Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Konferencja Wzgórza Indigo

Z Wikinezka
(Przekierowano z Indigo Plateau Conference)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Miejsce zawodów

Konferencja Wzgórza Indigo (ang. Indigo Plateau Conference, jap. セキエイ大会 Sekiei Conference) - to Konkurencyjne Mistrzostwa Ligi Indigo. Pojawiła się w anime i w mandze. Nie ma jej w grach. Konferencja w której brał udział Ash odbywała się w odcinkach Tajemniczy ogień - Przyjaciele na zawsze.

Konferencja odbywa się raz do roku na Płaskowyżu Indigo. Wiele z ceremonii Konferencji jest odniesieniem do Igrzysk Olimpijskich.

Spis treści

Wydarzenia

Podczas turnieju Wioska Ligi Pokémon na Płaskowyżu Indigo staje się mekką dla wszystkiego co związane z Pokémonami . Trenerzy otrzymują bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w wiosce. Podczas gdy większość działalności ligi występuje w Pawilonie Ligi Pokémoni na polach walki, kiedy nie ma żadnych walk, to parady, kina, jak i inne działania w obrębie wsi utrzymują widzów szczęśliwych. Ponadto, istnieją pewne ważne uroczystości, unikatowe dla konferencji.

Uroczystości otwarcia

Ceremonia otwarcia Ligi Pokémon wzywa ducha i płomień Moltresa, którym zapala się znicz na szczycie stadionu ligi. Cnoty Moltresa symbolizują rozgrywki ligowe. Znicz z płomieniem trzyma wielu różnych konkurentów, którzy biegną z nim do stadionu. Konferencja nie może się rozpocząć bez płomienia. Wszyscy konkurujący trenerzy zbierają się na stadionie głównym, gdy znicz zapłonie. Prezes Ligi, Pan Goodshow wita trenerów i konferencja się rozpoczyna.

Odznaka Ligi Pokémon, widziana w Przyjaciele na zawsze

Uroczystości zamknięcia

Podczas ceremonii zamknięcia, wszyscy trenerzy, którzy rywalizowali ze sobą podczas konferencji, maszerują po Stadionie Indigo po raz ostatni, a zwycięska 3 jest nagradzana. Przewodniczący, Goodshow przyznaje każdemu trenerowi Odznakę Ligi Pokémon, która oznacza udział w turnieju. Następnie, światła stadionu zostają przyciemniane i rozpoczyna się pokaz sztucznych ogni. Płomień Moltresa gaśnie aż do następnej konferencji, a wszyscy walczący i widzowie wracają do domu.

Turniej

Tylko certyfikowani trenerzy, którzy uzyskali co najmniej osiem odznak sal Ligi Indigo, mogą brać udział w konferencji. Jest około 256 zawodników, u których każda przegrana walka eliminuje go z turnieju. Trener który wygrał wszystkie walki zasługuje na tytuł Mistrza Ligi Pokemon i dostaje szansę walki z Elitarną Czwórką Kanto.

Rundy

Turniej trwa osiem rund. Cztery eliminacyjne trwają cztery dni, a następnie po dwóch dniach przerwy, rozpoczynają się finałowe walki. Rundy i ich odpowiednie pozycje dla każdego trenera: eliminacje: Top 256, Top 128, Top 64, Top 32; Finały: Top 16, Top 8, 4 miejsce, 3 miejsce, 2 miejsce, 1 miejsce.

Eliminacje

W rundach eliminacyjnych, 256 trenerów musi konkurować na czterech różnych polach bitewnych: kamiennym, trawiastym, wodnym i lodowym. Wszystkie walki są walkami 3:3. O polu bitewnym decyduje losowanie, a konkurenci są wybierane losowo przez komputer. Tylko trenerzy, którzy wygrają na wszystkich czterech polach bitewnych, będą mogli przejść do finałowych rund.

Finały

Walki rund finałowych odbywają się na Stadionie Indigo. Wszystkie walki są Pełnymi Bitwami, z wyjątkiem piątej rundy, czyli ostatniej w której używa się trzech Pokémonów. Tylko 16 trenerów przechodzi do finałowych rund. Konkurenci są wybierani przez połów Magikarpów oznaczonych literą i numerem pasujących do innego zawodnika.

Zasady i regulamin

Liga Indigo jest bardzo surowa, co do tego, co definiuje bitwę, a co definiuje walkę. Bitwa to jeden Pokémon przeciwko innemu, a walka składa się z poszczególnych bitew Pokémonów. Tak więc, ilość bitew w walce określa to, ilu Pokémonów się używa. Poniższe warunki powodują przegraną bitwę Pokémona:

  • Trener przywołuje Pokémona
  • Pokémon jest znokautowany, lub zbyt słaby by móc walczyć
  • Pokémon zasypia
  • Pokémon odmawia walki

Trenerzy, którzy uczestniczyli w Konferencji Wzgórza Indigo

Trener Miejsce
Assunta 1/4 lub wyżej*
Ritchie 1/8
Ash Ketchum 1/16
Melissa 1/16 lub wyżej
Jeanette Fisher 1/32
Gary Oak 1/32
Pete Pebbleman 1/64
Mandi 1/256

Inni uczestnicy

Trenerzy którzy brali udział w konferencji przed, lub po konferencji w której brał udział Ash.


Plik:HildaChallenge.png Liga Pokémon VSAlder.png
Uczestnictwo
Trener PokémonWalki Pokémon
Liderzy SalSaleOdznaki
Mistrzowie WalkSymboleDruki
Mecze Mistrzowskie
Elitarna CzwórkaPomarańczowa Liga
Strefy Walk
Hoenn i KantoSinnoh i Johto
Konferencje Ligi Pokémon
IndigoSrebrnaEver Grande
KonwaliowaVertressLumiose
Lokalizacje Lig Pokémon
Równina IndigoSrebrna Góra*Miasto Ever Grande
Pokemon League*/Wyspa Konwaliowa*
Miasto VertressMiasto Lumoise
Regionalne Ligi Pokémon
IndigoPomarańczowaJohto
HoennSinnohUnovaKalos
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach