Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Góra Księżycowa

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Góra Księżycowa おつきみやま
Mt. Otsukimi
HGSS Mt. Moon-Day.png
Lokacje: Droga 4
Region: Kanto
Generacje: I, II, III, IV
{{{mapsize}}}
Lokacja Góra Księżycowa w Kanto.
Lokalizacje Pokémon

Góra Księżycowa - (jap. おつきみやま Mt. Otsukimi eng. Mt. Moon) góra w Kanto znajdująca się między Marmorią a Azurią. Znajduje się tam Kamień Księżycowy, czyli Moon stone. Można tam spotkać Clefairy i Clefable.

Spis treści

W Anime

Ash, Misty i Brock ratują naukowca Seymoura przed wściekłymi zubatami. Brock łapie jednego. Zespół R próbował ukraść Kamień Księżycowy, co oczywiście im się nie udaje.

W grach

Generacja I

Mt. Moon jest to duża jaskinia z ,która ma wiele korytarzami. Wnętrze góry składa się z jaskiń, obejmujące trzy oddzielne piętra. W pierwszej jaskini, którą gracz będzie odwiedzał w Pokémon Red i Blue i Pokémon Yellow, Mt. Moon ma bardzo długą i skomplikowaną budowę. Pierwsze piętro zawiera kilku trenerów podczas gdy drugie piętro zawiera członków Zespołu R, którzy próbują ukraść skamieniałości z Mt. Moon. Przy wyjściu do Cerulean City na gracza czekają dwie skamieniałości,które możemy wziąść ,ale Super Nerd twierdzi, że znalazł po raz pierwszy. Po przegranej w walce, Super Nerd pozwala graczowi wybrać pierwszy.W Pokémon Yellow gracz otrzymuje jedną skamieniałość,a Jessie i James pojawiają się po raz pierwszy i walczą z graczem.

Generacja II

W II generacji Mt. Moon dramatycznie się zmniejszyła. Teraz ma tylko jedno podłoże z kilkoma korytarzami. To także miejsce gdzie rywal gracza czeka nie niego przy wejściu i chce z nim walczyć. Podczas wchodzenia przez wejście Pewter City, istnieją dwa sposoby, aby przejść, w kierunku wschodnim lub w kierunku południowym. Czy pójdziemy na południe czy na wschód i tak dotrzemy do Cerulean City. Na poniedziałkowe wieczory Clefairy tańczy i modli się do dużych kamieni księżycowych na placu. Istnieje również tutaj mały sklepik w,który sprzedawane są różne rzeczy.

Generacja III

Mt. Moon w III generacji jest tak jak w generacji I. Jedyna różnica między generacjami jest taka ,że można znaleźć tam inne przedmioty. Pierwsze piętro zawiera kilku trenerów. W północno wschodnim rogu na pierwszym piętrze jest człowieka, który ma skamieniałości. Ten człowiek jest przyjacielem Brock'a. Drugie piętro nadal zawiera członków Zespołu R, którzy nadal próbują ukraść skamieniałości z Mt. Moon. Jak z generacji I na gracza czekają dwa skamieniałości i tak samo że Super Nerd twierdzi, że znalazł je pierwszy. Gracz walczy z Nerd'em i w nagrodę bierze jedną skamieline...

Generacja IV

Podobnie jak w przypadku II generacji, Mt. Moon ma po raz kolejny ma tylko jedno podłoże i kilks łącza. Rywal czeka w pobliżu wejścia, i czeka by walczyć z graczem. Podczas wchodzenia przez wejście Pewter City, istnieją dwa sposoby, aby przejść, w kierunku wschodnim lub w kierunku południowym. Czy pójdziemy na południe czy na wschód i tak dotrzemy do Cerulean City.Na poniedziałkowe wieczory Clefairy będzie tańczyć i modlić się przy basenie w Mt. Moon Square, w którym mogą być widoczne odbicie Księżyca w pełni. Jeśli gracz zbliża się i przerywa taniec, Clefairy będą uciekać. Istnieje również tutaj mały sklep, który sprzedaje różne małe towary. Sklep jest zamknięty w nocy.

Pokemony

Generation IV

  Pokémon     Gry     Lokalizacja     Poziom(y)     Rzadkość  
041 Zubat
HG SS
Jaskinia Jaskinia
6 30%
041 Zubat
HG SS
Jaskinia Jaskinia
6-8 50%
074 Geodude
HG SS
Jaskinia Jaskinia
8 30%
074 Geodude
HG SS
Jaskinia Jaskinia
6-10 35%
027 Sandshrew
HG SS
Jaskinia Jaskinia
8 20%
046 Paras
HG SS
Jaskinia Jaskinia
12 10%
028 Sandslash
HG SS
Jaskinia Jaskinia
10 5%
035 Clefairy
HG SS
Jaskinia Jaskinia
8 5%
Specjalny Pokémon
296 Makuhita
HG SS
Odgłos Hoenn Odgłos Hoenn
8 20%
359 Absol
HG SS
Odgłos Hoenn Odgłos Hoenn
6-8 20%
433 Chingling
HG SS
Odgłos Sinnoh Odgłos Sinnoh
8 20%
436 Bronzor
HG SS
Odgłos Sinnoh Odgłos Sinnoh
6-8 20%
Pokolorowany znacznik oznacza, że ten Pokémon może być znaleziony w tym miejscu w tej grze. Biały znacznik z kolorową literą oznacza, że Pokémon nie może być znaleziony.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach