Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP045

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Problem z Parasem
EP045: Śpiewaj z Jigglypuffem
Atak prehistorycznych pokemonów
EP044
EP045: Śpiewaj z Jigglypuffem
EP046
Śpiewaj z Jigglypuffem
The Song of Jigglypuff
うたって!プリン! Utatte! Purin!
EP045.png
Numer odcinka
Original series
045
Indigo League
043
Ogólnie
047
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
20 lutego 1999
Japonia
21 maja 1998
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yūji Asada

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash i jego przyjaciele ledwo co wleką się przez pustynię w poszukiwaniu jakiegoś miasta. Zapada już noc, gdy nagle zauważają przed sobą jasną łunę - to Neonowe Miasto !!! Na miejscu wszystko wygląda jeszcze lepiej niż z daleka. Niestety, idąc ulicami, Ketchum wpada na jakiegoś mężczyznę, który natychmiastowo się wścieka. Na szczęście interwencja Jenny łagodzi sytuację. Brock stwierdza jednak, że ludzie w tym mieście nie wydają się być mile nastawieni do podróżnych, sugeruje więc przenocować w hotelu. Jakiś czas później taka sama sytuacja spotyka Zespół R, co tym razem kończy się małą bójką.

Następnego ranka, gdy nasi przyjaciele opuszczają miejsce noclegu, miasto tętni już życiem. Mieszkańcy sprawiają nawet wrażenie ludzi, którzy ostatnimi czasy w ogóle nie skosztowali snu. Ash, Misty i Brock opuszczają metropolię, znajdując się w spokojnym i cichym lesie. Nieoczekiwanie, ich oczom ukazuje się Jigglypuff. Na początku próbuje wysłać do walki Staryu, ale zamiast tego wypada Psyduck. Cóż, może nie było by w tym czegoś złego, gdyby nie fakt, że jej oponent wydaje się być bezbronny - on nie umie śpiewać. Dziewczynka dopiero teraz rozumie, dlaczego Pok się nie bronił i w ramach przeprosin mocno go ściska, a następnie postanawia pomóc mu nauczyć się śpiewać. Wszystkiemu przysłuchuje się Trio, który postanawia uśpić i okraść wszystkich mieszkańców Neonowego Miasta. Jedyny problem, to skąd wytrzasnąć śpiewającego Jigglypuffa. Dziewczynka tymczasem kontynuuje lekcję śpiewu, niestety, bez większego rezultatu. Dzieciaki łapią się różnych sposobów, a wszystko po to, aby różowy Pokémon wreszcie nauczył się śpiewać. W końcu Brock wpada na pomysł, by dać mu jeden z owoców rosnących na pobliskich drzewach, co okazuje się strzałem w dziesiątkę. Także Pikachu jest zadowolony, ale Jigglypuff kopie go, gdyż jest zazdrosny o pupilka Asha. Zaraz potem rozpoczyna koncert. Tymczasem Zespół R wpada na pomysł nagrania śpiewu Pokemona na kasecie, ale gdy stworek wydaje z siebie pierwsze kilka dźwięków, wszyscy zapadają w głęboki sen.

Kiedy Jigglypuff kończy śpiewać, zauważa, że bohaterowie zasnęli, więc maluch zaczyna się złościć. Wyciąga z plecaka Misty mazak i po kilku chwilach wszyscy 'słuchacze' mają na twarzach różnorodne wzorki. Kiedy Ash i reszta budzą się, są nieco zdziwieni malowidłami, które ich pokrywają, ale już po chwili wszystko wraca do normy. Liderka z Azurii przeprasza pokemona, który wyraźnie zdenerwował się całym zajściem. Także próba z innymi Pokémonami nie wypala, wszystkie stworki zasypiają na dźwięk jego śpiewu, a Psyduck robi to nawet z otwartymi oczami. Gdy Zespół R dochodzi do siebie i postanawia odsłuchać taśmę, okazuje się, że zamiast muzyki nagrali samych siebie. Po raz kolejny ich genialny plan zawiódł. Tymczasem Misty wpada na koleiny pomysł, może zabiorą Jigglypuffa do Neonowego Miasta, gdzie przecież ludzie nie spali od niepamiętnych czasów. Tam na pewno znajdą kogoś, kto nie uśnie przy piosence. Słysząc o takim obrocie zdarzeń, Jessie i James nie posiadają się ze szczęścia, w końcu ich plan zostanie zrealizowany bez większych trudności. Gdy Ash i reszta są już na miejscu, zaczynają poszukiwać dogodnego miejsca na wystąpienie. Zbiegiem okoliczności przejezdna grupa (J&J) oferuje pożyczenie sceny. Chyba lepsza okazja nie mogła ich spotkać. Trio przygotowane do akcji, wkłada zatyczki do uszu, podczas gdy Poké-Balon rozpoczyna koncert. Niestety, plan zarówno jednych, jak i drugich nie sprawdza się, a wszyscy mieszkańcy jak stali, tak usnęli, nawet na stojąco. Jigglypuff rozzłoszczony ponownie zaczyna malować na wszystkich wzorki.

Rankiem każdy jest dla siebie milszy. Ash przeprasza się z facetem, na którego wpadł rano. Sen wszystkim zrobił na lepsze, każdy jest wypoczęty i odświeżony. Nasi przyjaciele ruszają w dalszą drogę. Misty trochę żałuje, że nie mogła złapać Jigglypuffa, gdyż ten nagle zniknął. Jakiś kawałek za nimi podążą Zespół R i może wszystko by było w porządku, gdyby nie fakt, że Trio cieszy się, mimo iż ich plan legł w gruzach. Na końcu łańcuszka znajduje się Różowy Stworek, który rusza za naszymi znajomymi w podróż, w czasie której być może ktoś w końcu wysłucha do końca jego koncertu...


Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Jigglypuff

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach