Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Jessie

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jessie
ムサシ Musashi
{{{size}}}
Art Koncepcyjny z seri Best Wishes
Płeć Kobieta
Kolor oczu Niebieskie
Kolor włosów Czerwone,
Karmazynowe
Miasto Nieznane
Region Kanto
Krewni Miyamoto (Matka)
Klasa B, Koordynator, Lider Sali*
Generacja I
Gry Yellow
Członek Zespół Rakieta
Ranga B
Partner James
Debiut w anime Ostry dyżur Pokémon
Angielski głos Rachael Lillis (4Kids)
Michele Knotz (TPCi)
Japoński głos Megumi Hayashibara;
Akiko Hiramatsu (tymczasowo)
Polski głos -

Jessie (jap. Musashi) członkini Zespołu R.

Spis treści

Historia

Jessie w białym stroju rangi B

Matka Jessie, Miyamoto, była wysokiej rangi przedstawicielem Zespołu R. Kiedy Jessie była w wieku około trzech lat, Miyamoto została wysłana na misję w Andy, aby nagrać głos legendarnego Mew. Podczas tej misji zaginęła bez śladu, a Jessie została oddana do bardzo ubogiej rodziny zastępczej. Były dni, kiedy musiała jeść śnieg ponieważ brakowało żywności. Gdy stała się dorosła, postanowiła zostać pielęgniarką Pokémon w regionie Johto. Jednak szkoła do której się udała, jak się okazało była jedynie dla Pokémonów pielęgniarek (tj. Chansey), więc zostawiła jedynie tam Chansey, z którą się zaprzyjaźniła. (W odcinku EP129, Jessie ponownie spotkała swoją przyjaciółkę Chansey, która ewoluowała w Blissey.) Zakłada się, że potem udała się z powrotem do Kanto, gdzie zapisała się do Pokémon Tech, czyli szkoły trenerskiej, gdzie poznała Jamesa. Niestety została z niej wyrzucona. Po tym, Jessie i James dołączyli do gangu rowerowego w miasteczku Sunny. Nazywano ją tam "Chainer Jess". Szczegóły ich pobytu w gangu rowerowym nie są całkowicie znane.

Jakiś czas przed przystąpieniem do Zespołu R, lecz nie wiadomo kiedy, Jessie uczestniczyła w pokazach w regionie Hoenn. Również kilka lat przed pracą w Zespole R Jessie miała kilku chłopaków, jednak każdy z nich rzucił ją lub/i źle traktował. W EP234, powiedziała, że pracowała kiedyś w telewizji jako pogodynka. W AG156, okazało się, że kiedyś była ninją.

Ma za sobą wiele lat zaciekłej rywalizacji z Cassidy, inną członkinią Zespołu R. Widać również, że Jessie lubi pokemony węże. Świadczy o tym to, że posiadała Arboka oraz że posiada Sevipera. W EP032 powiedziała, że głównie preferuje typ trujący. W EP048 okazuje się, że Jessie jest łudząco podobna do narzeczonej Jamesa - Jessiebelle. Mają identyczne twarze, jednak różnią je kolor oczu, fryzura, i nieco inny kolor włosów. O jej podobieństwie do Jessiebelle jest mowa w DP002 oraz DP153. W tym drugim służący Jessiebelle mylą Jessie z tą pierwszą, przez co Jessie wpada w szał.

Jessie jest również znana z tego, że bardzo łatwo wybucha gniewem. Ceni sobie wygląd, a ona może dostać wściekły, gdy jej twarz lub włosy zostają jakkolwiek naruszone lub zniszczone co widzimy w EP023, EP117, AG008 i DP156. Gdy już się o tym zorientuje, wstępuje w nią ogromna siła aż taka, że potrafi jednym ciosem znokautować pokemona, czego dobrym przykładem są Meowth, czy Seviper. Ponadto, Jessie jest przewrażliwiona na punkcie swojego wieku, co widzimy w EP040, kiedy Misty nazywa Jessie "starą wiedźmą" (jap. Oba-san). Prawie zawsze zgania na swoich współtowarzyszy winę za klęskę misji, porażkę w walce itp. Bardzo często można to było zaobserwować podczas podróży po Kanto, Wyspach Oranżowych oraz części Johto. Jednak to nie znaczy, że w kolejnych regionach potrafiła pohamować swoją złość, czy też wszystkich traktować sprawiedliwie.

Jessie jako Jesselinda

Od regionu Hoenn, Jessie stała się koordynatorem, walcząc na każdych pokazach jak tylko mogła. Często udało jej się dotrzeć do etapu walk, zwykle przegrywała. W DP022 w końcu udało jej się (z pomocą Aipom Asha) wygrać jej pierwszy pokaz. Natomiast w DP061 z pomocą Dustox udało jej się wygrać jej pierwsze oficjalne pokazy. Później w DP102 zdobyła kolejną wstązką z pomocą Yanmegi.

Na pokazach w Kanto, Jessie przebrana była jako Jessebella (jap. ムサぴょん Musa-pyon ). Miała na sobie czerwony strój i okulary. W końcu Ashowi, Brockowi, Maxowi i May na ostatnich pokazach udało im się odkryć jej prawdziwą tożsamość.

Podczas Wielkiego Festiwalu Kanto, Jessie przebrana była jako Jessadia (jap. プリティムサリン Pretty Musalin ). Nosiła okulary, długie, białe skarpetki, żółto-pomarańczowy strój, a włosy splecione w warkocze. Pracowała tam jako konferansjerka, asystentka Lilian Meridian.

Na pokazach w Sinnoh, Jessie przebrała się za Jessilinę (jap. キャンディムサリーナ Candy Musalina). Nosiła duże okulary oraz pomarańczową sukienkę. Wyróżniała się tym, że w apelach starała się zaprezentować nie tylko pokemony, jednak i samą siebie. Zieloną sukienkę założyła tylko podczas apelu na Wielkim Festiwalu Sinnoh w DP174.

W DP078-DP079 że po raz kolejny wykorzystała swoje przebranie Jessadia'i podczas relacji z Pucharu Wallace. Użyła go ponownie w DP093 do wywiadu z Fantiną.

Mimo, że na każdym pokazie w Kanto i Hoenn, Jessie przegrywała, w Sinnoh zdobyła trzy wstążki używając Dustox, Yanmegi i Sevipera oraz dostała jedną od Jamesa, który wygrał ją dla niej w przebraniu Jessieliny, ponieważ ta nie mogła startować, gdyż była chora. Otrzymała również jedną od Księżniczki Salvii, z którą przegrała. Dzięki czemu zdobyła pięć wstążek i mogła uczestniczyć w Wielkim Festiwalu Sinnoh, gdzie przegrała z Dawn w ćwierć finałach.

Podczas Letniej Szkoły Pokemon oraz turnieju PokePingPonga używała pseudoniumu Jessilynlyn. Natomiast aby skłonić Marilyn do walki z jej pokemonami przedstawiła się jako Jessirilyn.

W serii Najlepsze życzenia, Jessie, James i Meowth zostali wysłani do Unova na rozkaz Giovanniego przysłany przez jego sekretarkę w DP191. Dostali awans, przez co zmienili uniformy na czarne mundury na miejsce białych. Aby się nie wyróżniać Giovanni kazał im oddać swoje pokemony do siedziby Zespołu R, a złapać jakieś z regionu Unova, ponieważ w tym regionie pokemony z Kanto, Johto, Hoenn czy Sinnoh są bardzo rzadko spotykane. Giovanni kazał im między innymi zebrać informacje na temat lokalnej grupy przestępczej działającej w Unova. W BW023 Trio wraca do starych uniformów.

Wstążki

Sol rib.jpg Maj rib.jpg Sun rib.jpg Ton rib.png Jes rib 5.jpg Top 4 w Wielkim Festiwalu Sinnoh

Pokémony

Przy Sobie

Wobbuffet
Wobbuffet Jessie.png
Pumpkaboo
Pumpkaboo Jessie.png

W Kryjówce Zespołu R

Seviper
Jessie Seviper.png
Yanmega
Jessie Yanmega 2.png
Woobat
Jessie Woobat.png
Frillish
Jessie Frillish.png

Wypuszczone

Arbok
Jessie Arbok.png
Magikarp
Jessie magikarp.jpg
Shellder
Jessie shellder.jpg
Dustox
Jessie Dustox.jpg

Wymienione

Lickitung
Jessie lickitung.jpg

Pożyczone

Weezing
Weezing James.jpg
Cacnea
James Cacnea.png
Chimecho
Chimecho2.png
Mime Jr.
Jessie Mime Jr.jpg
Carnivine
James Carnivine.jpg
Banette
Banette torment1.jpg
Cacturne
Har cac.jpg
Aipom
Ash Aipom.png

Zaprzyjaźnione

Blissey
Blissey Jessie.jpg

Inne

Hitmonlee
Hitmonlee Red Jessie ukradła Hitmonlee prawowitemu właścicielowi i wystąpiła z nim w zawodach Boksu Pokemon. Hitmonlee pokonał Geodude, Hitmonchana i Machoke. W finale przegrał z Primeapem.
Debiut Ataki
Mistrz boksu Pokémon Kop z wyskoku/Salto Cios


Rhydon
Rhydon Red Gdy Jessie zastąpiła Giovanniego w roli lidera sali, użyła też jego Pokemonów. Jednym z nich był Rhydon, który został pokonany przez Pikachu.
Debiut Ataki
Walka o odznakę Nieznane


Kingler
Kingler Red Gdy Jessie zastąpiła Giovanniego w roli lidera sali, użyła też jego Pokemonów. Jednym z nich był Kingler, który walczył z Bulbaurem i zwyciężył, ale został pokonany przez Pikachu.
Debiut Ataki
Walka o odznakę Sekator, Utwardzenie i Bąbelki


Machamp
Machamp Red Gdy Jessie zastąpiła Giovanniego w roli lidera sali, użyła też jego Pokemonów. Jednym z nich był Machamp, który walczył z Squirtlem i zwyciężył, ale został pokonany przez Pikachu.
Debiut Ataki
Walka o odznakę Cios Karate


Charizard
Charizard Red Jessie jako pracownik Parku Walk stoczyła bitwę z Ashem. Użyła Pokemony Parku walk a jednym z nich był Charizard. Ten Pokemon przegrał z Totodilem Asha.
Debiut Ataki
Sprytne oszustwo Tunel, Stalowy Ogon, Straszna Twarz i Miotacz Płomieni


Blastoise
Blastoise Red Jessie pożyczyła go z Parku Walk i użyła go do pokonania Piakchu Asha. Po pewnym czasie wycofała go i zaczęła walczyć nieuczciwie porywając Piakchu.
Debiut Ataki
Sprytne oszustwo Łomot Czaszką, Bąbelki, Schowanie i Hydro Pompa


Charizard
Charizard Red Charizard trafił do Jessie przez przypadek, ponieważ Delibird powinien dać go Cassidy i Butchwoi. Walczył w parze z Aggronem przeciwko Steelixowi i Donphanowi.
Debiut Ataki
Grating Spaces! Miotacz Płomieni i Krąg Ognia


Porygon
Porygon Red Zespół R będąc w komputerze Centrum Pokémon posiadało Porygona który był prototypem prawdziwego.
Debiut Ataki
EP038 Wyostrzenie


Starmie
Starmie Red Z wspomnień Jessie można było dostrzec ją i jej Starmie.
Debiut Ataki
From Cradle to Save Nieznane


Delibird
Delibird Red Delibird jest listonoszem Zespołu R, czasem przynosi coś Jessie i Jamesowi.
Debiut Ataki
Płać i płacz Prezent i Zamieć


Mankey
Mankey Red Jubei pożyczył swojej partnerce - Jessie, swojego Mankeya w akademii Zespołu R.
Debiut Ataki
Training Daze Nieznane


Croagunk
Croagunk Red Croagunk przyszedł za Meowthem do fałszywej sali, w której liderką była Jessie. Ten Pokmeon zgodził się walczyć dla niej przeciwko wyzywającym.
Debiut Ataki
Wielki szwindel Trujące Ukłucie, Trujące Żądło i Łamacz Murów


Wylosowane podczas Letniej szkoły

Smoochum
Smoochum Red Jessie wylosowała ją w Letniej Szkole jako partnera. Walczyła przeciwko Magnemite'owi Brocka lecz przez zauroczoną w niej Jessie, przegrała.
Debiut Ataki
Letnia szkoła już nas woła Pocałunek


Hippowdon
Hippowdon Red Jessie wylosowała go do pierwszej części triathonu w Letniej Szkole.
Debiut Ataki
Triathon - ostateczne starcie Tunel


Magikarp
Magikarp Red Jessie wylosowała go do drugiej części triathonu w Letniej Szkole.
Debiut Ataki
Triathon - ostateczne starcie Plusk


Partner

Meowth
Meowth TR.png

W grach

Jessie, razem z Jamesem i Meowthem pojawili się z grze Yellow, jako że jest ona związana ściśle z anime. Po raz pierwszy gracz spotyka ich w Mt. Moon.

Co ciekawe, Meotwh nie jest tu ich partnerem, jednak pokemonem należącym do party.

Pierwsza walka
Team Rocket.png
Szablon:Tccolor
Mt. Moon
Yellow
Nagroda:
Pokémon Dollar420
Ballfull.pngBallfull.pngBallfull.pngBallempty.pngBallempty.pngBallempty.png
Plik:1y 023.png
Typ:
  Poison  
Ekans Poz.14
Wrap
Normal
Leer
Normal
Poison Sting
Poison
  --  
   
Plik:1y 052.png
Typ:
  Normal  
Meowth Poz.14
Scratch
Normal
Growl
Normal
Bite
Normal
  --  
   
Plik:1y 109.png
Typ:
  Poison  
Koffing Poz.14
Tackle
Normal
Smog
Poison
  --  
   
  --  
   


Druga walka
Team Rocket.png
Szablon:Tccolor
Rocket Hideout
Yellow
Nagroda:
Pokémon Dollar750
Ballfull.pngBallfull.pngBallfull.pngBallempty.pngBallempty.pngBallempty.png
Plik:1y 023.png
Typ:
  Poison  
Ekans Poz.25
Bite
Normal
Leer
Normal
Poison Sting
Poison
Glare
Normal
Plik:1y 052.png
Typ:
  Normal  
Meowth Poz.25
Growl
Normal
Bite
Normal
Pay Day
Normal
Screech
Normal
Plik:1y 109.png
Typ:
  Poison  
Koffing Poz.25
Tackle
Normal
Smog
Poison
  --  
   
  --  
   


Trzecia walka
Team Rocket.png
Szablon:Tccolor
Pokémon Tower
Yellow
Nagroda:
Pokémon Dollar810
Ballfull.pngBallfull.pngBallfull.pngBallempty.pngBallempty.pngBallempty.png
Plik:1y 024.png
Typ:
  Poison  
Arbok Poz.27
Bite
Normal
Leer
Normal
Poison Sting
Poison
Glare
Normal
Plik:1y 052.png
Typ:
  Normal  
Meowth Poz.27
Growl
Normal
Bite
Normal
Screech
Normal
Pay Day
Normal
Plik:1y 110.png
Typ:
  Poison  
Weezing Poz.27
Tackle
Normal
Smog
Poison
Sludge
Poison
  --  
   


Czwarta walka
Team Rocket.png
Szablon:Tccolor
Silph Co.
Yellow
Nagroda:
Pokémon Dollar930
Ballfull.pngBallfull.pngBallfull.pngBallempty.pngBallempty.pngBallempty.png
Plik:1y 024.png
Typ:
  Poison  
Arbok Poz.31
Bite
Normal
Leer
Normal
Poison Sting
Poison
Glare
Normal
Plik:1y 052.png
Typ:
  Normal  
Meowth Poz.31
Growl
Normal
Bite
Normal
Pay Day
Normal
Screech
Normal
Plik:1y 110.png
Typ:
  Poison  
Weezing Poz.31
Tackle
Normal
Smog
Poison
Sludge
Poison
  --  
   


Oryginalne cytaty (Pokemon Yellow U.S)

Mt. Moon
 • Przed walką
"Stop right there! That fossil is Team Rocket's! Surrender now, or prepare to fight!"
 • Po porażce
"A brat beat us?"
 • Po skończeniu walki
"Team Rocket, blast off at the speed of light!"
Siedziba Zespołu R
 • Przed walką
"Not another step, brat! How dare you humiliate us at Mt.Moon! It's payback time, you brat!"
 • Po porażce
"Such a dreadful twerp!"
 • Po skończeniu walki
"Looks like Team Rocket's blasting off again!"
Wieża Pokemon
 • Przed walką
"Stop right there! Grampa here wanted to complain, so we're setting him straight. So render yourself invisible, or prepare to fight!"
 • Po porażce
"You will regret this!"
 • Po skończeniu walki
"Looks like Team Rocket's blasting off again!"
Silph Co.
 • Przed walką
"Hold it right there, brat! Our Boss is in a meeting! You better not disturb him!"
 • Po porażce
"Like always..."
 • Po skończeniu walki
"Team Rocket, blast off at the speed of light! Again..."

Ciekawostki

 • Według Jamesa, Jessie jest skrótem od Jessica.
 • Kolor włosów Jessie zmienił kolor z czerwonego na magenta od EP261. Ten odcinek był pierwszym, zrealizowanym technologią cyfrowej animacji. We wszystkich ręcznie kolorowanych kolor włosów Jessie był czerwony.
 • W EP056 Jessie mówi, że ma 17 lat.
 • Jessie jest jedną z dwóch ludzi, którzy pojawili się w Japońskim "Co to za Pokemon" w EP161, druga to Brutella .
 • w odcinku BW023 razem z Jamesem przybrali stary uniform. Prawdopodobnie dlatego, że przegrali bitwę z Team Plasma, ale to nie jest jeszcze potwierdzone.


Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
Liderzy Kanto
MinibrockB2W2.png
 Brock  
Boulderbadge.png
Pewter
Mistyminib2w2.png
 Misty  
Cascadebadge.png
Cerulean
Surgeminib2w2.png
 Por. Surge  
Thunderbadge.png
Vermilion
Erikaminib2w2.png
 Erika  
Rainbowbadge.png
Celadon
Sabrinaminib2w2.png
 Sabrina  
Marshbadge.png
Saffron
HGSSOverworldKoga.png
 Koga  
Soulbadge.png
Fuchsia
Janineminib2w2.png
 Janine  
Soulbadge.png
Fuchsia
Blaineminib2w2.png
 Blaine  
Volcanobadge.png
Cinnabar
Giovanniminib2w2.png
 Giovanni  
Earthbadge.png
Viridian
Greenminib2w2.png
 Green  
wys=32px
Viridian


Liderzy: GiovanniMadam BossMaska Lodu
Admini i Wykonawcy SabrinaPorucznik SurgeKogaBlaine
Rakietowi WykonawcyGreyKeane (Cart/Carl) • Chermaine (Shum/Sham) • WillKaren
Sird (Storc) • Carr (Jagura) • Orm (Oca)
ArcherArianaPetrelProton
A+: AttilaHunProf. SebastianViciousAnnieOakley
A: ButchCassidyDominoWendyDr. NambaPierceMiyamoto
KaedeKenAl (Ryu) • Harry
Jessie (Chwilowo) • James (Chwilowo) • Meowth (Chwilowo)
B: Jessie (Obecnie) • James (Obecnie) • MondoRakietowe Dziewczyny
A: Rakietowi SługusiNeo Rakietowi SługusiRakietowi Bracia
Nieznana Ranga: Fałszywy Profesor OakDr. FujiViperMatori (Sekretarka Giovanniego) • ChristopherDr. Zager
Rakietowi NaukowcyGideonRakietowy Zwiadowca
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach