Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Glalie Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Glalie Asha
サトシのオニゴーリ Satoshi's Onigohri
Poké Ball
Ash Glalie.png
Glalie
Debiut w odcinku Let It Snow, Let It Snow, Let It Snorunt!
Miejsce złapania Izabe Island
Ewoluował w odcinku Rhapsody in Drew
Płeć Nieznana*
Zdolność Nieznana
Teraźniejsza lokalizacja U Profesora Oaka
Snorunt Missingno.
Ten Pokémon spędził 15 odcinków jako Snorunt.

Glalie - pokemon Asha. Ewoluował ze Snorunta.

Spis treści

Historia

Snorunt

Snorunt pojawił się w Let it Snow, Let it Snow, Let it Snorunt! na Wyspie Izabe. Ash i grupa zatrzymała się w Centrum Pokémon ze względu na śnieg. Snorunt poszedł za nimi i ukradł Odznaki Asha. Ash, Pikachu i Corphish otoczyli go przy ścianie. Snorunt zamroził jedną z Odznak, rzucił ją w powietrze i uciekł z resztą identyfikatorów przy użyciu Podwójnej Drużyny. Zostawiał Odznaki jedna po drugiej, aby jego "gra" była bardziej interesująca. Po spotkaniu z Zespołem R, Snorunt zamroził Asha i wyszedł z Centrum przez okno. Ash podążał za nim i uderzyła w nich mała lawina. Snorunt zabrał go do jaskini. Po obudzeniu się Asha, Snorunt podaje mu jabłko i gdy Ash zaczyna ufać złośliwemu Pokémonowi, Snorunt ucieka w zamieć z czapką. Zanosi czapkę do Centrum Pokémon, a następnie prowadzi grupę do Asha. Później grupa prosi Snorunta o inne Odznaki, jednak zostaje z Pikachu porwany przez Zespół R. Snorunt szybko uciekł i uratował Pikachu. Potem nadal odmówił zwrotu Odznak, więc Ash walczył z nim, a następnie go złapał. Został wprowadzony do grupy innych Pokémonów na końcu odcinka, gdzie kontynuował dowcipy.

Jako Snorunt

W następnym odcinku, Do I Hear A Ralts?, Snorunt dołączył do Maxa, aby zanieść chorą Ralts do Centrum Pokémon.

Pierwsza walka Snorunta w Sali nastąpiła w odcinku The Great Eight Fate! przeciwko Juanowi. Walczył wraz z Pikachu przeciwko Sealeo i Seakingowi. Wiercący Róg Seakinga odbił elektryczne ataki Pikachu na Snorunta. Później Lodowym Wiatrem przeciwdziałał przeciwko Śnieżycy, przez co stworzyli ogromną kulę lodu. Użył Taranu ale został pokonany przez Hiper Promień.

W odcinku Date Expectations, Ash rozpoczął próby nauczenia go Lodowego Promienia. Ucząc się nowego ataku, Snorunt wiele razy zamrażał ludzi. Wreszcie, w odcinku Rhapsody in Drew, Robert dał mu kilka rad, jak skupić się na ataku.

Glalie

Podczas walki z Zespołem R na Wielkim Festiwalu, Snorunt ewoluował się w Glalie'ego i pokonał ich nowo nauczonym Lodowym Promieniem.

Glalie stoczył kilka bitew w Ever Grande Conference i okazał się dość potężnym w zespole Asha. W odcinku Shocks and Bonds walczył w parze z Grovyle w walce przeciwko Clarkowi i jego Pokémonom, Quilavie i Charizardowi. Lodowy Wiatr powstrzymał Falę Gorąca. Grovyle i Quilava zostali pokonani, zostawiając Glalie i Charizarda samych. Glalie zamroził część pola bitwy,, więc mógł unikać Miotacza Płomieni, ale został trafiony w swoich filarach lodu. Udało mu się zmienić sytuacje na swoją korzyść, wykorzystując szybkość do silniejszego Taranu, którym pokonał Charizarda, dzięki czemu Ash wygrał.

Później był trzecim pokemonem do walki z Katie. Udało mu się trafić Dugtrio Taranem, i pokonać go Lodowym Promieniem. Następnym przeciwnikiem była Misdreavus. Glalie łatwo ją pokonał, ale sam był niezdolny do walki, przez Więzi Losu.

W Choose It or Lose It! walczył przeciwko Metangowi Morrisona. Oboje byli ostatnimi pokemonami w walce. Glalie był w niekorzystnej sytuacji jako że Metang to w połowie stalowy pokemon, dzięki czemu miał przewagę typu, a jego psychiczne umiejętności pozwalały mu odbijać lodowe ataki. Wkońcu Glalie wykorzystał Lodowy Wiatr, by odbić kontrolowany Lodowy Promień z powrotem na Metanga. Następnie, przy pomocy Taranu pokonał go.

Ash i Glalie

W następnej walce Asha z Tysonem , Glalie został wysłany do walki z jego Sceptile'm, gdzie w następnym odcinku pokonali się nawzajem po ogromnej kolizji Lodowego Promienia ze Słonecznym Promieniem.

W The Right Place and the Right Mime, Ash zostawił go z resztą pokemonów u Profesora Oaka, zanim wyruszył w dalszą podróż.

W Spotkanie ze starymi przyjaciółmi!, powrócił do Asha na Konwaliową Konferencję. Widząc swojego trenera, zamroził go Lodowym Promieniem, który rozmrażał później Torkoal. W Opanujmy właściwy ruch!, Glalie trenował z Torterrą i Infernape'm przed walką z Conway'em. Ash początkowo chciał go wykorzystać do tej walki ze względu na jego moc, by przerosnąć Conway'a, ale zmienił zdanie. Glalie nie był widziany w Konwaliowej Konferencji.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Mroźny Wiatr Let it Snow, Let it Snow, Let it Snorunt! Glalie icy wind.JPG
Podwójna Drużyna Let it Snow, Let it Snow, Let it Snorunt! Glalie Double Team.JPG
Cios Głową Let it Snow, Let it Snow, Let it Snorunt! Headbuit.png
Lodowy Promień Date Expectations Glalie ice beam.pngAsh i Glalie.png

Poziom: co najmniej 42

Ciekawostki

  • To jedyny Pokémon Asha typu czysto lodowego.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach