Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Golden Boys

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Pokémon Gold & Silver Golden Boys (ポケッモンスター金銀 ゴールデンボイーズ) to jedna z Mang dotyczących Pokémonów, wydana w 2000 roku. Została narysowana przez Muneo Saito i całą swoją fabułą traktuję o grach Pokémon Gold i Silver. Trzyma się scenariusza gier dość ściśle do Cianwood, w którym kończy się nagle, bez zawiązania akcji. Angielska wersja tego komiksu jest dostępna w wydawnictwie Chuang Yi. Poza tym, tytuł ten wyszedł w Japonii (oryginalne wydanie), Korei oraz Chinach.

Spis treści

Streszczenie

Cała seria kręci się wokół chłopaka z New Bark Town o imieniu Gold. W pierwszym dniu swojej podróży dostał od Profesora Elma Totodile.

Tuż po rozpoczęciu swojej podróży zobaczył na Drodze 29 porzuconego i skrzywdzonego Pidgeya. Gold zaopiekował się nim, a szybko okazało się, że winny okaleczenia ptasiego Pokémona jest Black, trener bez skrupułów, który ukradł z laboratorium Elma Chikoritę. Black uważał, że Pokémon, którego poziom siły nie jest zadowalający, jest poprostu bezużyteczny. Stosunek Blacka do tych stworzeń wzbudził u Golda niechęć do niego. Tuż po tym incydencie Black i Gold stali się rywalami.

Gold ruszył w dalszą podróż, walczył z liderami, spotykał różnych ludzi oraz niecny Team Rocket. W końcu poznał w fałszywym lesie (będącym iluzją wytworzoną przez Suicune) Crystal (zwaną Chris), z którą się zaprzyjaźnił tak, że ona zdecydowała się z nim podróżować. Ostatnim przystankiem w ich wędrówce było Cianwood City, gdzie Black uwolnił z uwięzi Czarnego Tyranitara, Pokémona, który niegdyś wywołał chaos w całym regionie Johto. Na szczęście trenerzy walczących Pokémonów z Cianwood uwięzili go pod skałą tuż obok Areny. Kiedy Black go wypuścił, całemu Johto groziło niebezpieczeństwo. Na szczęście z pomocą Lugii, różnych trenerów oraz Blacka (który zdecydował się przyłączyć do walki, ponieważ "Tyranitar zrobił z niego głupka) Goldowi udało się złapać Tyranitara w Level Balla i z powrotem zamknął go w uwięzi.

Bohaterowie

Gold

Gold jest oparty na głównym bohaterze gier Pokémon Gold i Silver. Wokół jego perypetii kręci się cała manga Golden Boys.

Pochodzi z New Bark Town i jego pierwszym Pokémonem był Totodile. Gold to energiczny chłopak, który chce zdobyć mistrzostwo Pokémon. W przeciwieństwie do Blacka uważa, że aby Pokémon mógł być silny musi być trenowany z miłością i dobrze traktowany. Gold trenuje Pokémony ze wszystkich typów, ale niektóre motywy w komiksie sugerują, że jego ulubionym typem jest walczący. Po incydencie z Tyranitarem Gold razem z Crystal najprawdopodobniej ruszyli w dalszą podróż, niestety nie znamy dalszych losów bohaterów, gdyż Golden Boys skończyło się na Cianwood.

Najważniejsze Pokémony Golda to: Croconaw, Pikachu, Elekid, Bayleef, Tyrogue, Sudowooodo i Pichu.

Black

Black oparty jest na rywalu z gier Pokémon Gold i Silver, Silverze. Podobnie jak on, jest rywalem Golda.

Black to złośliwy trener, który najwyraźniej nie potrafi dobrze trenować Pokémonów. Sądzi, że kiedy Pokémon nie jest silny od razu, jest bezużyteczny. Black ukradł z Laboratorium Elma Chikoritę, ale w Union Cave porzucił ją (już jako Bayleefa), a sama dołączyła do drużyny Golda. Black porzucał Pokémony, które uznał za bezużyteczne, zupełnie tak, jak robi to Paul z najnowszej serii anime. Co ciekawe, na Szczycie Pokémon w Ecruteak City Grey nazwał Blacka "zdrajcą Teamu Rocket", co popiera możliwość, iż Silver (z gier) jest ojcem Giovanniego (warto wspomnieć, że manga Golden Boys pochodzi z roku 2000, 4 lata przed wydaniem FR/LG).

Najważniejsze Pokémony Blacka to: Sneasel, Haunter, Magnemite i Golbat.

Crystal

Crystal zwana Chris jest oparta na damskiej głównej bohaterce gry Pokémon Crystal. Jest to partnerka w podróży Golda.

Crystal urodziła się w New Bark Town. Pierwszy raz widzimy ją kiedy zabłądziła do lasu będącego złudzeniem wytworzoną przez Suicune. Crystal to przede wszystkim poszukiwacz przygód i podróżuje raczej po to, by podróżować, niż łapać Pokémony. Czasem może zachowywać się tchórzliwie lub dziecinnie. Crystal wierzy w przesądy takie jak spadające gwiazdy. Początkowo jej zachowanie wkurzyło Golda tak, że zostawił ją samą na środku lasu. Jednak uświadomił sobie, że mężczyźni powinni chronić panie i pospieszył do niej i wybawił z rąk groźnego Ursaringa. Od tego momentu, Gold i Crystal podróżują razem.

Najważniejsze Pokémony Crystal to: Cyndaquil, Togepi, Hoothoot, Wooper i 6 Magikarpów.

Grey

Grey to kierownik (ang. Executive) Team Rocket. Mimo, że używa tytułu kierownika nie widzimy w Golden Boysie wyższego od niego członka Zespołu. Greya widzimy tylko dwa razy. Pierwszy raz w Ecruteak City na Pokémonowym Szczycie, gdzie razem z Szeregowcami próbują zakłócić szczyt i zagrażają zawaleniem kopuły (użyli w tym celu wybuchających Electrode'ów). Na szczęście Goldowi udało się go zatrzymać. Później widzimy go na morzu niedaleko Wysp Wirów, gdzie urządził (pozornie dobroczynną) akcję przewożenia ludzi statkiem z Olivine do Cianwood. Jednak, za przewóz pobierał gigantyczne opłaty, co było celem tej akcji.

Pokémon Greya to Houndour.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach