Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP042

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obudź się Snorlax!
EP042: Mroczne Miasto
Marsz składu Exeggutorów
EP041
EP042: Mroczne Miasto
EP043
Mroczne Miasto
Mroczne Miasto
たいけつ!ポケモンジム! Taiketsu! Pokemon Jimu!
EP042.png
Numer odcinka
Original series
042
Indigo League
040
Ogólnie
044
Emisja
Polska
???
USA
29 października 1998
Japonia
30 kwietnia 1998
Producenci
Scenariusz
Junki Takegami
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kazu Yokota

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Dziś, nasi bohaterowie znaleźli się w Dark City - mieście, które wygląda na zupełnie opuszczone. Ludzie na ulicach na widok trójki naszych znajomych, chowają się po domach, a w pewnym momencie ktoś nawet rzucił w nich kamieniem. Pikachu oczywiście zareagował natychmiastowo i zaatakował Elektrowstrząsem. Jak się okazało, była to grupka dzieciaków, które także nie miały pozytywnego nastawienia do trenerów 'Kieszonkowych Stworków'. W pewnym momencie do Asha podchodzi jakiś człowiek i zabiera ich do restauracji.

Na miejscu opowiada im o powodzie niechęci tutejszych mieszkańców do osób zajmujących się Pokami. Jak się okazuje spowodowane jest to obecnością w miasteczku dwóch Aren, które rywalizują ze sobą o palmę pierwszeństwa (najlepszy Gym zostanie mianowany oficjalnym stadionem). Nagle za drzwiami rozpoczyna się walka. Dwaj wrodzy sobie liderzy: Yas - trenujący Scythera i Kas - posiadający Electabuzza, wraz ze swoimi gangami, rozpoczynają pojedynek. W tej samej chwili do restauracji wbiegają Jessie i James w strojach sali Kas, jednak sprzedawca nie chce sprzedać im jedzenia. Na głosy sprzeciwu Zespół R zaczyna mówić motto, a następnie szykuje się do walki, ale do akcji wkraczają dzieciaki i ich Poki. Vulpix przy pomocy wielkiego płomienia wywiewa z budynku oponentów. Wszystkiemu przygląda się tajemnicza, zamaskowana postać. Do baru wchodzi teraz dziewczyna z klanu Yas i proponuje trójce przyjaciół przynależność do swojego gangu. Ash, Misty i Brock, a także Pikachu z butelką ketchupu pod przybranymi imionami, dostają się do środka jednego ze Stadionów.

Na miejscu lider i jego Scyther wiodą prym, a gdy tylko Ash i reszta paczki pojawiają się, modliszka na rozkaz trenera rozpoczyna atak w kierunku Elektrycznej Myszy. Na szczęście kończy się na rozlewie... ketchupu, którego butelka zostaje rozcięta, a zawartość trafia na głowę Scythera. Gdy Yas wyjaśnia, że czyniąc Gym oficjalnym będzie mógł zarabiać pieniądze, Ash odmawia współpracy, co bardzo denerwuje mężczyznę. Rozkazuje swojemu Pokowi zaatakować, ale dzięki ketchupowi na oczach Scythera, naszym przyjaciołom udaje się uciec. Ketchum wpada na pomysł, jak można by pokonać oponenta. Dzieciaki inicjują walkę pomiędzy obydwiema szkołami, a gdy ich członkowie nadchodzą, spuszczają na ulicę dwie czerwone beczki. Scyther i Electabuzz nienawidzą czerwonego koloru, więc natychmiast je atakują, w konsekwencji czego wylewa się na nich farba... a jakże - czerwona. Dochodzi do ostrego starcia między nimi. Liderzy szkół Yas i Kas postanawiają połączyć siły i zaatakować Asha, ale wtedy pojawia się tajemnicza postać w kapeluszu z restauracji, która okazuje się być Siostrą Joy. Pielęgniarka informuje, że trenerzy biorący udział w walkach ulicznych nie mogą być Liderami, ale daje im drugą szansę, jeśli naprawią szkody i zaczną traktować swoje Pokemony normalnie.

Wszystko kończy się szczęśliwie, a mieszkańcy Dark City nie muszą się już obawiać trenerów i ich Pokemonów. Gdy nasi przyjaciele opuszczają miasto, zatrzymuje ich trójka dzieciaków, które na początku rzucały w nich kamieniami. Malcy przepraszają i proszą o autograf... Pikachu. Oznajmiają też, że w przyszłości sami zostaną trenerami. Tymczasem Zespół R wraca do miasta, tyle że jest pewien problem, są cali pokryci ketchupem. Cóż, czekają ich z pewnością ciężkie chwile, w końcu Scyther i Electabuzz już ich zauważyli...


Wydarzenia


Bohaterowie

Ludzie


Pokémony

Co to za Pokémon?: Scyther

Ciekawostki

  • Jest to pierwszy odcinek, gdzie ruch HM jest używany, gdy Scyther Yas korzysta z Cut.
  • Ash i jego przyjaciele decydują się używać fałszywych nazwisk na rzecz bezpieczeństwa. Są w restauracji, która prawdopodobnie doprowadzi do wykorzystania żywności jako inspiracji dla ich fałszywych nazwisk. Ash używa nazwy Tom Ato, pochodzący z pomidorem, Misty używa nazwy Ann Chovy, pochodzące z sardeli, a Brock używa nazwy sałatka cesarska. W japońskiej wersji, używają nazwy pochodzące z ketchupem, ryżu kurczaka i ryżu curry.
  • W tym odcinku jest ujawnione że Pikachu Asha ma słabość do ketchupu.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach