Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Blue (Gry)

Z Wikinezka
(Przekierowano z Leaf (gry))
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Blue
ブルー Blue
Fire Red Leaf Green Blue.png
Art z Pokémon Fire Red i Leaf Green
Płeć Kobieta
Miasto Pallet Town
Region Kanto
Krewni Mama
Klasa Trener, Postać żeńska w grach
Generacja III
Gry Pokémon Fire Red i Leaf Green
Odpowiednik w mandze Blue (Pokémon Special), Blue (Pokémon Pocket Monsters)
Debiutancki rozdział Wartortle Wars

Blue - Postać żeńska, umożliwiająca graczowi rozgrywkę w grach Pokémon Fire Red i Leaf Green. Jej rywalem jest Green, a męskim odpowiednikiem - Red.

Spis treści

W grach

Pokémon Fire Red i Leaf Green

Blue ma taką samą historię, jak jej odpowiednik Red. Użytkownik kieruje nią i podejmuje jej decyzje, ale historia toczy się tą samą fabułą, w związku z tym gracz nie ma pełnej kontroli w tym zakresie.

Blue to dziewczyna pochodząca z Pallet Town. Posiada przyjaciela o imieniu Green, który w późniejszych latach staje się jej rywalem. Oboje dostają startera od Profesora Oak'a, który jest dziadkiem Green. Rywale staczają swoją perwszą bitwę, po czym rozpoczynają podróż po tytuł championa. Jak się okazuje Green był szybszy i jako pierwszy pokonał całą Elitarną Czwórkę oraz poprzedniego championa (nie ma informacji, kto nim wcześniej był). Oczywiście Blue pokonuje go w ostatecznej bitwie i sama zyskuje tytuł championa. W czasie swojej podróży, Blue napotyka Zespół R, który jak się dowiadujemy jest złą organizacją, kirowaną przez Giovannieg'o. Dziewczyna kilkakrotnie niweczy jego plany, aż w końcu pokonuje go jako lidera sali w Viridian City, co powoduje ostateczny rozpad Zespołu R.

Gdy gracz kieruje Red'em, Blue nie pojawia się w grze (tak samo na odwrót). W tym czasie jej historia nie jest nam znana.

Inne Gry

Blue występuje również w grach Pokémon Colosseum i Pokémon XD: Gale of Darkness. Pojawia się w module historii (Story Mode) gry, lub w module walki (Battle Mode), gdy użyty zostaje catridge z zaspisem (gry Pokémon Fire Red i Leaf Green), w którym gracz kieruje właśnie tą postacią. Pierwotnie miała również i występować w Pokémon Red/Pokémon Green/Pokémon Blue i Pokémon Yellow, jak widać na szkicach koncepcyjnych i komiksie z origami, gdzie widzymy ją w jej czarnym stroju z R/G/B/Y, którym zainspirowany był pierwotnie jej Blue (Adventures).

W Animé

Green jako jedyna (nie licząć gier Pokémon Black i White), nie posiada swojego odpowiednika w anime lub postaci wzorowanej na niej.

W Mandze

W porównaniu do anime, w Mangach Blue stała się pierwowzorem dla dwóch postaci. Blue z Mangi Pokémon Special, jest jej odpowiedniczką , chociaż dopiero w tomach Fire Red i Leaf Green, 'przejmuje' jej ubiór. W poprzednich sagach używa ona ubioru postaci żeńskiej wycofanej z pierwszych gier, która została później ponownie wprowadzona w grach Pokémon Fire Red i Leaf Green, w innych ubiorze. Występuje także później w Mandze Pokémon Pocket Monsters, pod nazwą Blue.

Rywale w grze
BlueSilverBrendan/MayWallyBarryCherenBianca
HughCalem/SerenaShauna TiernoTrevor
zh:小葉(遊戲)
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach