Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Larvitar Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Asha Larvitar
ホワイトのジャノビー Statoshi Yōgirasu
Poké Ball
Ash lar.jpg
Larvitar
Otrzymany jako jajko w odcinku Lapras luksusowy
Wykluty w odcinku Wysiedź mnie, jeśli potrafisz
Miejsce wyklucia droga 46
Płeć nieznana
Zdolność nieznana
Wypuszczony w odcinku Pomogę Ci, mamo
Teraźniejsza lokalizacja W Rezerwacie na Srebnej Górze
Jajko Pokémon Larvitar
Ten Pokémon w 1 odcinków wykluł się z jajka.

Larvitar - dawny pokemon zaprzyjaźniony z Ash'em.

Spis treści

Historia

Jako jajko

Jajo

Gdy trzech złoczyńców chce porwać matkę Larvitara, mocno ją ranią. Jajo trafia na ulicę i prawie zostaje zgniecione. Potem Ash musi dostarczyć jajko Profesorowi Elmowi.

Larvitar

Stworek wykluł się w czasie podróży i miał problemy ze zdrowiem. Był źle nastawiony do świata, ponieważ miał niemiłe przeżycia jako jajko, ale Ash mu pokazał jak piękny jest świat i zaprzyjaźnił się z nim.

Choć bohaterowie uporali się z pierwszymi problemami, Larvitar był dalej nieufny wobec ludzi i bał się, gdy ktoś oprócz Asha zbliżył się do niego.

W odcinku Uroczystość koronacyjna Larvirat zaprzyjaźnił się z Arthurem, który był Slowpoke'iem. Innym pokemonom tego rodzaju grodziła śmierć, przez coraz większy brak wody, a jedynym ich ratunkiem była ewolucja w Slowkinga i znalezienia oazy w której było wody w dostatku. Niestety by ewoluować w Slowkinga, jeden ze Slowpoke'ów musiał założyć Kamienną Koronę, ale Slowpoke'i nie mogły się do niej dostać ponieważ, koronę strzegły Shelldery, które czepiały się ogonów Slowpoke'ów, które zmieniały ich w Slowbro, a Slowbro nie mógł zmienić się w Slowking'a. Arthur postanowił zaryzykować i poszedł po koronę, udawało mu się uniknąć zetknięć z Shellder'ami, ale zaatakowało go, ich zbyt wiele by ten mógł uciec. Larvitar, by pomuc Arthurowi użył Skrzeku, który zniechęcił Shelldery i nie działał na Arthura. Arthur założył koronę, Shellder go ugryzł i obaj ewoluowali w Slowking'a. Ten Pokémon znalazł oazę rozdzielając wodospad i uratował swoich przyjaciół.

Larvitar Asha ze swoją matką

Gdy Larvitar spotkał Elekida, ten wraz z Pikachu, uderzyli prądem w Asha. Potem Elekid i Larvitar zostali porwani przez Zespół R. Po uderzeniu Elekida sieć z porwanumi pokemonami spadła na polanę. Elekid zaprzyjaźnił się z Larvitarem i wraz z nim szukali Asha. Wtedy znów zostali porwani przez Zespół R. Tym razem uratowani zostali przez Ostry Liść, Meganium Casey. Potem Larvitar prubował zatrzymać Elekida, który szedł w stronę Słodkiego Zapachu Weepinbella Zespołu R. Potem Casey złapała Elekida, a Larvitar wrócił do Asha.

Pewnego dnia, gdy Unown G wypada ze świata Unown'ów, spada na Misty, uderza ją w głowę. Pokemon ten źle się czuje i musi odpocząć. Larvitar się nim opiekuje i zaprzyjaźnia się z nim. Gdy Zespół R użył swojej broni na Larvitara, Unown użył swych psychicznych mocy i zabrał bohaterów do głowy Larvitara. Tam Ash i Pikachu ratują go przez całkowitym zamknięciem się w sobie. Potem wracają do rzeczywistości i żegnają się z Unownem. Od tamtego momentu, Larvitar staję się bardziej otwarty.

Gdy bohaterowie dostają się do rezerwatu na Srebrnej Górze, spotykają matkę Larvitara, ale ten się jej boi, a gdy Ash popycha Larvitara, ta wścieka się i atakuje ich. Bohaterowie uciekają razem z przestraszonym Larvitarem, lecz potem Larvitar zapłakuje się, a jego matka uspokaja się, ale wtedy pojawiają się ludzie, którzy wcześniej próbowali porwać Tyranitara. Oni zabierają jego matkę, ale na szczęście, ona ratuje się i wraz ze swoim dzieckiem, pokonują ich.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Skrzek Wysiedź mnie, jeśli potrafisz Lar scr.jpg
Ukryta Siła Wysiedź mnie, jeśli potrafisz As lar hp.jpg
Utwardzenie Wysiedź mnie, jeśli potrafisz Lar.jpg
Gryzienie Jesteś gwiazdą, Larvitar! Larwitar.jpg
Tunel Jesteś gwiazdą, Larvitar! Larvitar asha 2.png

Poziom: co najmniej 29

Ciekawostki

  • Pomimo że Larvitar waży 71,98kg, Ash nosił go w torbie, ale może to być wyjaśnione powodu, że Larvitar jest noworodkiem i w dodatku nie urodził się pod ziemią.
  • Larvitar często używa Utwardzenia, ale on nie może legalnie nauczyć się tego ataku.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach