Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP097

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wybieraj, Meowth
EP097: Tracey w opałach
Czas relaksu
EP096
EP097: Tracey w opałach
EP098
Tracey w opałach
Tracey Gets Bugged
ストライクせんしのほこり Sutoraiku Senshi no Hokori
EP097.png
Numer odcinka
Original series
097
Orange Islands
016
Ogólnie
099
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
1 kwietnia 2000
Japonia
20 maja 1999
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Osamu Inoue


Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Następny przystanek naszych bohaterów to wyspa Murcott, jak się okazuje jest to wyspa pełna pokemonów robaków. Tracey używa Marilla i Venonata aby ci namierzyli jakieś rzadkie pokemony. Po krótkiej eksploracji lasów, przyjaciele natrafiają na rannego Scythera, Asha od razu wpada na pomysł aby go złapać, jednak ten nie chce poddać się bez walki choć jest bardzo słaby. Wtedy Tracey wybiera Venonata a ten używa usypiającego pyłku i usypia Scythera. Tracey łapie uśpionego pokemona i przyjaciele czym prędzej pędzą do Poke Center.

Tymczasem Zespół R leci swoim balonem nad wyspom, nagle jeden z Beedrilli przebija ich balon i Trio spada na wyspę, jednak po chwila zostaja otoczeni przez grupkę Scytherów i zaatakowani.

W Centrum Pokemon Tracey dowiaduje się że ze Scytherem będzie dobrze gdy odpocznie, jednak jego duma została urażona, był przywódcą stada i został pokonany przez młodszego Scythera, a na dodatek został złapany w niegodny dla niego sposób.

Po ucieczce przez Scytherami, okazuje się że jeden z nich odciął włosy Jessie, ta zdenerwowana chce im się odpłacić i wszystkie złapać co też robi. Zespół R wystrzeliwuje klej w stronę Scytherów i wszystkie unieruchamia. Słysząc wołanie o pomoc swoich kolegów, osłabiony Scyther Traceya ucieka z Centrum i leci im na pomoc.

Gdy bohaterowie docierają na miejsce na Scytherem, okazuje się że Scyther chce uwolnić swoich kumpli i walczyć z Zespołem, Ash chce mu pomóc jednak Scyther odmawia, chce załatwić to w pojedynkę. Scyther używa podwójnej drużyny aby pokonać pokemony Zespołu R, po czym strzyże Jessie i Jamesa na irokeza i Trio znika.

Na koniec nowy przywódca stada dziękuje Scytherowi Traceya i razem z resztą odchodzą. Tracey cieszy się z nowo zdobytego przyjaciela i wraz z Ashem i Misty czekają na nowe przygody.


Spis treści

Wydarzenia


Bohaterowie

Ludzie


Pokémon

Co to za Pokémon?: Pinsir (USA), Scyther (Japonia)

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach