Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP044

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Marsz składu Exeggcutów
EP044: Problem z Parasem
Śpiewaj z Jigglypuffem
EP043
EP044: Problem z Parasem
EP045
Problem z Parasem
The Problem with Paras
パラスとパラセクト Parasu to Parasekuto
EP044.png
Numer odcinka
Original series
044
Indigo League
042
Ogólnie
046
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
31 lutego 1999
Japonia
14 maja 1998
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yoshitaka Fujimoto


Spis treści

Spoiler

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Nasi bohaterowie docierają dziś do bardzo małej osady, umiejscowionej w środku lasu. Nie ma tam sali, ani żadnych porządnych hipermarketów, jednak Brock od razu wie dokąd zmierzać. Otóż planuje on kupić trochę lekarstw i antidotum z lokalnego sklepiku. W tym czasie Ash i Misty zaczynają spór o to, gdzie mają udać się coś zjeść. Z ukrycia przygląda się im... Zespół R!

Jessie i James skradają się za krzakami, w celu zdobycia Pikachu, gdy nagle zauważają, że nie ma z nimi Meowtha. Okazuje się, że ich maskotka wydaje się być bardzo chora. Jess oczywiście twardo przekonana, że to rodzaj imitacji, ale po sprawdzeniu temperatury, zmienia zdanie. Ostatecznie decyduje się dokończyć swój plan, a kota zostawić na pastwę losu. W końcu zostanie mu jeszcze osiem żyć. Zanim jednak udaje im się odejść, pojawia się jakaś dziewczyna i ostro beszta dwójkę trenerów (jak sama ich określiła). Rocketowcy początkowo próbują się bronić, ale ostatecznie nieznajoma postawia na swoim, mianując ich dwójką przegrańców. Następnie przyrządza lekarstwo z ziół rosnących w około i podaje je choremu Pokowi. O dziwo, Meowth wrócił do zdrowia. Tymczasem Ash i jego przyjaciele docierają w końcu do sklepiku, gdzie urzęduje tajemnicza, starsza kobieta, która przyrządza jakieś mikstury. Gdy dzieciaki pytają się jej, co zamierza przygotować, ona opowiada im niestworzone i okropne rzeczy. W tej samej chwili wchodzi do namiotu poznana rano dziewczyna i prosi swoją babcię o powagę, oraz o to, by nie straszyła klientów. Brock jest w amorach i proponuje jej kolację, na której mogli by porozmawiać o Pokémonach. Dziewczyna zgadza się na rozmowę, ale najpierw muszą stoczyć walkę. Ash zgłasza się na ochotnika, a wszystkiemu przygląda się z zarośli Zespół R. W tym czasie Cassandra (tak ma na imię trenerka) wybiera Parasa. Ten okazuje się być tak strachliwym Pokémonem, że boi się nawet Pikachu, który próbował się z nim przywitać. Trenerka wyjaśnia, że jeśli udało by się jej ewoluować go w Parasecta, mogłaby przygotować Cudowne Lekarstwo. Meowth słysząc to, decyduje się pomóc swojej wybawicielce, nawet pomimo opozycji swoich towarzyszów.

W tym czasie rozpoczyna się walka. Na początek Pikachu próbuje porazić Parasa delikatnym Elektrowstrząsem, ale atak całkowicie powala Poka. Podobnie rzecz ma się ze Squirtle. W końcu przyszedł czas na Charmeleona, który okazuje się totalnie olewać swojego właściciela i wykonuje potężny, ognisty atak. W wyniku tego przedsięwzięcia robak ucieka do lasu. Ketchum jest wściekły na nowego podopiecznego i odwołuje go z powrotem, następnie rusza pomóc szukać uciekiniera. Ash obwinia się o wszystko, gdy Cassandra opowiada o swoich planach, starając się go pocieszyć. Tymczasem Zespół R, który spotkał Parasa, planuje ewoluować go i podzielić się zarobkiem z właścicielką. Zaczynają więc wprowadzać swój plan w życie. Najpierw Jessie wysyła Arboka, który stara się zaatakować Parasa, ale wcześniej Meowth skacze mu na ogon, przez co ten wywraca się, resztę dzieła dokańcza Paras, uderzając węża lekko w głowę i wykańczając go. Podobnie rzecz ma się z Weezingiem . Przestraszony dotychczas Paras wspina się na drzewa, a gdy zauważa Asha i resztę paczki, schodzi na dół, chcąc stoczyć walkę z Pikachu. Elektryczna mysz stara się nie okazywać łaski, ale na polecenie swojego właściciela ostatecznie przegrywa. Paras wydaje się być totalnie szczęśliwy. Cóż, czemu by nie spróbować z Charmeleonem? To był błąd! Jak się później okazało, Pokemon nie dość, że odważył się zaatakować swojego trenera, którego totalnie ignorował, to jeszcze nie chce wrócić do Pokeballa i walczy ze stworkiem Cassandry. Paras lekko przestraszony atakuje swoimi szczypcami i ... Charmeleon wydaje się być pokonany. Pokemon zaczyna świecić i po chwili przekształca się w Parasecta. Trio, które cały czas kibicowało chrząszczowi, zostaje po chwili wymiecione w powietrze, za sprawą zdenerwowanego Charmeleona, który odzyskał sprawność. Tym razem jednak Ashowi udaje się odwołać swojego Poka. Dziewczyna jest mu dozgonnie wdzięczna, gdyż teraz będzie mogła pomagać wszystkim chorym Pokemonom.

Gdy właścicielka Parasecta wraca do swojego domu, u jej stóp ląduje Zespół R. Dziewczyna zabiera ich do środka i pomaga dojść do siebie. Gdy Meowth odzyskuje przytomności, Cassandra pyta go, co może dla niego zrobić w ramach podzięki za pomoc przy ewolucji. Ten oferuje się zostać z nią, by być jej maskotką jednak Cassandra odmawia i stwierdza, że nie była by w stanie podzielić Zespołu R, jej bohaterów. A poza tym, znalazła z babcią chorego Persiana, który to załatwi już tę kwestię. Kot musi odejść zawiedziony, cóż, może kiedyś mu się poszczęści...

Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Paras

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach