Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Jimmy (Johto)

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jimmy
ケンタ Kenta
Jimmy artwork.png
Jimmy
Płeć mężczyzna
Miasto New Bark Town
Region Johto
Klasa Trener
Odpowiednik w grach Ethan
Debiut w anime The Legend of Thunder!
Angielski głos Sean Schemmel
Japoński głos Kenji Nojima

Jimmy (jap. ケンタ Kenta) jest głównym bohaterem The Legend of Thunder!.

Spis treści

Historia

Starterem Jimmy'ego był Cyndaquil, którego otrzymał od profesora Elma w New Bark Town w tym samym czasie co Vincent i Marina. Pomimo tego, że są bliskimi przyjaciółmi, nie podróżują razem. Każdy poszedł własną drogą, jednak ich losy sporadycznie się krzyżują. W jednym ze spotkań z Marina, zdobył w Weedle'a, który staje się jednym z jego najważniejszych Pokémonów i ostatecznie przekształciła się w potężnego Beedrilla.

Jimmy i jego starter - Cyndaquil

W ciągu podróży, Jimmy i Cyndaquil zostają pokonani przez tajemniczego młodego mężczyznę o imieniu Silver i jego Nidokinga, który staje się jednym z jego najsilniejszych rywali.

Jimmy postanowił stać się coraz silniejszy i ostatecznie jego Cyndaquil ewoluuje w Quilave a następnie w potężnego Typhlosiona, pozwalając mu walczyć z jego rywal i wygrać.

Dzięki swoim staraniom, Jimmy i Marina uczestniczą w Srebnej Konferencji rok przed Vincentem.

Ponownie na jego drodze, Jimmy po raz kolejny spotyka się z Mariną w The Legend of Thunder!. Oboje toczą ze sobą bitwę, Jimmy maił przewagę, gdyż pokonał Jigglypuff Mariny i prawie pokonał Wani-Wani'ego, ale walka zostaje przerwana przez działania Zespołu R, którzy byli w pobliżu. W podczas próby uratowania Legendarny'ego Pokemona Raikou, Jimmy zostaje zaatakowany przez Zespół R, ale złoczyńcy uciekają, a Jimmy z pomocą swojego Beedrilla zabiera rannego Raikou do Centrum Pokemon

Podczas leczenia Raikou, Jimmy spotyka tajemniczego Legendarnego eksperta, który nazywa się Eusine twierdzi on, że Raikou zaatakuje go w odwecie, ale Jimmy zaprzecza mu i mówi, że ufa Raikou.

Kiedy Raikou budzi się, Jimmy próbuje z nim porozmawiać, ale on atakuje go i próbuje uciec do lasu. Jimmy, Marina i Eusine postanawiają go znaleźć, ale gdy znajdują Raikou Attila i Hun próbują go złapać. Gdy Jimmy i Marina są na przegranej pozycji nagle pojawia się Vincent i im pomaga walczyć.

Dzięki staraniom Jimmy, Mariny, Eusine i Vincenta, trenerzy są w stanie pokonać Zespół R, a Jimmy w końcu zyskuje zaufanie Raikou który uważa go za przyjaciela.

Charakter

Marina i Jimmy

Jimmy jest energetyczny zarówno podczas bitew jak i poza nimi. Ma zwyczaj mówić "OK! Perfect!" do swoich Pokemonów dając im thumbs-up po wygraniu bitwy. Może być szybki, aby przejść do konkluzji, ale wie także, kiedy się za poważny i dostać pracę.

Jimmy jest podobny pod wieloma względami do Asha, ponieważ także bardzo dba o swoje Pokemony. Można to zaobserwować w jego trosce o Raikou, gdy ten został ranny. Jimmy jest również zdeterminowany i nigdy się nie poddaje w walce. Podobnie jak Ash, jest on także w pobliżu jego startera, który dwa razy ewoluował i jest teraz Typhlosionem. Ma styl walki, który skupia się na przestępstwo. Jako taki, jego Pokémony są przygotowane do podejmowania ataków i nadal kontynuują walkę.

Jego głównym celem było stanie się silnym Trener Pokemon, by mógł chronić dzieci w New Bark Town. Jest zakochany w Marinie (prawdopodobnie) ze wzajemnością.

Pokemony

Przy Sobie

Cyndaquil → Quilava → Typhlosion
Cyndaquil → Quilava → Typhlosion Jimmy (Johto) Główny artykuł: Typhlosion Jimmy'ego

Typhlosion jest Starterem Jimm'ego, którego dostał jako Cyndaquil od Profesora Elma. Dostał go w tym samym dniu co Vincent Chikorite, a Marina Totodile. Jimmy i Typhlosion są bardzo przywiązani do siebie.

Debiut Ataki
The Legend of Thunder! Miotacz Płomieni, Szybki Atak i Krąg Ognia
Weedle → Kakuna → Beedrill
Weedle → Kakuna → Beedrill Jimmy (Johto) Jimmy złapał Beedrill jako Weedle na samym początku swojej podróży. Ewoluował do swojej najwyższej formy przed The Legend of Thunder!. Użył go w bitwie przeciwko Little Pink Mariny, którą Beedrill wygrał. Jimmy opiera się na szybkości Beedrilla w czasie walk i w sytuacjach zwiadowczych. W takich sytuacjach okazuje się bardzo przydatny
Debiut Ataki
The Legend of Thunder! Przyśpieszenie, Żądło i Igło Strzał.

Jimmy ma co najmniej jeszcze 4 Pokemony, gdyż w The Legend of Thunder! w Centrum Pokemon miał 6 Pokeballi, a w dwóch z nich byli Typhlosion i Beedrill.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach