Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Krookodile Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Krookodile Asha
サトシのワルビアル Satoshi's Waruvial
Poké Ball
Ash Krookodile.png
Krookodile
Debiut w odcinku Sandile w natarciu!
Złapany w odcinku Starcie z Łobuzem!
Miejsce złapania Droga 6
Ewoluował w odcinku Taniec z Ducklettami!
Ash, Iris I Trip: Ostateczne Starcie!
Płeć Samiec
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja W laboratorium profesora Oak`a
Sandile Krokorokiem Missingno.
Ten Pokémon był przez 17 odcinków Sandile i przez 72 Krokorokiem.

Krookodile Asha (Jap. サトシのワルビアル Satoshi's Waruvial) - Dziewiąty Pokémon Asha zdobyty w regionie Unova i jeden z jego najsilniejszy pokemonów. Dawniej był liderem grupy Sandile'ów. Ewoluował z Sandile'a i Krokoroka. Wiele razy się pojawia w Animé Pokémon, żeby toczyć walkę z Pikachu Asha, jednak ostatecznie zostaje złapany przez jego właściciela. Jako pokemon Asha, ewoluował w Krookodile'a. Od innych Pokémonów tego gatunku odróżniają go jego ciemne okulary.


Spis treści

Historia

Sandile

Jako Sandile

Pierwszy raz pojawił się ze swoją grupą w odcinku Sandile w natarciu! w Gorących Źródłach. Można go rozróżnić od pozostałych członków grupy po tym, że nosi czerwone okulary przeciwsłoneczne. Zespół R wpadł do dziury w, której spotkali tego Sandile. Gdy ludzie wypoczywali w Gorących Piaskach on wychodził z podziemi i ich straszył, a ludzie uciekali. Później zaatakował Axewa Iris. Ash rozkazał swojemu Pikachu zaatakować go Piorunem, jednak Iris powstrzymał go mówiąc, że tym atakiem zrani również Axew. Iris przy pomocy Asha uwolniła Axewa z zębów Sandile. Później zaatakował Gryzieniem również Pikachu i Oshawott Asha. Gdy Sandile szedł z Pikachu i Oshawottem zostali złapani przez Zespół R, jednak grupa Sandilów ich uratowała. Wraz ze swoją grupą wiedział, że gejzery wybuchnął i chciał uratować stado Deerlingów, Pidoveów i Patratów. Niestety nie udało się wyprowadzić stad Pokémonów i zostały uwięzione na płycie. Ash chciał ich uratować, ale gejzery były za ciepłe. Sandile utworzył z siebie most i Ash przeszedł po nich i uratował Pokémony. Później Oshawott Asha za pomocą Wodnej Broni uratował Asha przed gejzerem. Zaprzyjaźnił się z Ashem. Pod koniec odcinka postanowił zacząć podróżować za Ashem.

Następnie ten sam Pokémon pojawił się w odcinku Przybywa Brygada Trubbisha!, jednak bez swojej grupy. Chciał walczyć z Pikachu Asha więc zaatakował go i przedszkolaków Kamiennym Ostrzem. Trubbish chcąc obronić swoich przyjaciół odegrał się na Sandile Błotnym Strzałem. Atak okazał się tak silny, że Sandile przez niego błysnął.

Pojawia się ponownie w Taniec z Ducklettami. Wykopał Tunel, żeby stoczyć walki z Pikachu Asha. Ich walkę przerywa Ducklett. Sandile próbuje się go pozbyć, ale nie wychodzi mu to. Po pewnym czasie Sandile traci swoje okulary. Ash, Pikachu Asha i Sandile gonią Duckletty, ale za każdym razem zostają pokonani, a Duckletty uciekają. Gdy Pikachu poznaje Elektryczą Kulę przejmują "władzę" i po długiej walce Duckletty zostają pokonane, a Sandile odzyskuje okulary. Później walka w końcu się odbywa. Sandile ma przewagę nad Pikachu Asha i ciągle go rani Tunelem. Podczas walki dochodzi do jego ewolucji.

Krokorok

Dziki

Krokorok obserwuje walkę Asha i Iris podczas Klubowych Bitew

Ewoluował w odcinku Taniec z Ducklettami! podczas walki z Pikachu Asha. Po ewolucji używa Kamiennego Ostrza, a Pikachu Asha Elektro Kuli. Oba ataki zderzyły się i poleciały na Krokoroka. Po tych atakach Krokorok wyleciał w powietrze, a walka zakończyła się remisem. Następnie pojawia się w Badacze Ruin Bohatera!, gdzie chce walczyć z Pikachu. Do walki dochodzi już w Starcie z Łobuzem!, a zwycięża ją Pikachu (A sam Krokorok "znowu błysnął"). Jak się później dowiadujemy śledził on Asha i jego przyjaciół (Był za nimi w Metrze Walk, podczas Konkursu walk u Dona Georga, w Chargestone Cave, gdzie spowodował "awarię" Klinklanga...). Ekipa napotyka się na niego jeszcze kilka razy, co oczywiście kończy się kolejną potyczką między nim a Pikachu (...A Pikachu znowu wygrywa). Następnie pomaga Ashowi biorąc udział w dwu-walce razem z Pikachu.

Z Ashem

Jako Krokorok

Po dwu-walce, w której uczestniczył po stronie Pikachu, w pewnym momencie atakuje go; Krokorok po raz kolejny chce wyzwać pupila Asha na pojedynek. W pewnym momencie starcia Pikachu strąca mu z nosa jego ukochane okulary, co wybija piaskowego krokodyla z równowagi (Tj. Przerywa walkę i biegnie po swój skarb). Podczas kolejnego ataku stykają się ze sobą Stalowy Ogon Pikachu i jego Chrupanie; właśnie po tym ruchu Krokorok pada na ziemię pokonany. Przez chwilę leży nieruchomo, jednak po chwili podnosi się i ze zwieszoną głową odchodzi. W tym momencie Ash proponuje mu dołączenie do jego grupy i rzucając w niego PokéBall łapie go.

W Niezwykła Bitwa W Przestworzach! był użyty do walki ze Skylą. Walczył ze Swoobatem. Skyla przewidziała, że Krokorok przegra. Swoobat robił uniki przed wszystkimi jego atakami. Krokorokowi raz udało się trafić Swoobata Kamiennym Ostrzem. Swoobat szybko odparł atak Powietrznym Nożem a Krokorok był pokonany.

W odcinku W Obronie Strażnika Góry!, Ash wybrał Krokoroka do specjalnego treningu z Brycenem i jego Bearticiem. Kiedy trening się zaczął, Krokorok i Ash mieli problemy z wykonywaniem ćwiczeń Brycena i Beartica, zwłaszcza gdy musieli skakać w dół wodospadu, ponieważ Krokorok ma strach przed wodą. Później Ash używał Krokoroka, by zatrzymać kłusownika przed złapaniem Volcarony. Walczył przeciwko Jellicentom, lecz został zamknięty wraz z Volcaroną w klatce, ale został uratowany przez Beartica Brycena.

Krokorok bez swoich okularów

W następnym odcinku, był użyty do walki o odznakę z Brycenem. Najpierw walczył z Vanillishem. Rozpoczął Chrupaniem, ale został zatrzymany Przestraszeniem. Po zderzeniu Ostry Kamień z Lodowymi Soplami, Vanillish zaatakował Śnieżycą, która zamroziła Krokoroka, kiedy próbował ominąć atak. Po zniszczeniu lodu Lustrzanym Strzałem, Ash zawrócił Krokoroka. Później został wysłany do walki z Bearticiem. Ataki Krokoroka zostały zablokowane przez Beartica, a gdy użył Chrupania, jego paszcza została zamrożona Lodowym Ciosem. Ogonem udało mu się wyskoczyć i pozbyć się lodu, a następnie bezpośrednio trafić Ostry Kamień. Krokorok był wtedy w stanie trafić również Tunelem, jednak pozwoliło to Bearticowi złapać go za ogon i wyrzucić go w duży kopiec lodu. Ash następnie kazał użyć Ostry Kamień, który został znokautowany przez Lodowe Sople. Jednak Krokorok podskoczył i chwycił dwa kamienie, atakując Beartica, który używał Powietrznego Asa. Po zderzeniu Beartic był niezdolny do walki, dzięki czemu Krokorok wygrał, a Ash zdobył Odznakę Zamrożenia.

W Ash, Iris I Trip: Ostateczne Starcie!, w Pokémonowym Pucharze Świata Juniorów walczył w półfinale z Dragonite'em Iris. Krokorok mocno obrywał Miotaczami Płomieni i Lodowymi Promieniami. W końcu ewoluował.

Krookodile z Ashem

Krookodile

Po ewolucji nauczył się Pazura Smoka. Dragonite przestał słuchać swojej trenerki i zaczął atakować na oślep. Dzięki temu Krookodile pokonał swojego przeciwnika bez najmniejszego trudu, a Ash przeszedł do finału.

W Meloetta and the Undersea Temple! Ash wysłał Krookodile'a przeciwko Meloe'cie, zamiast Oshawotta, gdyż ten nie chciał zranić swej wybranki. Meloetta zaczęła Hiper Dźwiękiem, który był tak mocny, że pchnął Krookodile'a do tyłu. Ten wysłał Kamienne Ostrze, które zostały zablokowane Walką Wręcz, ku zdziwieniu i irytacji Krookodile'a. Ash nakazał mu użyć Pazura Smoka, lecz zanim zdołał to zrobić, walka została przerwana przez Golurka Larry'ego, który myślał, że chce zranić Meloettę. Jednak Melodyjny Pokemon był wstanie wytłumaczyć sytuacje.

W BW106 był pierwszym pokemonem Asha przeciwko Stephanowi w Konferencji Higaki. Jego przeciwnikiem był Liepard, który zaczął Kulą Cienia, a Krookodile kontratakował Kamiennym Ostrzem. Ziemno-Mroczny Pokemon uniknął Hiper Promienia Kopaniem, ale gdy wyszedł na powierzchnię, Liepard użył Podwójnej Drużyny a później Pazurem Cienia i Kuli Cienia. W końcu Krookodile'owi udało się trafił Kamiennym Ostrzem. Sam został zaatakowany Hiper Promieniem, a następnie zderzyły się Pazur Smoka i Pazur Cienia. Liepard stał się niezdolny do walki, a Krookodile wytrzymał. Gdy Stephan wysłał Zebstrikę, Ash powrócił Krookodile'a. Później został wysłany jako ostatni pokemon Asha przeciwko Sawk'owi. Po zaciętej walce Pazurem Smoka i Walki Wręcz, Sawk próbował zaatakować Ciosem Karate. Krookodile zrobił unik i użył nowego ataku - Powietrznego Asa. Latający atak był super skuteczny na walczącego pokemona i Sawk został pokonany, a Stephan wyeliminowany z turnieju.

Osobowość i Charakterystyka

Jako Sandile, Krokorok okazał się bardzo opiekuńczą stroną, starając się uratować grupę dzikich Pokémonów po wyczuwaniu nagłych erupcji gejzerów w Sandile w natarciu!. Jest też bardzo konkurencyjny, pewny siebie i dumny ze swoich umiejętności, a nawet posunął się do podążania za Ashem przez całą swą podróż, aż do BW065, chcąc walczyć przeciwko Pikachu, widząc go jako rywala. Jednakże, w Taniec z Ducklettami okazało się, że kiedykolwiek traci swe słoneczne okulary, swój znak towarowy, to natychmiast staje się bojaźliwy i zaczyna płakać, dopóki nie odzyska je z powrotem, starając się je znaleźć.

Po ewolucji, Krokorok jest nadal mądry i miłosierny, jednak okazał się być dość lekkomyślny, co powoduje problemy, których nigdy nie zamierzał uczynić, na przykład odrzucając pióro Cedrica Junipera, które utknęło w Klinklangu, kiedy Krokorok nie patrzył. Ma też tendencję do reagowania nagle, często atakując bez ostrzeżenia. Krokorok również wydaje się być chętnym do pomocy tym, którzy jej potrzebują, na przykład kiedy Nick walczył z Pikachu Asha i potrzebował drugiego Pokémona, by walczyć przeciwko Thane'owi i Glennowi.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Gryzienie Sandile w natarciu!
Tunel Sandile w natarciu! Ash Krookodile Dig.png
Kamienne Ostrze Przybywa Brygada Trubbisha! Ash Krookodile Stone Edge.png
Chrupanie Starcie z Łobuzem! Ash Krookodile Crunch.png
Pazur Smoka Ash, Iris I Trip: Ostateczne Starcie! Ash Krookodile Dragon Claw.png
Powietrzny As BW106 Ash Krookodile Aerial Ace.png

Poziom: co najmniej 82

Ciekawostki

 • To pierwszy Pokémon w Best Whishes, który ewoluował tak, że mogliśmy zaobserwować jego ewolucję.
 • Jest pierwszym dzikim Pokémonem pojawiającym się co kilka odcinków, który ewoluował
 • Po ewolucji nie "zgubił" okularów, co więcej one ewoluowały razem z nim i urosły.
 • Fani liczyli, że zostanie złapany przez Asha w odcinku Taniec z Ducklettami!.
 • Kiedy Zespół R przestał już błyszczeć to Krokorok ich w tym zastępuję (Przez jakiś czas).
 • Krokorok przypomina Squirtle'a, gdyż miał własną bandę Sandile'ów, posiada okulary i też Primeape'a ponieważ spotkał Ash'a w swojej pierwszej formie i został złapany po swojej ewolucji.
 • Fakt pochwycenia go przez Asha został przedpremierowo zdradzony przez endning "Seven-colored Arch"
 • W BW030 w Lekturze Profesora Oaka pojawił się fragment, wskazujący na jego udział w jednym z Ominiętych odcinków.
 • Jest czwartym Pokémonem, który śledził Asha jakiś czas przed tym, jak ten go pochwycił (Zaraz po Aipom, Gible i Oshawott'cie).
  • Jest również drugim już do pary z Oshawottem takim przypadkiem w serii Black & White.
 • Jest trzecim pokemonem Asha, który nosi przedmiot odróżniający go od innych z jego gatunku (Zaraz po Squirtle'u i Sceptile'u).
Przy Sobie
Ash Pikachu2012.png Ash Frogadier.png Ash Fletchinder.png Ash Hawlucha.png
Pikachu Frogadier Fletchinder Hawlucha
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach