Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

F14

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Film Pokémon 14
Pokémon:
Czerń—Victini i Reshiram

Victini and the White Hero: Reshiram
ビクティニと白き英雄レシラム
M14 poster 2.png
Plakat Filmu
Informacje
Seria Serie Best Wishes
Legendarne Pokémony Victini, Reshiram, Zekrom
Premiera w:

Japonii
Ameryce Północnej Polsce


16 lipca 2011, 16 Grudnia 2011 (na wideo)
3 Grudnia, 2011
16 Grudnia, 2011
27 Maja, 2012

Poprzedni film Zoroark: Mistrz Iluzji
Następny film Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości


Pokémon Film: White—Victini and Zekrom i Pokémon: Czerń—Victini i Reshiram (Japoński: ビクティニと英雄ゼクロム Victini and the Black Hero: Zekrom) i (Japoński: ビクティニと英雄レシラム Victini and the White Hero: Reshiram), zwani łącznie (Japoński: 劇場版 ポケットモンスターベストウイッシュ The First Movie Theatrical Version - Pocket Monsters Best Wishes!: The First Movie), są pierwszymi filmami serii Best Wishes i, ogólnie czternastym filmem Pokémon. Zostały pokazane w Japońskich kinach 16 Lipca, 2011. White—Victini and Zekrom został ograniczono wydany w kinach US 3-ego Grudnia i 4-ego 2011, co czyni z niego pierwszym filmem Pokémon wydanym komercyjnie w kinach od czasu Pokémon: Bohaterowie w 2003. Czerń—Victini i Reshiram miał premierę na Cartoon Network a 10 Grudnia, 2011. W Polsce "Czerń - Victini i Reshiram" został nadany na Disney XD 27 Maja, 2012

Po raz pierwszy w serii w historii, dwie różne wersje filmu zostały wydane. Biel—Victini i Zekrom zawiera Pokémona Zwycięstwa, Victiniego i Pokémona Głębokiej Czerni, Zekroma, podczas gdy Czerń—Victini i Reshiram zawiera Victiniego i Pokémona Rozległej Bieli, Reshirama.

Spis treści

Opis filmu

Ash, Iris i Cilan docierają do malowniczej miejscowości Eindoak. Trwają tam właśnie zbiory. Z ich okazji organizowany jest turniej. Bohaterowie postanawiają wziąć w nim udział. Wkrótce potem wszyscy spotykają tajemniczego Pokemona Victini. Dowiadują się również o Ludziach Doliny, na których czole stoi Damon. Chce on za pomocą Victini przywrócić Mieczu Doliny dawną chwałę. Pomagają im w tym Zekrom (Czerń - Victini i Reshiram) i Reshiram (Biel - Victini i Zekrom). Historia jest taka sama w obydwu wersjach flimowych z pewnymi, drobnymi różnicami.

Wyróżnione Pokémony

Debiuty

Pokémony

Tylko przy Napisach Końcowych

Ekskluzywne w Black Hero: Zekrom

Ekskluzywne w Czerń: Victini i Reshiram

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach