Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

F12

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
F11 #F11
Film Pokémon
#F13 F13
Pokémon: Arceus i Klejnot Życia
アルセウス 超克の時空へ Do podboju czasoprzestrzeni: Arceus
Arceus 2.jpg
Plakat filmu
Premiera 18 lipiec 2009(Japonia)
2 październik 2011(Polska)
Seria Serie Diamond&Pearl
Opening Battle Cry - (Stand Up!)
Ending If We Only Learn
This is a Beautiful World
I'll Always Remember You
Czas trwania 127 minut
Następny film Zoroark: Mistrz Iluzji
Poprzedni film Giratina i Strażnik Nieba

Film Pokémon: Arceus i Klejnot Życia (jap. アルセウス 超克 の 時空 へ Arceus: Do Conquering Spacetime, ang. Arceus and the Jewel of Life) - dwunasty pełnometrażowy film z serii Pokémon' trzeci z serii Diamond & Pearl. Jest to ostatni film z trzech części trylogii. Pozostałe dwa to: The Rise of the Darkrai! oraz Giratina i Strażnik Nieba. Miał swoją premierę w Japonii 18 lipca 2009r, równo jedenaście lat po premierze filmu pierwszego: Powrót Mewtwo. W USA został po raz pierwszy wyemitowany 20 listopada 2009 roku. W Polsce premiera odbyła się 2 października 2010 roku.

Logo filmu

Spis treści

Streszczenie

Tysiące lat wcześniej, legendarny Pokémon Arceus przybył na Ziemię, aby odebrać "Klejnot Życia", który wypożyczył człowiekowi o imieniu Damos. Damos jednak zdradził Arceusa i zaatakował go z wielkią armią Pokémonów. Po prawdopodobnie zabiciu przez Damosa Arceusa, ten popadł w wieczny sen obiecując, że wróci zemścić się na ludziach i odebrać Klejnot Życia...

Po przejściu przez haszcze trawy Ash, Dawn i Brock docierają do okolic Michina Town. Decydują się skorzystać z szansy na relaks i wysyłają swoje Pokemony. Niektóre z nich siedziały w cieniu, lecz większość bawiła się w wodzie. Gdy bawili się w rzece, trzy arbuzy płynęły w ich kierunku. Wszyscy chcą je zjeść lecz nagle podchodzą do nich Kiko i Kato. Okazuje się, że owoce należały do nich. Ostatecznie jednak decydują się podzielić z naszymi bohaterami, jeśli pokonają ich w dwuwalce. Walka się rozpoczyna. Do walki stają Heracross i Beautifly przeciwko Pikachu i Piplupowi. Walka jest bardzo zacięta, jednak ostatecznie zwyciężają Ash i Dawn. Potem wszyscy jedzą arbuzy. Kiko i Kato zachęcają bohaterów do zwiedzenia ruin Michiny.

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli drażni cię niedobór informacji – rozbuduj go.

Bohaterowie

Ludzie

Pokémony


Filmy Pokémon
Oryginalna seria
Advanced Generation
Diament i Perła
Best Wishes
XY
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach