Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Gringey City

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Gringey City
グンジョンシティ Gunjon City
GringeyCity.png
Gringey City
Region Kanto
Debiut Elektryczny Magnemite

Zatrute miasto (Japanese: グンジョンシティ Gunjon City) te miato występuję tylko w Pokémon anime. Jest położone pomiędzy Prizmanią i Fuchsią.

Zgodnie z mapą Misty, Zatrute miasto początkowo tętniło życiem, ale zostało wypełnione fabrykami i elektrowniami, w rezultacie wszyscy je opuścili a morze się zanieczyściło.

Gringey City wystąpiło w odcinku Elektryczny Magnemite. Pikachu Asha był chory, a najbliższe Poke Center było tam. Na nieszczęście, wysiadł prąd w mieście. Sprawcami braku prądu były Grimery które zatkały tunel doprowadzający wodę do turbin.

Pikachu, z Magnemite'm i kilkoma Magnetonami wypędzili wszystkie Grimery. Osłabili także Muka, którego Ash złapał.

Prawdopodobnie Gringey City jest oparte na Elektrowni w Kanto z gry, odkąd Muk był dodany do elektrowni w Pokémon Yellow.Ekskluzywne lokalizacje w regionie Kanto
A.J.'s GymBill's LighthouseCameran PalaceCamomile IslandCerise IslandChrysanthemum IslandCommerce CityCrimson CityDark CityFennel ValleyFrodomar CityGaiva DamGardenia TownGrampa CanyonGringey CityHidden VillageHopHopHop TownThe House of ImiteKas GymLeaf ForestMaiden's PeakMetallica IslandMossgreen VillageMulberry CityMt. HideawayMt. SpiritNeon TownNew IslandPokélantisPokémon LandPokémon Lover's ClubPokémon TechPokémon Theme ParkPokémopolisPorta VistaPotpourri IslandRifure VillageRotaSable CitySayda IslandScissor StreetSilver TownStone TownSunny TownTeam Rocket AcademyTerracotta TownTree of BeginningWisteria TownXanadu NurseryYas Gym
Regiony
KantoOrange IslandsJohtoHoennSinnohUnova

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach