Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Empoleon Barry'ego

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Empoleon Barry'ego
ジュンのエンペルトの Jun's Emperte
Poké Ball
Barry Empoleon.png
Empoleon
Debiut w odcinku Strzeżcie się młodzi, Barry nadchodzi!
Miejsce złapania Nieznana
Płeć Nieznana
Zdolność Strumień
Teraźniejsza lokalizacja Z Barrym
Empoleon
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Empoleon - pokemon Barrego.

Empoleon z aktywowanym Strumieniem

Historia

Empoleon raz pierwszy pojawił się wraz ze swym trenerem w odcinku Strzeżcie się młodzi, Barry nadchodzi!, gdzie okazał się być silnym Pokémonem w walce z Pikachu Asha. Jednak po ciężkiej walce, Empoleon przegrał bitwę. W tym odcinku, okazało się również, że Barry miał go już w starciu z Gardenią, gdzie stoczył ciężką walkę z Cacneą Jamesa.

W odcinku Z tarczą czy na tarczy?okazało się, że Empoleon trenował z Barrym na Żelaznej Wyspie zanim pokonali Byrona. Pojawił się również w odcinku Zamieszanie w wielkim mieście!, gdzie został oddzielony od swojego trenera wraz z Happiny Brocka, Piplupem Dawn i Grotle'em Asha.

Pojawił się ponownie w odcinku Stalowe poruszenie! z Barrym, gdzie był jedną z ofiar manipulacji Zespołu G na Żelaznej Wyspie, ze względu na część typu Stalowego. W odcinku Uchronić świat od dewastacji! ze swoim trenerem, żegnali Asha, Dawn i Brocka. Pojawił się ponownie w odcinku Wiecznie młody w imię miłości z Barry'm.

W odcinku Najtrudniejsza decyzja, Empoleon brał udział w zawodach Pokémon Ping Ponga wraz z Barrym. Obaj zostali pokonani przez O i jego Shiftry'ego.

W odcinku Pokonać mistrza walk był używany w Festiwalu Twinleaf w turnieju walk, ale szybko przegrał, po raz kolejny z Pikachu Asha.

Walczył z Ashem i jego nowo uzyskanym Giblem w odcinku Złapać Gibla!, gdzie wygrał, dając Barry'emu jego pierwsze zwycięstwo nad Ashem. Pojawił się ponownie w odcinku Pokonamy gniew ogniem!, gdzie rozpoczął walkę z Monferno Asha, ale ze względu na uruchomienie Pożaru, bitwa została przerwana.

Empoleon z Barry'm

Następnie Empoleon pojawił się w odcinku Ligowe emocje!, gdzie Barry przeszedł dzięki niemu eliminacje na Konwaliowej Konferencji po pokonaniu Nosepassa nieznanego trenera. W odcinku Starcie Paula i Barry'ego!, był używany w walce Barry'ego przeciwko Paulowi. Walczył przeciwko Magmortarowi Paula na krótko przed wywołaniem przez Paula innego Pokémona. Następnie Barry przywołał Empoleona. Był ponownie użyty do walki z Ursaringiem Paula, gdzie był trafiony przez Mega Podmuch, przed przywołaniem Ursaringa przez Paula i wystawieniem wyewoluowanego Electivire'a. Empoleon ostatecznie aktywował Strumień po długiej walce, a następnie wykorzystał Hydro Działo. Jednak Electivire użył Ochrony i szybko pokonał Empoleona przy użyciu Gromu, przez co Barry przegrał walkę. Empoleon zemdlał na stojąco.

Empoleon na krótko pojawił się razem z Barry'm w końcówce filmu Zoroark: Mistrz Iluzji.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Hydro Działo Strzeżcie się młodzi, Barry nadchodzi! EmpoleonHydroCannon.png
Hiper Promień Strzeżcie się młodzi, Barry nadchodzi! Empoleon Hyper Beam.png
Stalowe Skrzydło Strzeżcie się młodzi, Barry nadchodzi! Empoleon Steel Wing.png
Hydro Pompa Zamieszanie w wielkim mieście! Empoleon Hydro Pump.png
Pneumatyczne Dziobanie Złapać Gibla! Empoleon Drill Peck.png
Metalowy Pazur Pokonamy gniew ogniem! Empoleon Metal Claw.png

Poziom: co najmniej 59

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach