Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP053

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Księżniczka kontra księżniczka
EP053: Miauczący bohater
Akcja K-9
EP052
EP053: Miauczący bohater
EP054
Miauczący bohater
The Purr-fect Hero
こどものひだよ!ぜんいんしゅうごう! Kodomo no Hi da yo! Zen'in shūgō!
EP053.png
Numer odcinka
Original series
053
Indigo League
051
Ogólnie
055
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
11 września 1999
Japonia
9 lipca 1998
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Toshiaki Suzuki

Miauczący bohater! (Japoński: こどものひだよ!ぜんいんしゅうごう!, Angielski: It's Children's Day! All Members Gather!) jest 53 odcinkiem anime. Po raz pierwszy został wyemitowany w Japonii 9 Lipca 1998 i w Stanach Zjednoczonych 11 września 1999.

Spis treści

Opis

Nasi bohaterowie kontynuują swoją podróż do Cinnabar, gdzie Ash ma zdobyć siódmą odznakę. Po drodze zatrzymują się w pewnym miasteczku. Okazuje się, że według tutejszej tradycji dzisiaj wypada Dzień Dziecka. Brock i Ash wypominają Misty, że ta miała swoje święto (w poprzednim odcinku), więc teraz pora na nich. W mieście spotykają nauczycielkę, która żali się, że trenerzy Pokemon, którzy mieli zjawić się na spotkaniu z dziećmi nie przyszli. Ash oferuje swoją pomoc. Trójka przyjaciół pokazuje dzieciom swe Pokemony. Największym zainteresowaniem cieszył się Pikachu. Trenerzy dostrzegają chłopca, który nie bawi się z Pokemonami jak inne dzieci. Natychmiast pytają go, czemu nie chce się bawić. Okazuje się, że chłopiec ten o imieniu Timmy bardzo chciał spotkać Meowtha, który niegdyś uratował mu życie.

Okazuje się, że Team Rocket również słyszał u Dniu Dziecka organizowanym w tym mieście i przebrani za magików, postanowili, że bedą pokazywać sztuczki magiczne, w celu pozyskania jak największej ilości widzów, a później schwytania ich Pokemonów. Jessie pyta oglądających, czy na sali jest jakiś Pikachu. Był tylko jeden - Asha. Natychmiast został zabrany i włożony do "czarodziejskiego" pudła. Po chwili z pudła wyskoczył Meowth, a Pikachu zostaje zamknięty na jego dnie. Rozentuzjazmowany Timmy podbiega do Meowtha wraz z pudłem. Pikachu udaję się wydostać, ale podczas zamieszania włożony do niego zostaje Timmy. Zespół R ucieka ze szkoły.

Dzieciak wyznaje Meowthowi, że kiedyś uratował mu życie. Podstępny kot, nie przypomina sobie tego zdarzenia, ale postanawia, że będzie udawał jego przyjaciela, po to by doprowadził ich do reszty Pokemonów. By utwierdzić chłopca w przekonaniu, że Meowth jest tym Pokemonem, który uratował mu życie, inscenizują napad. Chłopiec znów zostaje obroniony przez Pokemona a Jessie i James kończą z podrapaną twarzą. Meowth staje się bohaterem w oczach chłopca.

Timmy sprowadza Meowtha spowrotem do szkoły. Wszyscy dają się nabrać na tanią sztuczkę, aż do czasu gdy Meowth się odezwał. Kot zostaje zdemaskowany i ucieka. Timmy i reszta ruszają za nim. Meowth prowadzi do Zespołu R, który. Rozpoczyna się walka.

Weezeing atakuje gazem, lecz Pidgeotto odpiera atak skrzydłami i kieruje w stronę Rocketowców. Zespół R uderza o stromą górę, na skutek czego osuwa się skała, który pędzi prosto na Timmy'ego. Nagle pojwia się dziki Meowth, który roztrzaskuje skałę łapą i ratuje chłopca. Kawałki kamieni lecą w stronę Rocketowców i wypędzają ich z miasta.

Dzieciaki, które początkowo nie chciały bawić się z Timmy'm, z powodu zarzucania mu tego, że jest kłamcą i wymyśla niestworzone historie o Meowthu, który ratuje mu żyje, zobaczyły Pokemona na własne oczy i przeprosiły chłopca. Chłopak wraz z nowym Pokemonem wraca do szkoły i oznajmia Ashowi, że kiedyś spotkają się w lidze Pokemon.

Główne wydarzenia

  • Horsea Misty objawia, że zna bąbelki.

Bohaterowie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Wartortle

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach