Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP041

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Walczący Bracia Eevee
EP041: Obudź się Snorlax!
Spotkanie w Dark City
EP040
EP041: Obudź się Snorlax!
EP042
Obudź się Snorlax!
Wake Up Snorlax!
おきろ!カビゴン! Okiro! Kabigon!
EP041.png
Numer odcinka
Original series
041
Indigo League
039
Ogólnie
043
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
28 października 1998
Japonia
23 kwietnia 1998
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Toshiaki Suzuki

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Nasi bohaterowie kontynuują swoją podróż, kiedy to na leśnej drodze spotykają staruszka siedzącego na kamieniu i grającego na Poké-flecie. Muzyka niemal natychmiast budzi Pikachu, za co hipis prosi o wynagrodzenie w formie posiłku, niestety, Ash i jego przyjaciele nie mają jedzenia nawet dla siebie, więc zostawiają dziadka samemu sobie. Po pewnym czasie zauważają oni miasteczko, gdzie mają nadzieję napełnić swoje żołądki. W tej samej chwili Zespół R wysłuchuje dziwnej muzyki, a gdy koncert się kończy, wyśmiewają grajka i odchodzą dalej.

W miasteczku niestety, spiżarnie są opustoszałe, a pola wyglądają na strasznie zasuszone. Gdy załamane dzieciaki siadają i opadają z sił, natyka się na nich burmistrz mieściny i zaprasza wszystkich na obiad do siebie. W domu wyjaśnia im, że z niewyjaśnionych powodów wyschła rzeka, co w konsekwencji sprawiło, że ich zbiory także przestały rosnąć. Dzieciaki wspólnie decydują, że rozwiążą problem i postanawiają udać się wzdłuż koryta, docierając aż do źródła, jeśli zajdzie nawet taka potrzeba. Mężczyzna ostrzega ich, iż nie wie, co może czyhać na końcu drogi, ale trójka odważnych trenerów nie zważa na ostrzeżenia. Po dłuższej chwili, idąc suchym korytem rzecznym, trafiają na ścianę z cierniów. Przy pomocy Bulbasaura torują sobie przez nią drogę i w końcu natrafiają na olbrzymiego Pokemona, blokującego przepływ wody. Brock oznajmia, że mają przed sobą Snorlaxa. Cała trójka wpada więc na pomysł, by obudzić śpiocha. Jak się później okazuje, wcale nie jest to takie łatwe. Mimo różnych prób, Pokémon nadal śpi w najlepsze. Na nic zdały się też starania w celu przesunięcia Stworka, gdyż jego waga jest naprawdę ogromna. Nawet desperackie chęci złapania go nie powiodły się. Czy nie ma sposobu, aby ruszyć to wielkie cielsko?! Nagle, pojawia się Zespół R w swoim balonie i oznajmia, że zabiorą Snorlaxa dla swojego Szefa. Ash i jego przyjaciele bez dłuższego zastanowienia zgadzają się na realizację pomysłu, szczególnie, że każdy sposób jest dobry, żeby pomóc ludziom z osady.

Jessie i James zarzucają grube kable i polecają dzieciakom owinąć je wokół Pokemona. Następnie Trio stara się go unieść. Próba okazuje się totalnym fiaskiem, a balon spada z wielkim trzaskiem na ziemię. Następnie podejmują jeszcze kilka podejść, począwszy od wielkiego budziku, a skończywszy na próbie obudzenia śpiącego Stworka pocałunkiem, tak jak miało to miejsce w "Śpiącej Królewnie". Wszystkie te czynności, ani nawet odrobinkę, nie zmąciły spokojnego snu Poka. Jedyne co udało im się zdziałać, to minimalna zmiana pozycji snu, dzięki czemu odsłoniła się tabliczka z napisem 'Nie przeszkadzać'. Po drugiej stronie widniała informacja, że aby obudzić Snorlaxa, potrzebny jest Poké-flet. Okazuje się, że to ten sam instrument, na jakim grał spotkany przez nich rano staruszek. Rozpoczyna się wyścig pomiędzy naszymi przyjaciółmi, a Zespołem R, zakończony pojedynkiem. Ash wybiera Pidgeotto, który wywiewa swoich wrogów przy pomocy wielkiego huraganu. Chwilę później, wróciwszy na miejsce, staruszek odgrywa znajomą melodię, która wyrywa Snorlaxa z letargu. Kiedy Pokémon się budzi i usuwa się z dotychczasowego legowiska, wszystko powinno już wrócić na swoje miejsce, tymczasem woda nadal nie płynie. Naszym przyjaciołom ukazuje się kolejna kępa cierni, które zarosły rzeczkę. Nieoczekiwanie Snorlax zabiera się za ich jedzenie i w mgnieniu oka chwasty znikają. Kiedy źródło ponownie zaczyna bić, Pokemon spokojnie usadawia się pod drzewem i zasypia. W miasteczku, na widok wody, burmistrz urządza bankiet. Wszyscy mieszkańcy cieszą się z sukcesu.

W tym czasie Zespół R odnajduje śpiącego Snorlaxa i znajomego starca przy nim. Dziadek odpowiada im, że Pokémon powinien obudzić się za około miesiąc i odchodzi w swoją stronę. Jessie, James i Meowth tymczasem nieuważnie stają w miejscu, na które osuwa się drzemiący Pok i przygniata ich. Cóż, będą musieli w tamtym miejscu zostać jakiś czas...


Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Snorlax

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach