Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Konkurs Łapanie Pokémonów Robaków

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Konkurs Łapania Pokémonów Robaków (ang.Bug Catching Contest) - to konkurs odbywający się we wtorek, czwartek i sobotę w Narodowym Parku Johto. Bug Catching Contest został wprowadzony w Pokémon Gold, Silver i Crystal powraca, w Pokémon HeartGold i SoulSilver.

Ogłaszanie wyników w Generacji IV

Spis treści

W grach

Zasady

Nie trzeba płacić za wstęp na Bug-Catching Contest. Każdy może wejść raz dziennie w każde wtorki, czwarteki i soboty.

Aby konkurować, Trenerzy muszą złapać jednego najlepszego Pokémona typu robaczego. Pokémony łapie się za pomocą Sport Ballów, które dostajemy na wejści aż 20. Można jedynie jednego swojego Pokémona używać.

Każdy złapany Pokémon będzie zapisany w Pokédexie , ale tylko jeden Pokémon może być użyty podczas końca zawodów. Pokémon, który jest oceniany może zostać złapany na właśność po zawodach.

Zawody się kończą, gdy minie 20 minut, wykorzyta się wszystkie Balle, opuści się Park lub Pokémon, którego się używa będzie niezdolny do walki.

Pokémony

Generacja II

Pokémon Gra Lokalizacja Poziom Rzadkość
Pokémony które można złapać
010 Caterpie G S C Grass 18-7 20%
011 Metapod G S C Grass 18-9 10%
012 Butterfree G S C Grass 15-12 5%
013 Weedle G S C Grass 18-7 20%
014 Kakuna G S C Grass 18-7 10%
015 Beedrill G S C Grass 15-12 5%
046 Paras G S C Grass 17-10 10%
048 Venonat G S C Grass 16-10 10%
123 Scyther G S C Grass 13-14 5%
127 Pinsir G S C Grass 13-14 5%
Kolorowe tło oznacza że można złapać pokemona w tym miejscu w podanej grze.Białe tło oznacza że nie można spotkać pokemona w tym miejscu w podanej grze.


Generacja IV

Zawsze (Pre- Narodowy Pokédex)

Punktacja

Dwa główne czynniki, które decydują o wyniku w konkursie to suma statystyki Pokémona , które można oszacować jako jego rzadkość, jego poziom i wysokość szkody, poniesionej w próbie jego przechwytu. Im wyższa strata pozostałych punktów życia w czasie przechwytywania, tym wyższy wynik. Inne czynniki, nawet połysk , nie mają znaczącego wpływu na wynik.

Zawodnicy

Są to zawodnicy znajdują się w każdym konkursie:

Nagrody

W animé

W Uwaga!Pokémony robaki!, Ash i Casey brali udział w Bug-Catching Contest. Podczas zawodów, Casey złapał Weedle, a jej Chikorita przekształciła się w Bayleef. Ash wygrał konkurs razem z Beedrillem , zdobywając Słoneczny Kamień. Po zakończeniu konkursu, dał Bedrilla Casey ponieważ kocha Pokémon w pasy żółte i czarne.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach