Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP043

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Spotkanie w Dark City
EP043: Marsz składu Exeggutorów
Problem z Parasem
EP042
EP043: Marsz składu Exeggutorów
EP044
Marsz składu Exeggutorów
The March of the Exeggutor Squad
ナッシーぐんだんだいこうしん! Nasshī Gundan Daikōshin!
EP043.png
Numer odcinka
Original series
043
Indigo League
041
Ogólnie
045
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
30 października 1998
Japonia
7 maja 1998
Producenci
Scenariusz
Hideki Sonoda
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kiyotaka Itani

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Nasi bohaterowie, w czasie swej podróży, natknęli się na imprezę karnawałową, więc spragnieni rozrywki postanowili się przyłączyć. Każde z nich znalazło coś dla siebie i zaczęło miło spędzać wolny czas. Misty i Pikachu po zabawie na karuzeli i zjedzeniu lodów, usłyszeli nagle krzyk jakiejś kobiety. Gdy wyjrzeli zza krzaków, ich oczom ukazała się śmiesznie ubrana panienka, która darła się wniebogłosy, że rezygnuje z posady asystentki, gdyż jej pracodawca nie zapłacił jej zaległych pieniędzy. Zakłopotany facet i jego Exeggcute starali się ją zatrzymać, ale na próżno. Misty, której zrobiło się żal magika, motywowana dodatkowo gorącymi błaganiami, zgodziła się na jeden dzień zostać jego asystentką.

Niedoszły czarodziej miał na imię Melvin, a jego umiejętności, jak się okazało, były naprawdę mierne. Gdy Liderka z Azurii i jej nowy przyjaciel rozpoczęli przedstawienie, po pierwszej sztuczce widzowie zaczęli głośno protestować. Żonglowanie Exegguctem, czy czary z chusteczką nie dały pożądanego efektu. Wszyscy gapie szybko się zmyli. Kierownik karnawału okazał się być jeszcze gorszy niż widzowie i oznajmił, że magik zostaje wyrzucony z pracy. Melvin popadł w totalne załamanie. Tym razem oprócz Misty, także Ash poczuł odrobinę współczucia dla trenera Exeggucte'a i zaproponował pomoc w przygotowaniu sztuczek. W tym czasie nad ich głowami unosił się balon Zespołu R, w którym Jessie i James brali kąpiel słoneczną, ustalając plan działania na dzisiejszy dzień. Wróćmy do naszych bohaterów. Na początek sztuczka z wyjmowaniem kwiatów z cylindra. Wszystko niby i było dobrze, gdyby nie fakt, że rośliny zaraz po wyciągnięciu opadły zwiędnięte. Ketchum wpada na kolejny pomysł, tym razem zamierza wykorzystać do tego celu swoje Poki. Po chwili demonstruje wszystkim pudełko z wywierconymi trzema otworami i oznajmia, że potrafi sprawić, że z pudła będą wydobywać się różne żywioły. Na dobry początek Misty proponuje ogień. Chłopiec kręci chwilę różdżką, a po chwili z jednej z dziur rzeczywiście wydobywa się płomień. Podobnie rzecz ma się z wodą, która moczy oglądających to nietypowe przedsięwzięcie. Sekret tego czaru tkwi w zawartości pojemnika. Otóż w środku siedzą Bulbasaur, Squirtle i Charmander. Ogień z ogona tego ostatniego sprawia, że pozostali lekko się parzą. Nie mogąc dłużej wytrzymać, rozwija się między nimi bójka, w wyniku której pudełko spada, a przestraszona jaszczurka zaczyna wyziewać wielkie ilości żaru. Cóż, jak się okazało, to tylko kolejna klapa. Po dokładnym wyczyszczeniu się, wszyscy wracają do dyskusji mającej ustalić jak pomóc Melvinowi. Ash w pewnym momencie pozwala sobie na złośliwy komentarz odnośnie Exeggucte'a, w wyniku czego jajka zaczynają świecić oczyma. Czarodziej rozkazuje przestać swojemu Pokowi, ale nagle zauważa, że dzieciak zachowuje się nieco dziwnie. Rozkazuje mu więc okręcić się trzy razy i zachowywać się jak Bulbasaur. O dziwo, chłopak wykonuje polecenie, z czego Brock i Misty są bardzo zadziwieni. Melvin tymczasem złowieszczo się uśmiecha. Kilka chwil później Ash ciągnie wózek z Exeggcutem w kierunku Liściastego Lasu.

Zanim Misty i Brock zorientowali się co się dzieje - ich przyjaciel został zahipnotyzowany, przez co jest praktycznie zależny od woli Melvin'a, w związku z czym postanawiają podążyć jego śladem. Wszystkiemu przygląda się z góry Zespół R. Po pewnym czasie Ash i jego tymczasowy władca docierają do miejsca, gdzie żyją Exeggcutory. Magik rozkazuje chłopcu wszystkie je zmęczyć i złapać, a gdy ten wykonuje bezpardonowo swoje polecenie, oddaje je Melvinowi, który przy pomocy tych wszystkich Pokémonów planuje zahipnotyzować ludzi na karnawale i rozkazać im oklaskiwać jego sztuczki. Nieoczekiwanie pojawia się Zespół R, który zamierza ukraść wszystkie złapane Stworki. Exeggcute stara się bronić swojego trenera, ale gdy zeskakuje z wozu, zaczyna świecić - ewoluuje. Exeggcutory hipnotyzują się nawzajem, w wyniku czego powstaje wielki chaos, a Pokémony ruszają z szaleńczym pędem w kierunku miasta, porywając ze sobą Zespół R. Misty i Brock znajdują w końcu Asha i Melvina, którzy byli w lekkim szoku po ostatnim wydarzeniu. Aby obudzić Ketchuma z hipnozy Pikachu używa Elektrowstrząsu. Gdy jego trener, choć lekko skołowany, dochodzi w końcu do siebie, wszyscy postanawiają ruszyć na miejsce imprezy. Tymczasem "odmóżdżone" Pokémony sieją strach i panikę. Kiedy główni bohaterowie przybywają na miejsce, chłopak próbuje zapobiec dalszym katastrofom. Wybiera w tym celu Squirtle, Bulbasaura i Charmandera. Kiedy ataki dwóch pierwszych okazują się być nieskuteczne, decyduje się jedynie na ofensywę Ognistego Stworka. Jaszczurka daje z siebie wszystko, atakując Miotaczem Płomieni i nokautuje większość nacierających Exeggcutorów. Niestety, niewielka grupka wciąż pozostała, a Pokémon całkowicie opadł już z sił. Jeśli ktoś czegoś szybko nie zrobi, może dojść do większych zniszczeń. Misty proponuje, aby Melvin odgonił i ocucił Poki przy pomocy swojego ognia z cylindra. Czarodziej w końcu zgadza się, a w walce wtóruje mu lekko odnowiony Charmander. W końcu wszystkie Exeggcutory wracają skąd przyszły, a razem z nimi Zespół R, który ciągle nie wydostał się z wielkiego tłumu tych Poków. Na miejscu pozostaje tylko Exeggcutor Melvina, który także wydaje się być szczęśliwy, z powodu wyzwolenia spod czaru. Jak się okazało, wszystko dobrze się skończyło i nikomu nie stała się krzywda. Charmander pada wyczerpany na ziemię i wzdycha z ulgą. Nagle Pok zaczyna świecić, a po krótkiej deformacji światła, oczom naszych znajomych ukazuje się... Charmeleon!!!

Ash jest bardzo szczęśliwy i ściska z radością wyższą formę swojego Poka, temu jednak niezbyt się to podoba, wiec przypala go swoim ogniem. Tego wieczoru trójka przyjaciół rusza w dalszą drogę, przypominając Melvinowi, aby dążył do spełnienia swoich marzeń. W tym czasie Zespół R ciągle jest przygnieciony przez Exeggcutory. Kiedy wydostanie się ze swojego potrzasku? Trudno powiedzieć. W każdym razie, życzymy szczęścia...


Wydarzenia


Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Exeggcute

Inne pokemony na zabawie:

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach