Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Klub Bitew

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Klub Walk
Battle Club.png
Klub Walk
Region Unova
Debiut Klub Bitew Pokemonów i wybór Tepiga!


Klub Walk lub Klub Bitew (Ang.Battle Club) (jap. バトルクラブ Battle Club) to miejsce w animé pojawia się jedynie w Unovie. Znajduje się ono w większości miast Unovy. Są własnością Don George'a.

Wewnątrz nich jest wiele funkcji. Są komputery, które pokazują trenerów, informacje o nich i ich Pokémonach. Główną częścią jest pole walki, gdzie trenerzy stają do walki między sobą. Na tyłach obiektu znajduje się pomieszczenie z kamerami bezpieczeństwa i alarmami.

Ash i Iris przybyli do Accumula Town w odcinku Klub Bitew Pokemonów i wybór Tepiga!, gdzie znajdował się Klub Walk. Są świadkami walki pomiędzy trenerem z Servine i trenerem z Dewott'em. Trener z Dewott'em wygrał. Później Ash ze swoim Pikachu walczył z trenerem Dewott'a. Walka nie została rozstrzygnięta, ponieważ Zespół R uruchomił alarm razem z jakimś tajemniczym Pokémonem. Don George i jego wspólnicy postanowili szukać tego Pokémona, a Ash i Iris postanowili zwabić go jedzeniem. Ash odkrywa, że ten Pokémon to Tepig. Później pojawia się Zespół R, ale uciekają, a Ash łapie Tepiga.

Inny Klub Walk pojawia się w odcinku Starcie rywali w klubie bitew!. Gdy Ash do niego przybywa od razu patrzy z jakimi trenerami może się zmierzyć. Nagle zauważył, że Trip też był w tym Klubie Walk i postanowił z nim walczyć. Niestety Trip wyszedł zwycięsko z tej walki.

Istnieje również Klub Walk w Nacrene City, który ukazał się pod koniec odcinka Bitwa według Lenory! i w odcinku Rewanż w Sali Nacrene!. W tym Klubie Walk znajduje się sala gimnastyczna i basen, gdzie Trener może szkolić swoje Pokémony na różnych urządzeń, takich jak uruchamianie maszyn z przeszkodami, hantle i basen z falami. W Rewanż w Sali Nacrene!, Ash trenował tam swojego Oshawotta i Tepiga do ich rewanżu z Lenorą. Z czasem nauczyli się Strumienia Wody i Płomiennego Ładunku.

Galeria


Ekskluzywne Miejsca w regionie Unova
Strefa 28Klub WalkRuiny Czarnego BohateraWieża ZegarowaEindoak TownKrólestwo DolinyPosiadłość Litwicków
Luxuria TownMilos IslandKolonia NimbasaTęczowa DolinaMiecz DolinyWioska SmokówAmbiga TownInstytut Badań FerroseedówAstilbe Town
Chikakuno TownWyspa MilosWieża Mistralton
Regiony
KantoOrange IslandsJohtoHoennSinnohUnova
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach