Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Georgia

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Georgia
ラングレー Rangurē
Georgia.png
Georgia
Płeć Kobieta
Kolor oczu Niebieskie
Kolor włosów Czerwone
Miasto Nieznane
Region Unova
Klasa Trener, Pogromczyni Smoków
Debiut w anime Iris i Excadrill kontra pogromczyni smoków!!
Angielski głos Brittney Lee Hamilton
Japoński głos Misato Fukuen
Polski głos -

Georgia (Japoński: ラングレー Rangurē) jest "Pogromczynią Smoków" i rywalką Iris.

Spis treści

Historia

Georgia pierwszy raz pojawiła się w Iris i Excadrill kontra pogromczyni smoków!! gdzie wyzywa Iris. Przedstawiła się jako Pogromca Smoków. Ona poszukuje Mistrzów Smoków w celu ich pokonania. Iris zdecydowała się do walki użyć Axew podczas gdy Georgia wybrała swojego Beartica. Jej Beartic złatwością pokonał Axew, a Georgia była rozczarowana, że bitwa była taka prosta. Potem zażądała od Iris, aby użyłą swojego następnego Pokémona smoka, a Cilan wyjaśnił, że Iris nie ma innych. Po raz kolejny, Georgia drażniła Iris, mówiąc, że nie jest prawdziwym Mistrzem Smoków skoro posiada tylko jednego Pokémona smoka. To doprowadziło do tego, że Iris zaryzykowała i użyła swojego Excadrilla. Ale jak zwykle, Excadrill odmówił walki. Georgia zrobiła pierwszy krok, który spowodował, że Excadrill postanowił rozpocząć bitwę. Z powodu, że Excadrill nie ufa Iris, Georgia pokonała ją ponownie.

Iris i Georgia

Następnego dnia Georgia dołączyła się do grupy przy śniadaniu, podczas gdy Iris trenowała z Excadrillem. Później Iris toczyła z Georgią rewanż. Z teraz ufającym Excadrillem jego trenerka jeszcze raz użyła go do walki przy użyciu nowo nauczonego Mega Podmuchu, a bitwa skończyła się remisem. Georgia nie przejęła się za bardzo porażką, gdyż Excadrill nie jest Pokémonem smokiem. Opuściła grupę mówiąc Cilanowi, aby ją następnym razem lepiej nakarmił, gdy się spotkają.

Pojawiła się ponownie w Emocje w Nimbasie!. Brała udział w Turnieju Bitew i doszła do drugiej rundy pokonując Sylvestra i jego Joltika. W następnym odcinku okazuje się, że zmierzy się z Ashem. Do walki z Ashem i jego Snivy użyła Pawniard. Choć walka była ciężka Snivy Asha była w stanie pokonać Pawniarda eliminując tym samym Georgię z Turnieju Bitew. Gdy Iris wygrała Turniej Bitew, zyskała szacunek Georgi. Georgia powiedziała jej, by dalej dążyła do zostania Mistrzem Smoków, bo inaczej będzie źle wyglądać jako jej rywalka.

Ponownie pojawiła się w Pora Na Kluboeksplozję!, gdzie zapisała się do turnieju Kluboeksplozja. Jej pierwszą przeciwniczką była Grace, którą pokonała w W Poszukiwaniu Zwycięzcy!. Jej drugą przeciwniczką była Bianca, z którą dość szybko przegrała w Kluboeksplozja Emocji!.

Ponownie pokazuje się w Kryzys W Laboratorium Badawczym Ferroseedów gdzie objawia, że ma Vanilluxe, która zainteresowała się Axew, ku jego niechęci. Była w drodze do Laboratorium Badawczego Ferroseedów, by tam mech zwiększył moc Vanilluxe. W laboratorium Vanilluxe uciekła, w celu pogoni za Axew. Kiedy Ferroseed wymknął się z laboratorium i zaczął generować szybko rosnący elektryczny mech, Georgia użyła Beartica by się go pozbyć lodowymi atakami. Gdy sytuacja została opanowana, wyruszyła w dalszą podróż.

Georgia pojawia się w Walka O Puchar Świata Juniorów! podczas Pokémonowego Pucharu Świata Juniorów, gdzie walczyła swoim Beartic'iem przeciwko Dragonite'owi Iris i mimo przewagi typów, przegrała odpadając z turnieju.

Osiągnięcia

Pokémony

Przy Sobie

Beartic
Beartic Georgi
Główny artykuł: Beartic Georgi

Jest pierwszym znanym pokemonem Georgi. Razem ze swoją trenerką zadebiutował w Iris i Excadrill kontra pogromczyni smoków!.

Debiut Ataki
Iris i Excadrill kontra pogromczyni smoków! Siekanie
Atak Sopli
Lodowy Promień
Kamienny Grom
Ukryta Siła
Mega Podmuch
Śnieżyca


Pawniard → Bisharp
Pawniard → Bisharp Red Osobny artykuł: Bisharp Georgi

Pierwszy raz pojawiła się jako Pawniard w Cilan kontra Trip, Ash kontra Georgia! podczas turnieju Klubowych Bitew. W Poszukiwaniu Zwycięzcy! okazało się, że ewoluowała.

Debiut Ataki
Cilan kontra Trip, Ash kontra Georgia! Metalowy Pazur
Stalowa Głowa
Gilotyna
Metalowy Dźwięk


Vanilluxe
Vanilluxe Red Vanilluxe zadebiutowała w odcinku Kryzys W Laboratorium Badawczym Ferroseedów, gdzie początkowo zbliża się od tyłu do Iris, przestraszając ją. Okazuje się, że to pokemon Georgi. Vanilluxe jest bardzo figlarnym pokemonem i chciał się bawić z Axew, lecz ten jako smoczy pokemon bał się jej i uciekał. Oshawott Asha widząc ją, od razu się zakochał i zaczął za nią biegać. Przez elektryczny mech wyprodukowany przez Ferroseedy, Vanilluxe z Iris, Axew i Oshawottem zostali uwięzieni na dachu Laboratorium Badawcze Ferroseedów. Iris pokonała swój strach do lodowych pokemonów, podczas misji uwolnienia ludzi z budynku od mchu.
Debiut Ataki
Kryzys W Laboratorium Badawczym Ferroseedów Lodowy Wiatr


Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach