Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Heracross Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Heracross Asha
ホワイトのジャノビー Satoshi's Heracross
Poké Ball
Ash's Heracross.jpg
Heracross
Debiut w odcinku Gdzie jest sok?
Miejsce złapania Droga 29
Płeć Samiec
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Profesor Oak
Heracross
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Heracross - Jeden z najsilniejszych pokemonów Asha.

Ash i Heracross

Spis treści

Historia

Johto

Heracross pierwszy raz pojawił się w odcinku Gdzie jest sok?. W tym odcinku stado Heracrossów i Pinsirów toczyło spór terytorialny. Jeden z Heracrossów spotkał Asha i jego przyjaciół, jak próbowali zatrzymać spór. Dzięki Heracrossowi Zespół R został zatrzymany, a Pinsiry były w stanie powrócić do lasu, pozostawiając Butterfree i Heracrossy. Jednak ten sam Heracross wciąż intrygował Asha i poszedł za nim. W końcu Ash go złapał.Heracross okazał się potężnym wojownikiem w odcinku Wirujący Pokémon, gdzie walczył z Donphanem i w odcinku Wciągająca walka w walce ze Scizorem i wygrał. Lubi sać sok z kwiatów i drzew, a także z bulwy Bulbasaura. Kiedy obaj są razem, irytuje Bulbasaura, który wykorzystuje na nim Dzikie Pnącze.Heracross wypija nektar . Heracross został wysłany do profesora Oaka w odcinku Handlowe sztuczki, w zamian za jednego z Taurosów. Ash wysłał Taurosa z powrotem w następnym odcinku, ale profesor Oak poinformował Asha, że chciałby studiować zachowanie Heracrossa i chciałby, aby przebył z nim jeszcze jakiś czas. W Srebrnej Konferencji Ligi Johto, Ash używał go w walce z Garym. Pomimo niekorzystnej sytuacji typu, był w stanie pokonać Magmara, ale przegrał z jego Blastoise'em. Po powrocie Asha z Johto, zostawił Heracrossa z profesorem Oakiem, kiedy rozpoczął swoją podróż po Hoenn.

Strefa Walk

W odcinku Miejsce z widokiem na bitwę, Ash używał Heracrossa w walce ze Spenserem. Na początku bitwy Heracross natychmiast udał się do jedzenia soku Venusaura Spensera. Po wprowadzeniu dobrej walki, Heracross został pokonany przez Słoneczny Promień Venusaura.

Sinnoh

Heracross pojawił się w odcinku Spotkanie ze starymi przyjaciółmi!, gdzie było widać jak ssie sok z bulwy Bulbasaura, a także ssie głowę profesora Oaka. Został użyty w walce Asha z Nando w odcinku Ligowe emocje!. Walczył z Kricketunem, który używając Śpiewu sprawił, że Heracross zasnął. Jednakże, podczas snu, był w stanie odeprzeć Cięcia Furii Kricketune'a, ponieważ nauczył się Lunatykowania. Po obudzeniu stoczył zaciętą walkę, którą wygrał. Po bitwie Heracross przyczepił się do głowy Asha i zaczął ją ssać.

W odcinku Półfinałowa przeszkoda! był pierwszym Pokémonem użytym do walki z Tobiasem w półfinale Konwaliowej Konferencji. Okazało się, że nauczył się Hiper Promienia, który uderzył w Lodowy Promień Darkraia. Próbował zaatakować Darkraia Atakiem Rogiem, ale został uśpiony przez Mroczną Próżnię. Ze względu na Dyskusję Snu, był on w stanie trafić legendarnego Pokémona Mega Rogiem, ale został pokonany, gdy Darkrai użył Pożeracza Snów.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Akcja Wirujący pokémon Her ven tac.jpg
Atak Rogiem Wirujący pokémon -Heracross Horn Attack.png
Wytrzymanie Wirujący pokémon 9fF48.jpg
Laser Wciągająca walka Heracross mirada mala.gif
Niski Cios Wciągająca walka EP140.png
Atak Furii Wciągająca walka Her Black.jpg
Ciosy Furii Rywalizacja i przyjaźń Ash Heracross Fury Swipes.png
Mega Róg Rywalizacja i przyjaźń Heracross megahorn.png
Lunatykowanie Ligowe emocje! Heracross Sleep Talk.png
Centro Cios Ligowe emocje! Heracross Focus Punch.png
Hiper Promień Półfinałowa przeszkoda! Heracross Hyper Beam.png

Poziom: co najmniej 68

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach