Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Emboar Bianci

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Emboar - starter Bianci. Ewoluował z Tepiga i Pignite. Jest płci męskiej.

Emboar Bianci
ベルのエンブオー Beru Enbuō
Poké Ball
Bianca Emboar.png
Emboar Bianci
Debiut w odcinku Minccino-czyścioszek!
Miejsce złapania Miasteczko Nuvema*
Ewoluował w odcinku Przed Minccino-czyścioszek
Przed W Poszukiwaniu Zwycięzcy!
Płeć Samiec
Zdolność Nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Nieznana
Tepig Pignite Emboar
Ten Pokémon był przez nieznaną ilość odcinków Tepig i przez między 22 a 58 Pignite.

Spis treści

Historia

Jako Tepig

Był starterem Bianci. Nic więcej o nim nie wiadomo.

Jako Pignite

Jako Pignite

Nie wiadomo kiedy ewoluował. Zadebiutował w odcinku Minccino-Czyścioszek!. W tym odcinku pomógł Biance złapać Minccino, który ukradł pudełko na odznaki Asha. Walczył imponującym Nitro Ładunkiem, ale Minccino zdołał ucieć. Choć jest bardzo silny, to został pokonany połączeniem Hiper Dźwięku i Łaskotek.

Później był użyty do walki z Pikachu Asha. Udało mu się zaatakować Niskim Ciosem po potężnym Gorącym Rozbiciu. Mimo to, miejący początkowo przewagę Pignite został pokonany Elektro Akcją.

Jako Pignite z Biancą

W Zniewalająca Emolga! był użyty do wyśledzenia Emolgi. Skończyło się to rozzłoszczonym Scolipede, którego przez przypadek zaatakował Miotaczem Płomieni. W kolejnym odcinku walczył z Emolgą Iris, która użyła na nim Przyciągania. Przez Zmianę Wolta, Snivy Asha kontynuowała walkę zamiast niej. Nie było widać zwycięscy.

W Emocje w Nimbasie!, Bianca oferowała Luke'owi wymianę jego Zoruy za Pignite, ale Luke się nie zgodził.

W Nadchodzi Elesa, elektryzująca Liderka Sali! został użyty do walki z Zebstriką Elesy. Dwa pozostałe pokemony były pokonane i był ostatnią nadzieją. Choć radził sobie lepiej niż reszta, został również pokonany.

Jako Emboar

Emboar z Biancą

Przed odcinkiem W Poszukiwaniu Zwycięzcy! ewoluuje. Razem z Biancą bierze udział w turnieju Kluboeksplozja. W tym odcinku walczył z Conkeldurrem Tripa. Emboar walcząc demonstruje swoje nowe umiejętności, Ramię Oporowe i Młoto Ramię. Jednak nie przebija się nimi przez obronę przeciwnika. Został wbity w ziemię Siłą i umieszczony w kamiennej pułapce, przez Kamienny Grobowiec. Próbował rozbić skały Ramieniem Oporowym, ale się zmęczył. Dodatkowo, Conkeldurr zaczął używać Kamiennego Ostrza. W następnym odcinku, Emboarowi udało się złapać kamienie, i użyć Rzutu. Gdy Conkeldurr bronił się przed nadlatującymi kamieniami, Emboar zbliżył się i zabrał jego kamienne filary. Następnie rzucił nimi w niego, pokonując go. Potem walczył z Bisharp Georgi. Rozpoczął bitwę Miotaczem Płomieni który wyrządził wiele szkód stalowemu pokemonowi. Następnie Ramieniem Oporowym bronił się przed Gilotyną. Wytrzymał połączenie Metalowego Dźwięku i Stalowej Głowy, i pokonał Bisharp drugim Miotaczem Płomieni. Po dość zaciętej lecz krótkiej bitwie, pokonuje ją Miotaczem Płomieni. W następnym odcinku walczył z Sawkiem Stephana. Po podwójnym Ciosie Karate, Emboar został pokonany.

Emboar został wysłany do walki z Watchogiem Michaela w pierwszej rundzie Konferencji Higaki w BW103 i był w stanie łatwo pokonać normalnego pokemona. W drugiej rundzie Emboar był drugim pokemonem wysłanym przeciwko Samurott Kotetsu w ich walce 2:2. Mimo niekorzystnej sytuacji typów, Emboar trafił Samurott Przyciąganiem, a następnie Młoto Ramiem, pokonując ją. Kolejnym przeciwnikiem był Riolu, który pomimo znacznej różnicy wzrostu, pokonał ognistego pokemona, przez co Bianca odpadła z Ligi Unovy.

Osobowość i charakterystyka

Niewątpliwie Emboar jest najsilniejszy w zespole Bianci. On sam był w stanie zdobyć dla trenerki pierwsze dwie odznaki. Jego osobowość jest bardzo podobna do jego trenerki, ponieważ może on się dąsać i wpadać w złość, gdy jego ataki nie zadziałają.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Akcja Minccino-Czyścioszek !
Nitro Ładunek Minccino-Czyścioszek !
Usunięcie Minccino-Czyścioszek !
Gorące Rozbicie Minccino-Czyścioszek !
Miotacz Płomieni Emolga i nowa Elektro Zmiana! Bianca Emboar FlameThrower.png
Siła Ramion W Poszukiwaniu Zwycięzcy! Bianca Emboar Arm Thrust.png
Młoto Ramię W Poszukiwaniu Zwycięzcy! Bianca Emboar Hammer Arm.png
Rzut Kluboeksplozja Emocji! Bianca Emboar Fling.png
Przyciąganie Fierce Fighting! Win Out in the Rival Battle! Bianca Emboar Attract.jpg
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach