Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

F08

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Film Pokémon 8
Lucario and the Mystery of Mew
ミュウと波導の勇者 ルカリオ
Mew and the Wave-Guiding Hero: Lucario
Lucariomovieposter1.JPG
Plakat Filmu
Informacje
Seria Advanced Generation
Legendarne Pokémony Mew, Regirock, Regice, Registeel
Premiera w:

Japonii
Ameryce Północnej Polsce


17 lipca 2005

19 września 2006

nieemitowanty

Poprzedni film Cel Deoxys
Następny film Pokémon Ranger and the Temple of the Sea


Lucario i Tajemnica Mew (jap. 劇場版ポケットモンスターアドバンスジェネレーション ミュウと波導の勇者 ルカリオ, Gekijōban Poketto Monsutā Adobansu Jenerēshon Myū to Hadō no Yūsha Rukario) - Ósmy Film Pokémon z Lucario i Mew w roli głównej. Pierwszy Pokémon z czwartej generacji - Lucario - został pokazany w tym filmie.

Fabuła

Przedstawiona historia jest o wiele bardziej ciekawa niż w innych filmach. Grupka Asha przybywa do Zamku Cameran na organizowane w nietypowy sposób rozgrywki ku pamięci Aarona (Arlona), bohatera sprzed wieków. Zwycięzca turnieju (którym nieoczekiwanie zostaje Ash) na czas zorganizowanego bankietu wciela się w jego postać. W ramach punktu kulminacyjnego uroczystości Ash prezentuje publiczności berło, które niegdyś należało do Aarona. Jak się okazuje, energia Asha w połączeniu z przedmiotem odpieczętowuje zaklętego w nim Lucario. W tym samym czasie Pokémony bohaterów, urządzające własną zabawę, zostają zaatakowane przez tajemnicze stworki. Ich celem jest legendarny Mew, sprytnie ukrywający się w drużynie Asha. Uciekając przed napastnikiem, Mew wraz z Pikachu i Meowthem (Nyarthem) teleportuje się do Drzewa Początku, które jest jego domem. Ash, jego przyjaciele oraz Kid – trenerka sprawców całego zamieszania – z pomocą zagubionego w nowym świecie Lucario ruszają w podróż, której celem jest odnalezienie Pokémona

Rzecz jasna fabuła nie skupia się wyłącznie na poszukiwaniu Pikachu. Wątek ten pełni raczej rolę szkieletu, potrzebnego do przedstawienia pozostałych elementów opowieści, dzięki którym film zyskuje miano dobrej produkcji. Jest to historia Lucario oraz jego mistrza, tajemnica Drzewa Początku, a także wiele innych pobocznych wątków, urozmaicających podróż bohaterów. Tym, co plasuje ósmy film wśród najlepszych kinówek tego cyklu, jest właśnie historia powiązania Lucario z Aaronem. Twórcy po raz pierwszy dogłębnie i ze sporym zaangażowaniem prezentują postaci, które nieoczekiwanie stają się najmocniejszym atutem filmu. Udowadniają również, że zerwanie z utartym schematem jest strzałem w dziesiątkę. Nie ma tu również problemu z klasyfikacją grupy wiekowej odbiorców, co stanowiło problem w poprzednim filmie. Opowieść o Lucario z przyjemnością obejrzą zarówno dzieci, jak i młodzież, a nie wątpię, że część dorosłych widzów również.

Grafika przedstawia się wyśmienicie – jest dużo lepsza od tej z poprzednich lat. Twórcy serwują nam widowiskowe walki, przyzwoite krajobrazy oraz kreskę, która prezentuje wyższy od powszechnie znanego stylu poziom. Animacja jest płynna, nasycona mnóstwem efektów wizualnych. Jeśli chodzi o muzykę – znowu prezentuje poziom, do którego od lat przyzwyczaił nas Shinji Miyazaki. Otrzymujemy zestaw bardzo dobrych utworów, podkreślających nastrój, oraz równie dobre piosenki w czołówce i endingu. Warto tym razem zwrócić uwagę również na seiyuu Pokémonów, którzy zostali bardzo starannie dobrani dla każdego debiutującego stworka.

Debiuty Pokémonów IV generacji

Dubbing

Postać Japoński dubbing Angielski dubbing
Ash Rica Matsumoto Veronica Taylor
May Midori Kawana Veronica Taylor
Max Fushigi Yamada Amy Birnbaum
Brock Yūji Ueda Eric Stuart
Pikachu Ikue Ōtani Ikue Ōtani
Grovyle Yuji Ueda Darren Dunstan
Combusken Chinami Nishimura Darren Dunstan
Munchlax Chie Satö Darren Dunstan
Lucario Daisuke Namikawa Sean Schemmel
James Shin'ichiro Miki Eric Stuart
Jessie Megumi Hayashibara Rachael Lillis
Meowth Inuko Inuyama Maddie Blaustein
Mew Satomi Kōrogi Satomi Korogi
Kidd Summers Daisuke Gori Rebecca Soler
Lt. Banks Takeshi Aono Pete Zarustica
Sir Aaron Kōichi Yamadera Jason Anthony Griffith
Rin Momoko Kikuchi Bella Hudson
Lady Eileen Momoko Kikuchi Bella Hudson
Narrator Unshou Ishizuka Mike Pollock


Filmy Pokémon
Oryginalna seria
Advanced Generation
Diament i Perła
Best Wishes
XY
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach