Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP210

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wygrać z Machokiem
EP210: Dookoła wirów
Lećmy na księżyc
EP209
EP210: Dookoła wirów
EP211
Dookoła wirów
Around the Whirlpool
うずまきれっとう!あらたなるちょうせん!! Uzumaki Rettō! Aratana ru Chōsen!!
EP210.png
Numer odcinka
Odcinek serii
210
Master Quest
001
Ogólnie
212
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
14 września 2002
Japonia
9 sierpnia 2001
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yoshitaka Fujimoto


Dookoła wirów (Japanese: うずまきれっとう!あらたなるちょうせん!! Łańcuch wirowych wysp! Odnowione wyzwanie!!) jest to 210 epizod Pokémon. Pierwszy raz ukazał się w Japonii 9 sierpnia 2001 a w USA w 14 września 2002.

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash i przyjaciele płyną na Wyspy Wirowe. Ash opowiada że zamierza zdobyć nową odznake, ale Misty marzy o Wodnych Pokémonach w oceanie iże chce zostać mistrzem wodnych Pokémonów.

Łódź dopływa do wirów, przyjaciele są przerażeni widząc je. Jednak dwie stewardesyoferują im drinki i zapewniają że wszystko jest w porządku. Okazuje się że jest to znowu Zespół R. James próbując złapać Pikachu, złapał Asha po czym ponownie zaczęli ze sobą walczyć, Pikachu użył Pioruna, niestety Wobbuffet użył kontry. Spowodowało to wybuch, i Zespół R odleciał a nasi przyjaciele wypadli za burtę. Misty wywołała Goldeen oraz Poliwhirla a Ash Totodile. Jednak ich Pokémony nie mogły sobie poradzić z nurtem, nagle pod wodą zauważyli cień jakiegoś dziwnego Pokémona (jest to Lugia, lecz nie ma o tym mowy), po chwili nadpłynęła Corsola a następnie wielki Tentacruel chwycił przyjaciół i ich Pokémony i doprowadził bezpiecznie do innej łodzi. Jak się okazało Corsola należy do Profesora Elma którego bohaterowie poznali już wcześniej. Po dotarciu do jednej z wysp, Ash i Misty po namowie Profesora postanowili wziąć udział w Pucharze Wirów w tym celu udają się do Centrum Pokémon po więcej informacji. Nagle jednak przybywa Zespół R który porywa Pokémony z basenu oraz Pikachu. Na ratunek przybywa Corsola, która używa Szpilo Pocisku i wysyła Trio tam gdzie ich miejsce. Misty postanawia że musi złapać Corsole po czym bohaterowie udają się na kolejną wyspę aby rozpocząć walkę w Pucharze.


Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Skarmory

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach