Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP094

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ostry ślizg
EP094: Atak apetytu
Statek widmo
EP093
EP094: Atak apetytu
EP095
Atak apetytu
Snack Attack
おおぐいカビゴン!だいパニック! Ōgui Kabigon! Dai Panikku!
EP094.png
Numer odcinka
Original series
094
Orange Islands
013
Ogólnie
096
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
25 marca 2000
Japonia
29 kwietnia 1999
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yoshitaka Fujimoto


Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Po zdobyciu odznaki morskiego rubinu na wyspie Navel, nasi bohaterowie dopłynęli do archipelagu 7 wysp grejpfrutowych. Po przybiciu do wyspy, Ash chcąc spróbować jednego grejpfruta, zostaje zaatakowany przez dziewczynę która uważa ich za złodziei. Ruby tłumaczy ze od kilku dni ktoś kradnie duże ilości owoców. Po chwili przychodzi jeden z pracowników zajmujących się drzewami owocowymi i oznajmia ze złodzieje znowu się pojawili. Po dotarciu na miejsce okazuje się ze za znikanie owoców odpowiedzialny jest Snorlax. Wielki pokemon nie oszczędza nawet gałęzi, je wszystko co stanie mu na drodze, nic dziwnego skoro potrzebuje aż 400 kg jedzenia dziennie, po najedzeniu się, zasypia.

Przyjaciele postanawiają przeciwdziałać Snorlaxowi, zaczynają zbiory grejpfrutowy, jednak i to okazuje się bezskuteczne, pokemon zjada wszystko w zawrotnym tępię. Następnie Ash próbują ataków swoimi pokemonami, które zostają zgniecione przez Snorlaxa. Po spustoszeniu pierwszej wyspy, wszytko wydaje się być dobrze gdyż bohaterowie przyjmują że Snorlax nie potrafi pływać, jak się okazuje blednie. Gruby pokemon wskakuje do wody i szybko dostaje się na kolejna wyspę.

Na drugiej wyspie urzęduje już Zespół R, który chce ukraść grejpfruty i sprzedać, gdy Snorlax przypływa i zaczyna zjadać ich zbiory, Trio wpada w szal. Kolejne próby atakowania i usypiana pokemona przez Team R jak i przez Asha, Misty i Traceya kończą się atakiem Snorlaxa i Zespół R znowu błyska. Wtedy Misty wpada na pomysł aby znaleźć Jigglypuffa który by uśpił głodomora.

Po dotarciu do magazynów wypełnionych grejpfrutami, okazuje się ze wszyscy pracownicy śpią na dobre, wtedy wszyscy zabierają się za przygotowanie sceny dla Jigglypuffa. Gdy widać już było Snorlaxa który pędzi w kierunku magazynów, na scenie pojawia się Jigglypuff który zaczyna śpiewać. Misty, Tracey i Ruby usnęli w mgnieniu oka, jednak Ash chciał złapać żarłoka, używa Pikachu do ataku piorunem aby dobić zasypiającego Snorlaxa po czym rzuca Poke ball.

Po przebudzeniu Ash cieszy się z nowo złapanego pokemona, a Ruby na pożegnanie daje przyjaciołom woreczek z kandyzowanymi grejpfrutami, jak się okazało, w miejscach spustoszonych przez Snorlaxa wyrastają nowe drzewka. Po pożegnaniu nasi bohaterowie ruszają dalej, w poszukiwaniu nowych przygód.


Spis treści

Wydarzenia


Bohaterowie

Ludzie


Pokémon

Co to za Pokémon?: Ivysaur (USA), Snorlax (Japonia)

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach