Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP095

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Atak apetytu
EP095: Statek widmo
Wybieraj, Meowth
EP094
EP095: Statek widmo
EP096
Statek widmo
A Shipful of Shivers
ゆうれいせんとゆうれいポケモン! Yūreisen to Yūrei Pokemon!
EP095.png
Numer odcinka
Original series
095
Orange Islands
014
Ogólnie
097
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
25 marca 2000
Japonia
6 maja 1999
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kiyotaka Itani


Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash wraz z przyjaciółmi zmierzają na Laprasie na wyspę Moro. Po dopłynięciu, Ash dzwoni do Profesora Oaka i dowiadują się ze niedawno właśnie na tej wyspie płetwonurkowie odnaleźli puchar Ligi Pomarańczowej z przed ponad 300 lat. Nocą Zespół R wkrada się do muzeum gdzie znajduje się Puchar i go kradną. Na drugi dzień przed muzeum panuje zamieszanie, przyjaciele dowiadują się ze ktoś okradł puchar. Idąc dalej Ash, Misty i Tracey spotykają Trio które przyznaje się do tego rabunku.

Po dłuższej gonitwie, Jessie wraz z Jamesem i Meowthem wskakując na łódź i uciekają woda, Ash i reszta pędzą za nimi na Laprasie. Po chwili na wodzie pojawia się mgła, Zespół R natrafia na statek widno, na których postanawiają się okryć, jak się okazuje na statku straszą duchy które zabierają im trofeum. Po niedługim czasie także i Lapras z kompanami dopływa do statku widno, wszyscy wchodzą na podkład, jednak Togepi znika. Szukając Togepi, przyjaciele natrafiają na 2 duchy, które okazują się Gastlym i Haunterem, duchy bawią się z Togepi. Wtem wpada Team Rocket z ponownym planem zabrania Pucharu, jednak nie pozwalają na to Gastly i Haunter. Haunter używając Meowth jako mikrofonu informuje przyjaciół ze ten puchar to trofeum ich trenera, który wygrał go ponad 300 lat temu, jego pokemony były mu tak lojalne ze przyrzekły sobie ze będą go pilnować najlepiej jak potrafią.

Po tym jak płetwonurkowie zabrali puchar, Gastly i Haunter wyciągnęli statek na powierzchnie w celu odnalezienia pucharu, wtem Gastly wytworzył obraz do okola Asha i reszty na którym wszyscy zobaczyli jak ich trener wygrał ten puchar. Po seansie ze strony Gastliego, trio się budzi i próbuje dalej walczyć, na ich nieszczęście Haunter używa ataku i Zespół znowu błyszczy. Na koniec Gastly i Haunter zabierają statek w bezpieczne miejsce a Przyjaciele wracają na wyspę.


Bohaterowie

Ludzie


Pokémon

Co to za Pokémon?: Gastly

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach