Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Item

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Item (przedmiot, narzędzie) (Po japońsku: どうぐ narzędzie) jest to przedmiot w grach Pokemon który gracz może podnieść, umieścić w Plecaku, i w jakiś sposób użyć. Itemy mają różnorakie zastosowanie, takie jak leczenie, zwiększanie mocy, pomoc w złapaniu niektórych pokemonów lub w dostępie do nowych miejsc itp.

Zdobywanie itemów

Itemy mogą być zdobywane na kilka sposobów. Mogą być otrzymane od osób spotykanych w czasie gry,być kupione za pieniądze w Poke Markecie, lub znalezione w różnych miejsach. Jedną z form itemów są również Poke Balle. Żeby podnieść przedmiot, gracz musi ustawić się koło niego i nacisnąć "A" na konsoli. W Pokémon Colosseum i Pokémon XD: Gale of Darkness, wiele przedmiotów jest znajdywanych w skrzyniach z bonusami w kształcie Poke Ball'i. Inną metodą wprowadzoną w Generacji II jest zrywanie jagód z drzew. W elektrowni, Item Balle mogą nagle zamienić się w Voltorby i Electrode, które mogą zaatakować.

Ukryte przedmioty

Znajdowanie itemów nie zawsze sprowadza się tylko do ich zobaczenia i podniesienia. Wiele przedmiotów jest niewidocznych i mogą byc one znalezione tylko dzieki łutowi szczęścia; dodatkowo szansę na ich znalezienie zwiększa Item finder. W Pokémon Ruby i Sapphire niektóre ukryte obiekty ujawniają się na krótką chwilę gdy gracz wchodzi do pomieszczenia. Widać je dzięki odbitemu od nich światłu. W Pokemon FireRed i LeafGreen niektóre ukryte itemy mogą być znalezione w , widocznie różniących się od pozostałych, kępkach trawy. Jest to najbardziej widoczne w Berry Forest,gdzie jagody pojawiają się okresowo w tych samych miejsach.

Powtarzające się przedmioty

Przedmioty znajdowane w terenie dość rzadko się powtarzają. Chociaż takie same przedmioty mozna kupić w Poke Markecie, znajdowanie takich samych przedmiotów w tym samym miejscu jest prawie niemozliwe. W grach z I Generacji nie ma miejsc, w których pojawiają się ponownie te same przedmioty. W Generacji II pojawiły się Berry Trees, na których jagody odrastają każdego dnia ; lecz nadal nie ma powtarzających się przedmiotów w tym samym miejscu na ziemi. W Generacji III Berry Trees nadal pojawiają się w grach Ruby, Sapphire i Emerald, lecz na ziemi przedmioty nadal sie nie odnawiają. W FireRed i LeafGreen, nie ma Berry Trees, a jagody pojawiają się na ziemi w Berry Forest. Berries odnawiają się co każde 512 kroków gracza. Inne miejsca gdzie przedmioty się odnawiają to Treasure Beach, i południe Knot Island. W Generacji IV głównym odnawiającym sie przedmiotem jest: Reaper cloth, Rare Bone, i Stardust i Star Piece znajdywane w Turnback Cave po pokonaniu/złapaniu Giratiny w grach Diamond/Pearl/Platinum.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach