Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Kris

Z Wikinezka
(Przekierowano z Kris (gry))
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kris
クリス Kurisu
Crystal Kris.png
Art Koncepcyjny z Pokémon Crystal
Płeć Kobieta
Miasto New Bark Town
Region Johto
Krewni Mama
Klasa Trener, Postać żeńska w grach
Generacja II
Gry Crystal
Odpowiednik w anime Marina
Debiut w anime The Legend of Thunder
Odpowiednik w mandze Crystal
Debiutancki rozdział VS. Slugma

Kris (jap. クリス Kurisu) - Żeńska postać w grze Pokémon Crystal i odpowiedniczka Golda. Przez fanów łączona z imieniem Crystal (możliwe że od tego pochodzi oficjalne imię).

Spis treści

W Grach

Jako gracz

Kris mieszka w New Bark Town razem z matką. Swoją podróż rozpoczyna od przysługi dla profesora Elm'a, który prosi ją o zaniesienie jajka do Mr. Pokémon. W związku z tym, że po drodze w trawach czychają dzikie Pokémony, Kris dostaje startera - Cyndaquila, Chikoritę lub Totodile'a.Wychodząc z laboratorium, spostrzega dziwnego chłopca spoglądającego przez okno do budynku. Gdy próbuje z nim porozmawiać ten odpycha ją i wraca na swoje miejsce.

Kris dociera do domu Mr. Pokémon i tam spotyka profesora Oak'a, od którego otrzymuje PokéDex. W drodze powrotnej, spotyka ów dziwnego chłopca spod laboratorium. Ten wyzywa ją do walki i jak się okazuje to on skradł Pokémona Elm'owi.

W późniejszych częściach gry, Kris wyrusza do kolejnych miast, aby zmierzyć się z ich Liderami Sal i kolekcjonować odznaki, które umożliwiają zmierzenie się z Elitarną Czwórką oraz champion'em regionu Johto. W międzyczasie krzyżuje plany słabemu już Zespołowi R.

Po pokonaniu Lance'a, dziewczyna ma możliwość wyruszenia do sąsiedniego regionu - Kanto. Tam również staje do walk o odznaki, aby ponownie mieć szansę na starcie w Indigo Plateau. Na koniec swej podróży dociera do Mt. Silver, gdzie ma możliwość walki z champion'em sprzed trzech lat oraz najsilniejszym trenerem spośród wszystkch regionów - Red'em.

Jako NPC

Gdy na gracza zostaje wybrany Gold, Kris nie pojawia się w grze.

Marina - postać wzorowana na Kris w anime

Odpowiednicy

Anime

Odpowiedniczką Kris w anime jest Marina.

Manga

W mandze Pokémon Adventures odpowiedniczką Kris jest Crystal, natomiast w Golden Boys - Chris.

Ciekawostki

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach