Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP054

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Miauczący bohater
EP054: Akcja K-9
Pokémonowy paparazzi
EP053
EP054: Akcja K-9
EP055
Akcja K-9
The Case of the K-9 Caper!
けいさつけんガーディ Keisatsuken Gādi
EP054.png
Numer odcinka
Original series
054
Indigo League
052
Ogólnie
056
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
10 kwietnia 1999
Japonia
16 lipca 1998
Producenci
Scenariusz
Junki Takegami
Animacja
Team Ota
Scenopis
Toshiaki Suzuki

Akcja K-9! (Japoński: けいさつけんガーディ, Angielski: Police Officer Growlithe) jest 54 odcinkiem anime. Po raz pierwszy został wyemitowany 16 lipca 1998, a w Stanach Zjednoczonych 10 kwietnia 1999.

Spis treści

Opis

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Nasi bohaterowie znajdują się w lesie i są świadkami policyjnego treningu Pokemonów Growlithe'ów. Wszystko obserwuje również Zespół R z chęcią złapania Pokemonów. Ash zapisuje Pikachu na trening z Growlithe'ami, lecz ten gdy zostaje obudzony wcześnie rano wraz ze swoim trenerem, nie radzi sobie. Brock uświadamia Ashowi, że ten trening nie jest przystosowany do tego rodzaju Pokemona i lepiej byłoby gdyby go zaprzestał, gdyż i tak jest już wystarczająco silny.

Nagle zjawia się Zespół R z zamiarem użycia gazu który zmienia głos i powoduje utratę węchu na skutek czego Growlithe'y nie rozpoznawały już głosu Oficer Jenny, ani też nie mogły poznać jej po zapachu. Jessie zmienia swój głos na głos Jenny poprzez syntezator i porywa Pokemony.W ostatniej chwili zatrzymuje ich trójka przyjaciół, lecz w porę zorientowali się, że wszystkie Pokemony zostawili przy łóżku, szykując się na trening. Pojawia się Pikachu i słysząc zmodulowany przez gaz głos Asha i jego zapach, poznaje go. Żółta Mysz nie daję sobie rady z wieloma Growlithe'ami, lecz zjawia się Jigglypuff i uspokaja sytuacje piosenką. Po chwili Jessie wydaje polecenie Growlithe'owi, a ten atakuje Jenny. Po chwili jednak przypomina sobie kto jest jego właścicielem i wyprowadza atak w stronę Zespołu R. Za nim atakują pozostałe Pokemony a Rocketowcy zmuszeni są uciec.

Trójka przyjaciół żegna się z Jenny, która wyznaje, że Pikachu jest wiernym Pokemonem. Brock odnajduje syntezator mowy Zespołu R i zmienia głos na głos Jenny, po czym opowiada o sobie w samych superlatywach. Kończy się na tym, że Misty wyznaje mu, że jest żałosny.

Nasi bohaterowie ruszają w dalszą podróż.

Bohaterowie

Ludzie

Pokémon

Co to za Pokémon?: Growlithe

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach