Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Gible Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Gible Ash
サトシのフカマル Satoshi Fukamaru
Poké Ball
Diam gible.png
Gible
Debiut w odcinku DP156
Miejsce złapania Sinnoh
Płeć Samiec
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Profesor Oak
Gible
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Gible - pokemon Asha.

Ash i Gible

Historia

Ash po raz pierwszy spotkał Gible'a w odcinku Meteorowy zawrót głowy!. Wilma wyjaśniła, że Gible próbował nauczyć się Drako Meteoru, ale z jakiegoś powodu nie zawsze mu to wychodziło i zamiast eksplozji na niebie, meteor zawsze upadł na ziemię. Ash chciał pomóc dzikiemu Gible'owi nauczyć się Drako Meteoru i osiągnąć swoje marzenia. Z powodzeniem użył tego ruchu przeciwko Zespołowi R, ale nie udało się ponownie w kolejnej próbie. Pod koniec odcinka Gible postanowił śledzić Asha. Gible, z pomocą Asha, próbował opanować Drako Meteor. Większość czasu, gdy atak się nie udawał, przypadkowo uderzał w Piplupa Dawn, dopóki Togekiss nie pojawiła się w drużynie Dawn i nie ochraniała go.

W odcinku Złapać Gible'a!, Ash spotkał się ponownie z Gible'em. Barry również postanowił go złapać, jednak Gible zdecydował się, by złapał go Ash, po tym jak zobaczył co Ash zrobił, by go chronić. Po tym Barry wyzwał Asha i jego nowego Gible'a, których pokonał ze swoim Empoleonem.

Podobnie jak Torterra kiedy był Turtwigiem, Gible skupia się na głowie Asha, gryząc ją. Później pokazał swoje przyzwyczajenie także do skały i pnia drzewa, oraz innych obiektów. To samo dotyczy rzeczy, które wyglądają jak te, do których się przyzwyczaił, naprzykład Gible gryzł Shuckle'a Conwaya, który przypomina kamień. Gible ma również możliwość pożarcia prawie każdego rodzaju metali, ponieważ pożarł dwa gigantyczne roboty Zespołu R i połowę parku miejskiego. Pomimo że jest dość odważny, nie jest bardzo mądry i wolno rozumuje proste wnioski. Raz musiał być ratowany przez Buizela, ponieważ prawie utonął, gryząc kamień w wodzie.

Ash używał Gible'a w odcinku Opanujmy właściwy ruch! w Konwaliowej Konferencji w walce z Conway'em. Został wezwany do walki z Shuckle'em, który okazał się zbyt silny dla Donphana i Noctowla. Gible'owi udało się pokonać Shuckle'a i w tym czasie udoskonalił Drako Meteor. Krótko przed tym, jak Lickilicky by go pokonał, Ash go powrócił. Wreszcie Gible został wywołany po tym, jak Noctowl i Donphan przegrali z Dusknoirem i po trudnej walce Gible pokonał Dusknoira.

W odcinku Półfinałowa przeszkoda!, Gible był wysłany w półfinale, do walki z Tobiasem. Mimo, że udało mu się trafić Darkraia Tobiasa Kamiennym Niszczycielem, Darkrai natychmiast odzyskał siły i użył Lodowego Promienia. Gible zrobił unik i użył Drako Meteoru na Darkraiu. Darkrai również uniknął ataku i pokonał Gible'a Mrocznym Pulsem.

Ash zostawił Gible'a w laboratorium profesora Oaka, gdy zdecydował się na podróż po Unovie.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Tunel Meteorowy zawrót głowy! Gible Dig.png
Smoczy Meteor Meteorowy zawrót głowy! Gible Draco Meteor.png
Puls Smoka Meteorowy zawrót głowy! Gible Dragon Pulse.png
Kamienny Grom Złapać Gibla! Gible Rock Smash.png

Poziom: co najmniej 37

Ciekawostki

  • Jest to też jego pierwszy oficjalny Pokémon, który może ewoluować w Pokémona pseudo legendarnego (jeśli uznać, że jego Larvitar nie był oficjalnie złapany).
  • Gible bardzo lubi gryźć Asha w głowę i trzeba mu zrobić "masaż", aby odpuścił. Co ciekawe, Gible nie używa tego ruchu w walce. (najprawdopodobniej dlatego, że Gible nie może poznać gryzienia w grach)
  • Gible był najczęściej używanym Pokémonem Asha w Lidze Sinnoh, mimo iż dalej znajduje się w swojej pierwszej formie ewolucyjnej.
  • Gible szybko męczy się po użyciu Pulsu Smoka.
  • Gible to jedyny do tej pory zlapany przez Asha Pokemon Typu smok
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach