Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Infernape Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Infernape Asha
サトシののゴウカザル Satoshi Goukazaru
Poké Ball
Ash Infernape.png
Infernape
Debiut w odcinku Starcie dwóch światów!
Miejsce złapania Hearthome City
Ewoluował w odcinku Ewolucja Strategii!
Pokonamy gniew ogniem!
Płeć nieznana
Zdolność Pożar
Wypuszczony w odcinku Blask Zwycięstwa
Teraźniejsza lokalizacja W Laboratorium Profesora Oaka
był Chimcharem był Monferno Infernape
Ten Pokémon był przez 129 odcinków był Chimcharem i przez 31 był Monferno.

Infernape - pokemon Asha. Jeden z najsilniejszych Pokemonów tego trenera. Ewoluował z Monferno i z Chimchara. Niegdyś należał do Paula.

Spis treści

Historia

Chimchar

Z Paulem

Chimchar jako Pokemon Paula

Infernape był niegdyś Chimcharem, który był własnością Paula. Przed wydarzeniami z serii Diament i Perła, Paul zobaczył Chimchara, gdy był ścigany przez grupę Zangoose'ów. Sytuacja wyglądała źle dla Chimchara, ale jego stres ściągnął potężny Krąg Ognia. Zrobiło to duże wrażenie na Paulu i dodał Chimchara do swojego zespołu. Jednak pierwsze wrażenie nie pasuje do normalnych umiejętności Chimchara i Paul regularnie krytykował go za to, że był słaby. Po tym incydencie, Chimchar miał lęk przed wszystkimi Zangoose'ami.

Debiut Chimchara nastąpił w odcinku Starcie dwóch światów!, gdzie Paul używał go do walki z Aipom Asha. Dobrze walczył, ale w końcu przegrał. Chimchar pojawił się w odcinku Dla każdego coś innego!, gdzie wygrał z Turtwigiem Asha i w Przyszłość nabiera kształtów!, gdzie pokonał Onixa Roarka, ale przegrał z jego Cranidosem.

Po przegranej z Garchomp Cynthii w odcinku Tajniki treningu, Paul zdał sobie sprawę, że Chimchar nie był spełnieniem jego oczekiwań. To doprowadziło do Konkursu Dwuwalk Miasta Hearthome, gdzie Paul został zmuszony do walki u boku Asha. Tej nocy Ash odkrył system treningu Paula, w którym wzięły udział jego Pokémony, które atakowały Chimchara w nadziei na odtworzenie mocy widzianej wcześniej. Ash interweniował i wziął Chimchara do Centrum Pokémon, gdzie Siostra Joy powiedziała Paulowi, że Chimchar nie może walczyć, jednak Paul ignorował to ostrzeżenie.

W ciągu najbliższej walki przeciwko Zangoose'owi i Metagrossowi, Chimchar był zbyt przerażony, aby zrobić jakikolwiek atak po wpadnięciu w pazury Zangoose'a i musiał być uratowany przez Turtwiga, który był wówczas ranny podczas ratowania Chimchara. Chimchar ochronił Turtwiga przed Ognistym Strzałem. Wściekły na to, Paul nie chciał udzielić rozkazu. Wstrząśnięty tym, Ash dał Chimcharowi polecenie, aby zakończył walkę z Turtwigiem. Po bitwie, Paul wypuścił Chimchara, ale Ash zaprosił go, by do niego dołączył.

Z Ashem

Jako Chimchar

W finale turnieju, Paul i Ash wybrali Elekida i Chimchara do ostatniej bitwy w odcinku Nie ma to jak praca zespołowa przeciwko Heracrossowi Conwaya i Buizelowi Dawn. Podczas bitwy, Elekid przekształcił się w Electabuzza i oboje pokonali Buizela i Heracrossa. To zwycięstwo oznaczało, że Ash i Paul wygrali turniej.

Jako Chimchar przy użyciu Pożaru

W odcinku Łzy Chimchara!, Ash i jego przyjaciele zrobili piknik. Chimchar oglądał zabawy Pokémonów i przeżywał retrospekcje, gdy był jeszcze w posiadaniu Paula. Zastanawiał się jak były Trener traktował go w przeciwieństwie do sposobu Asha. Potem rozpłakał się z radości. W tym samym odcinku pokonał chorobliwy lęk przed Zangoose'ami.

W odcinku Potrójna szansa wygranej! Ash używał Chimchara w bitwie z Liderką Sali Veilstone, Maylene. Chimchar walczył z Meditite, ale został odwołany. Wtedy został wysłany przeciwko Lucario, gdzie walczył dzielnie i spowodował pewne uszkodzenia przed przegraną.

W odcinku Palący problem, Ash i grupa natknąła się na Paula. Rozwścieczony Ash wyzwał Paula do bitwy. Chimchar dobrowolnie walczył z Ursaringiem. Ursaring i Paul użyli brutalnej taktyki, więc Chimchar uruchomił Pożar. Chimchar łatwo pokonał Ursaringa, ale posiadał niekontrolowany szał. Ash podbiegł do Chimchara i chwycił go, prosząc go, aby przestał. Chimchar kontynuował walkę i ugryzł Asha. W końcu Chimchar uspokoił się.

Później, w odcinku Kradzież zespołowa, podczas walki z Zespołem G, Chimchar ochronił Pikachu przed Trującym Ukłuciem rozpoczętym przez Toxicroaka Saturna. Chimchar był niezdolny do końca walki, ale później wyzdrowiał. Cynthia pocieszyła Chimchara o jego przeszłości z Paulem.

Później Ash używał Chimchara do walki z Barrym w odcinku Strzeżcie się młodzi, Barry nadchodzi!. Chimchar łatwo pokonał Staraptora Barry'ego wykorzystując doskonałą zwrotność. Jednak, mimo przewagi typu, Chimchar przegrał z Roserade.

W odcinku Z tarczą czy na tarczy?, przy użyciu Kontra Tarczy, Chimchar pokonał Mismagius i Drifblima Fantiny, zdobywając dla Asha Odznakę Reliktu.

W odcinku Damy sobie z nimi radę! był używany w walce z Bastiodonem, Bronzorem i Steelixem Byrona. Pokonał Bronzora i Steelixa, ale ostatecznie przegrał z Bastiodonem.

W odcinku Cel - Siódma Odznaka był używany w walce w Sali Snowpoint. Chimchar walczył ze Snover i Abomasnow Candice i pomimo trudnej walki z Abomasnow, Chimchar pokonał je obie, zdobywając dla Asha Odznakę Sopla.

Jako Monferno

W odcinku Ewolucja Strategii, Chimchar został wykorzystany w pełnej bitwie Asha z Paulem. Pokonał Ursaringa, który wcześniej pokonał trzy Pokémony Asha.

Monferno

Wkrótce potem ewoluował w Monferno i od razu nauczył się Mach Ciosu. W ciągu następnej walki z Electabuzzem Paula był blisko wygrania walki, ale został pokonany i ciężko ranny, w wyniku czego Ash przegrał.

W odcinku Zwycięstwo niejedno ma imię, Monferno, wraz z resztą Pokémonów Asha, został ciężko ranny. Potrzebował Cheri Jagód, ale nie było ich w Centrum Pokémon. Brock znalazł je nad Jeziorem Ostrości. Został zaatakowany przez Zespół R, ale w połączeniu z innymi Pokémonami Asha był w stanie ich pokonać.

W odcinku Walka o dwuwalkę był używany w dwuwalce z Dawn przeciwko Lyry i Khoury'emu. Monferno używał Miotacza Płomieni, a Cyndaquil Dawn Kręgu Ognia i pokonali Chikoritę Lyry. Monferno pokonał Croconawa Khoury'ego za pomocą Mach Ciosu.


W odcinku Pokonamy gniew ogniem!, Monferno walczył z Empoleon Barry'ego. Po uderzeniu Hydro Działem, Empoleon wysłał Monferno do pobliskiego lasu, z kąd Monferno wszedł ponownie z niekontrolowanym Pożarem.

Infernape

Udało mu się kontrolować szał w ostatniej sekundzie w celu ratowania Pikachu Asha, Piplupa Dawn, Electabuzza Paula i Empoleona Barry'ego z rąk Zespołu R, ewoluując w Infernape'a.

Infernape z aktywowanym Pożarem

W odcinku Flint wkracza do akcji! Ash używał Infernape'a w walce z Flintem i jego Infernape'em, jednak mimo mocy i prędkości nie był w stanie nadążyć za Infernape'em Flinta i szybko został wyeliminowany Mach Ciosem.

Ash z Infernape'em

W odcinku Ósmy cud Sinnoh!, Infernape brał udział w rewanżu Asha z Volknerem. Pokonał Jolteona Volknera Mach Ciosem. Gdy walczył z Luxrayem, zdobył poważne uszkodzenia, aktywując Pożar. Tym razem jednak Infernape był w stanie kontrolować się i pokonał Luxraya potężnym Kręgiem Ognia, dając Ashowi zwycięstwo i Odznakę Latarni Morskiej.

Rywalizacja Infernape'a i Electivire'a Paula

Przed Konwaliową Konferencją, Ash postanowił pomóc wcześniej złapanym Pokémonom. Ze względu na to, Infernape, wraz z drużyną Asha z Sinnoh (z wyjątkiem Pikachu) został wysłany do Laboratorium Profesora Oaka. Następnie podczas turnieju Ash przywołał Infernape'a do swojego zespołu i szkolił z Sudowoodo Brocka poprawę Kręgu Ognia i nauczył się Ataku Rac.

Infernape był później używany w pełnej bitwie przeciwko Aggronowi Paula, gdzie udało mu się zaatakować Aggrona Atakiem Rac, zanim ostatecznie pokonał go Mach Ciosem. Ash postanowił przywołać go do siebie, kiedy Paul wysłał swojego Gastrodona. Później został wysłany do walki z Ninjaskiem. Przyspieszenie Ninjaska było coraz lepsze, więc Ash wykorzystał Tunel, a następnie Atak Rac, która ogrzewał się na polu, powodując wybuch pożaru z ziemi, który uszkodził Ninjaska, a także anulował Toksyczne Kolce Drapiona. Po wprowadzeniu dobrej walki, Infernape był w stanie pokonać Ninjaska potężnym Mach Ciosem, przewracając go jednym uderzeniem. Infernape walczył z Electivire'em Paula w gorącej walce w odcinku Odwilż między rywalami!, gdzie Pożar został ponownie aktywowany, dając Infernape'owi siły, aby pokonać Elektrycznego Pokémona.

Ash zostawił Infernape'a w laboratorium profesora Oaka, gdy zdecydował się na podróż po Unova.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Żar Starcie dwóch światów
Krąg Ognia Starcie dwóch światów Infernape Flame Wheel.png
Drapanie Starcie dwóch światów
Tunel Dla każdego coś innego! Infernape Dig.png
Ognisty Wir Tajniki treningu
Miotacz Płomieni Dwuwalka - wchodzę w to! Infernape Flamethrower.png
Mach Cios Ewolucja Strategii! Infernape mach punch.png
Atak Rac Opanujmy właściwy ruch! Infernape F Blitz.png

Poziom: co najmniej 80

Ciekawostki

  • Paul był obecny przy jego wszystkich ewolucjach. Wtedy Infernape chciał pokazać, ile osiągnął będąc u Asha.
  • Wydaje się, że jest największym rywalem Electivire'a Paula.
  • Dopiero jako Infernape opanowuje Pożar.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach