Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Jimmy (Johto)

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jimmy
ケンタ Kenta
Jimmy artwork.png
Jimmy
Płeć mężczyzna
Miasto New Bark Town
Region Johto
Klasa Trener
Odpowiednik w grach Ethan
Debiut w anime The Legend of Thunder!
Angielski głos Sean Schemmel
Japoński głos Kenji Nojima
Polski głos -

Jimmy (jap. ケンタ Kenta) jest głównym bohaterem The Legend of Thunder!.

Spis treści

Historia

Starterem Jimmy'ego był Cyndaquil, którego otrzymał od profesora Elma w New Bark Town w tym samym czasie co Vincent i Marina. Pomimo tego, że są bliskimi przyjaciółmi, nie podróżują razem. Każdy poszedł własną drogą, jednak ich losy sporadycznie się krzyżują. W jednym ze spotkań z Marina, zdobył w Weedle'a, który staje się jednym z jego najważniejszych Pokémonów i ostatecznie przekształciła się w potężnego Beedrilla.

Jimmy i jego starter - Cyndaquil

W ciągu podróży, Jimmy i Cyndaquil zostają pokonani przez tajemniczego młodego mężczyznę o imieniu Silver i jego Nidokinga, który staje się jednym z jego najsilniejszych rywali.

Jimmy postanowił stać się coraz silniejszy i ostatecznie jego Cyndaquil ewoluuje w Quilave a następnie w potężnego Typhlosiona, pozwalając mu walczyć z jego rywal i wygrać.

Dzięki swoim staraniom, Jimmy i Marina uczestniczą w Srebnej Konferencji rok przed Vincentem.

Ponownie na jego drodze, Jimmy po raz kolejny spotyka się z Mariną w The Legend of Thunder!. Oboje toczą ze sobą bitwę, Jimmy maił przewagę, gdyż pokonał Jigglypuff Mariny i prawie pokonał Wani-Wani'ego, ale walka zostaje przerwana przez działania Zespołu R, którzy byli w pobliżu. W podczas próby uratowania Legendarny'ego Pokemona Raikou, Jimmy zostaje zaatakowany przez Zespół R, ale złoczyńcy uciekają, a Jimmy z pomocą swojego Beedrilla zabiera rannego Raikou do Centrum Pokemon

Podczas leczenia Raikou, Jimmy spotyka tajemniczego Legendarnego eksperta, który nazywa się Eusine twierdzi on, że Raikou zaatakuje go w odwecie, ale Jimmy zaprzecza mu i mówi, że ufa Raikou.

Kiedy Raikou budzi się, Jimmy próbuje z nim porozmawiać, ale on atakuje go i próbuje uciec do lasu. Jimmy, Marina i Eusine postanawiają go znaleźć, ale gdy znajdują Raikou Attila i Hun próbują go złapać. Gdy Jimmy i Marina są na przegranej pozycji nagle pojawia się Vincent i im pomaga walczyć.

Dzięki staraniom Jimmy, Mariny, Eusine i Vincenta, trenerzy są w stanie pokonać Zespół R, a Jimmy w końcu zyskuje zaufanie Raikou który uważa go za przyjaciela.

Charakter

Marina i Jimmy

Jimmy jest energetyczny zarówno podczas bitew jak i poza nimi. Ma zwyczaj mówić "OK! Perfect!" do swoich Pokemonów dając im thumbs-up po wygraniu bitwy. Może być szybki, aby przejść do konkluzji, ale wie także, kiedy się za poważny i dostać pracę.

Jimmy jest podobny pod wieloma względami do Asha, ponieważ także bardzo dba o swoje Pokemony. Można to zaobserwować w jego trosce o Raikou, gdy ten został ranny. Jimmy jest również zdeterminowany i nigdy się nie poddaje w walce. Podobnie jak Ash, jest on także w pobliżu jego startera, który dwa razy ewoluował i jest teraz Typhlosionem. Ma styl walki, który skupia się na przestępstwo. Jako taki, jego Pokémony są przygotowane do podejmowania ataków i nadal kontynuują walkę.

Jego głównym celem było stanie się silnym Trener Pokemon, by mógł chronić dzieci w New Bark Town. Jest zakochany w Marinie (prawdopodobnie) ze wzajemnością.

Pokemony

Przy Sobie

Cyndaquil → Quilava → Typhlosion
Cyndaquil → Quilava → Typhlosion Jimmy (Johto) Główny artykuł: Typhlosion Jimmy'ego

Typhlosion jest Starterem Jimm'ego, którego dostał jako Cyndaquil od Profesora Elma. Dostał go w tym samym dniu co Vincent Chikorite, a Marina Totodile. Jimmy i Typhlosion są bardzo przywiązani do siebie.

Debiut Ataki
The Legend of Thunder! Miotacz Płomieni, Szybki Atak i Krąg Ognia


Weedle → Kakuna → Beedrill
Weedle → Kakuna → Beedrill Jimmy (Johto) Jimmy złapał Beedrill jako Weedle na samym początku swojej podróży. Ewoluował do swojej najwyższej formy przed The Legend of Thunder!. Użył go w bitwie przeciwko Little Pink Mariny, którą Beedrill wygrał. Jimmy opiera się na szybkości Beedrilla w czasie walk i w sytuacjach zwiadowczych. W takich sytuacjach okazuje się bardzo przydatny
Debiut Ataki
The Legend of Thunder! Przyśpieszenie, Żądło i Igło Strzał.

Jimmy ma co najmniej jeszcze 4 Pokemony, gdyż w The Legend of Thunder! w Centrum Pokemon miał 6 Pokeballi, a w dwóch z nich byli Typhlosion i Beedrill.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach