'a, a sam uderzał potężnymi Nożycami. W obliczu zbliżającego się Głazodziała, Sewaddle za pomocą Pajęczej Sieci uciekał przed atakiem przeciwnika. Dzięki Pajęczej Sieci złapał jeden z kamień Głazodziału i zaatakował nim Dwebble'a. Sewaddle później na Nożyce przeciwnika odpowiedział Akcją i pozbawił Dwebble'a jego skały. Podczas gdy Dwebble nie był w stanie się bronić, Sewaddle uderzał go potężnym Ostrym Liściem co pokonało Dwebble'a. Sewaddle pozostał w walce i następnie walczył z Whirlipedem Burgha. On nadal korzystał ze swojej techniki uników za pomocą Pajęczej Sieci i obwiązaniu nią Whirlipede'a. Jednak Whirlipede bez wysiłku przeciął nić i zaatakował Sewaddle'a dwoma silnymi Parowalcami, i zniszczył przy okazji Ostry Liść. Sewaddle później próbował Ukąsić przeciwnika, ale został zablokowany przez Stalową Obronę i ponownie zaatakowany Parowalcem. Sewaddle później został zaatakowany przez Whirlipede Słonecznym Promieniem. Wydawało się, że Sewaddle zostanie już pokonany. Na szczęście dla Asha Sewaddle ewoluował w Swadloona.

Swadloon

Sewaddle ewoluujący w Swadloona

Ewoluował podczas walki z Whirlipedem Burgha. Swadloon owinął Whirlipede'a Pajęczą Siecią tak jak wcześniej, jednak ten ruch stał się o wiele mocniejszy niż wcześniej i Whirlipede nie był w stanie zniszczyć Sieć i zaatakować. Później Swadloon próbował swej techniki uników jeszcze raz, ale tym razem Whirlipede przeciął Sieć przymocowaną do sufitu przez co Swadloon spadł na ziemię. Swadloon był jeszcze w stanie powstrzymać atak Whirlipede, swoją nowo nauczoną Kulą Energi i zakończyć walkę Akcją. Trzecim przeciwnikiem Swadloona był Leavanny. Swadloon został uwięziony w Pajęczej Sieci i nie mógł atakować, ale Ash wpadł na pomysł, żeby sam siebie zaatakował Ostrym Liściem. Choć Swadloon obrażenia po tym ataku to i tak uwolnił się z Sieci. Jednak i tak Swadloon szybko został pokonany przez potężna Burzę Liści i Hiper Promień.

Jako Swadloon

W odcinku Emolga i nowa Elektro Zmiana! dowiadujemy się, że jest samcem, dzięki Przyciąganiu Emolgi Iris. W odcinku Pokonać strach z otwartymi oczami! znowu pojawia się w drużynie Asha. Zostaje otruty przez Foongusy podobnie jak inne Pokémony ekipy (z wyjątkiem Oshawotta). Wodna wydra musiała zdobyć lekarstwo i nauczyć, bycie pod wodą z otwartymi oczami. Ponownie pojawia się w odcinku Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"!, gdzie razem z Leavanny Luke'a pomaga szyć kostiumy do filmu. Ponownie pojawia się w odcinku Samotny Deino!. Na początku odcinka walczył podczas treningu z Stunfiskiem Cilana, walka została przerwana przez Deino z Poke-przedszkola. Później był używany do powstrzymania tych Deino.

Ponownie pojawia się w odcinku Bitwa Ze Złodziejami Liści!. Swadloon wtedy walczył przeciwko Emoldze Iris podczas walki treningowej. Podczas walki zostaje uderzony potężnym Wyładowaniem, gdy Emolga była owiązana Pajęczą Siecią. Swadloon, gdy wstał odpowiedział Kulą Energi, ale Emolga Iris uniknęła ataku i odpowiedziała Ukrytą Mocą. Wtedy Swadloon ewoluuje w Leavanny.

Leavanny

Ewoluuje podczas walki z Emolgą Iris w odcinku Bitwa Ze Złodziejami Liści!. Po ewolucji Leavanny przerywa walkę. Jego wrodzony charakter opiekuńczy przeważył i wymusił od Leavanny wykonanie ubranek z liści dla młodych Axew Iris i Scraggy'ego Asha, którzy byli bardzo z nich zadowoleni. Leavanny wtedy zauważył trzy dzikie Sewaddle, które miały zwiędłe ubranka. Nie namyślając się długo, Leavanny wykonał nowe ubranka dla trzech Pokémonów Krawieckich. Po wykonaniu ubranek dla Pikachu Asha, Oshawott Asha, Tepig Asha, Snivy Asha i Emolgi Iris oraz "ulepszonego" ubranka dla Axew Iris ekipa postanowiła odpocząć i poszła spać. Podczas snu ekipy grupa dzikich Durantów natknęła się na ekipę. Ukradła ubranka z liści myśląc, że to jest żywności. Podobnie stało się z Axew Iris, który był jeszcze ubrany w swój strój. Ich słaby wzrok doprowadził do tego, że myśleli, że Axew Iris był stosem liści. Kiedy ekipa obudziła się, Leavanny pomógł szukać zagubionego Axew Iris. Emolga Iris zauważyła go na czele grupy Durantów przed wejściem do labiryntu Durantów, Leavanny sprytnie użyła Pajęczej Sieci, aby nie zgubić się w labiryncie. Gdy znaleźli gniazdo Durantów, Leavanny "zamieniła" Asha i Scraggy'ego w kokony, aby mogli dostać się do ich gniazda i uratować Axew. Leavanny dołączył do innych podczas walki z Durantami, gdy Ash i Scraggy Asha zostali nakryci. Większość ataków została zablokowana przez Ochronę Durantów. Gdy Pikachu Asha Scraggy Asha i Emolga Iris pokonali rój Leavanny bezpiecznie wyprowadziła ekipę z labiryntu.

Leavanny z aktywowanym Rojem

W odcinku Koncertowe Starcie W Virbank! (Część 1) Ash wybrał Leavanny jako swojego trzeciego Pokémona w jego walce z Roxie. Walczył przeciwko jej Koffingowi, który już pokonał Boldore i Unfezant. Choć Ash wiedział, że typ trawiasty nie ma przewagi nad Trującymi Pokemonami, to on nie przekreślał szans Leavanny na wygraną. Leavanny zaatakował Koffinga Kulą Energii, który zadał mu bezpośredni cios. Koffing później próbował kontratakować Żyroskopem, ale został zatrzymany przez Pajęczą Sieć Leavanny. Ash kazał Leavanny kręcić Koffingiem aż w końcu zaatakował go kolejną Kulą Energii, która była na tyle potężna by w końcu pokonać Koffinga. Roxie następnie wysłał swojego Scolipede do walki. Liście Leavanny nic nie zrobiły potężnemu Scolipede, a Roxie wykorzystała to i kazała otruć Leavanny. W następnym odcinku, Leavanny ponownie atakuje Kulą Energii, ale Scolipede uniknął ataku z łatwością i zaatakował go Kamiennym Grobowcem i Bombą Błotną. Po tych atakach podopieczny Asha został pokonany, a Roxie wygrała swoją trzecią walkę.

Ponownie pojawia się w odcinku BW090, gdzie Ash używa go do pierwszej rundy Pokémon World Tournament Junior Cup. Walczy z Karrablastem Morishima. Udało mu się pokonać Karrablasta, dzięki kombinacji Pajęczej Sieci i Kuli Energi, dzięki czemu Ash przechodzi do drugiej rundy.

W BW106, Leavanny został wybrany podczas Konferencji Higaki przeciwko Sawk'owi Stephana. Choć uniknął pierwszych prób Walki Wręcz i zaatakował swoim nowym atakiem, Nożycami, to jednak Sawk zyskał sporą przewagę i spowodował poważne szkody Leavanny'emu. Lecz dzięki temu, uruchomił on Rój, co dało doładowanie jego robaczym atakom. To nie pomogło pokonać Sawka, i po ciężkiej bitwie Leavanny został znokautowany Ciosem Karate.

Charakter

Swadloon Asha podczas szycia

Jako Sewaddle, Leavanny był bardzo dziecinny, często robił rzeczy bez ostrzeżenia. Gdy Ash pierwszy raz go spotkał zaatakował Pikachu bez powodu. Był uparty i nie chciał przyznać się do swoich uczuć do Asha od razu, ale po tym jak został uratowany kilka razy, przez niego stał się bardziej ufny do Asha i przytulił się do niego. Od tego czasu był bardzo troskliwy wobec swojego trenera, a nawet posunął się do tego, że zaatakował głowę Burgundy Strzałem Siecią, gdy zasugerowała Ashowi pozbycie się go.

Swadloon podczas swojego debiutu okazał się silnym wojownikiem. Zawsze stara się wyjść nawet z najtrudniejszej sytuacji. Nawet gdy przegrywał z silniejszym przeciwnikiem jakim był Whirlipede Burgha to nie poddawał się i podczas walki ewoluował. Odkąd Swadloon ewoluował stał się bardziej dojrzały, choć wciąż ma kawałek dziecinnego charakteru z Sewaddle'a, kiedy to kłócił się z Oshawottem, Tepigiem i Scraggym Asha bo każdy myślał, że to ten drugi zjadł mu jedzenie, a tak naprawdę to Emolga Iris użyła na nich Przyciągania. Odbyło się to w odcinku Emolga i nowa Elektro Zmiana!. Jednak wciąż ma w sobie pasję do walki. Swadloon ma także kilka umiejętności do szycia co widać w odcinku Zorua w filmie: "Legenda Pokémonowego Rycerza"!, gdzie razem z Leavanny Luke'a szył kostiumy do filmu.

Po ewolucji Leavanny przyjął troskliwą naturę i zachowuje się jak rodzic dla innych Pokemonów. Stał się również bardzo niezależny, zaczął pracować na własną rękę. Sam znalazł liście na ubrania, wkładając dużo wysiłku w jego pracę. Jest również w stanie zrobić dobry użytek ze swoich nowo nabytych umiejętności. Zręcznie utworzył linę, aby się nie zgubili w tunelu Durantów. Jak się okazało w odcinku Rocking the Virbank Gym! (Part 1), był w stanie użyć swoich nowych zdolności w walce z Koffingiem z dobrym skutkiem pokonując przeciwnika.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Pajęcza Sieć Sewaddle i Burgh w Bezkresnym Lesie! Ash Leavanny String Shot.jpg
Ostry Liść Sewaddle i Burgh w Bezkresnym Lesie! Ash Leavanny Razor Leaf.png
Akcja Sewaddle i Burgh w Bezkresnym Lesie! brak obrazka
Ukąszenie Sewaddle i Burgh w Bezkresnym Lesie! brak obrazka
Kula Energii Bitwa w imię miłości do Pokémonów robaków! Ash Leavanny Energy Ball.png
Nożyce BW106 Ash Leavanny X-Scissor.png
oznacza ostatnio używane ataki chyba, że wszystkie pasują do tego kryterium

× oznacza atak, którego Pokemon nie może się legalnie nauczyć w grach

Poziom: Co najmniej 39

Ruchy improwizacyjne

Kombinacja Pajęczej Sieci i Kuli Energii
  • Pajęcza Sieć-Ostry Liść - Swadloon używa Pajęczej Sieci, żeby związać Przeciwnika, a potem dobija go Ostrym Liściem.
  • Pajęcza Sieć-Kula Energii - Leavanny używa Pajęczej Sieci, żeby związać Przeciwnika, a potem wysyła Kulę Energii, która podąża po Sieci, pokonując przeciwnika .

Ciekawostki

Pokrewne artukuły

Pokrewne artykuły do strony Leavanny Asha to Sewaddle, Swadloon i Leavanny

Przy Sobie
Ash Pikachu2012.png Ash Frogadier.png Ash Fletchinder.png Ash Hawlucha.png
Pikachu Frogadier Fletchinder Hawlucha
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach