Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP040

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pożegnanie Pikachu
EP040: Walczący Bracia Eevee
Obudź się Snorlax
EP039
EP040: Walczący Bracia Eevee
EP041
Walczący Bracia Eevee
The Battling Eevee Brothers
イーブイ4きょうだい Ībui 4 Kyōdai
EP040.jpg
Numer odcinka
Original series
040
Indigo League
038
Ogólnie
042
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
27 listopada 1998
Japonia
16 kwietnia 1998
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Osamu Inoue


Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Nasi bohaterowie kontynuują swoją podróż. Kiedy przechodzą przez niewielki lasek, Pikachu zauważa w krzakach Eevee. Brock stwierdza, że ktoś musiał go porzucić, na co Ash i Misty reagują natychmiastowo. Dziewczyna znajduje na jego obroży tabliczkę z adresem właściciela, więc dzieciaki postanawiają dostarczyć Pokemona z powrotem.

Kamienne Miasto leży u podnóża Góry Ewolucji, skąd wydobywane są wszystkie kamienie służące do przemian Pokemonów. Adres, który wskazuje obróżka wydaje się być bardzo przytulnym miejscem, gdzie w obecnej chwili odbywa się przyjęcie. Ketchum i reszta jego przyjaciół zostaje na nie zaproszona. Okazuje się, że jest to zabawa urządzana przez trzech braci, dla swojego najmłodszego rodzeństwa. Owi bracia trenują Eevee, a raczej jego ewolucje i właśnie starają się namówić najmniejszą latorośl, która wciąż ma najniższą formę Stworka, aby ten przekształcił go w któregoś z trzech wyższych ewolucji. Ich zdaniem najlepszą gwarancją na wygranie walki jest przemiana Pokemona. Ash od razu neguje zdanie jednego z nich, mówiąc, że nie trzeba wcale przekształcać swojego pupila aby wygrać. Bracia jednak nie przyjmują argumentów chłopca, a na koniec oferują szybką ewolucję także Pikachu i Vulpixa. Oczywiście, młodzi trenerzy odmawiają, a następnie zaczynają zajmować się jedzeniem, podziwiając przy okazji wszystkie rzadkie Poki, jakie pojawiły się na imprezie. Podobnie rzecz ma się z Zespołem R, którego uwaga także jest przykuta do wyżej wymienionych rzeczy. Misty toczy w tym czasie poważną rozmowę z Mikey'em, który ciągle ma rozterki, jakie zdanie powziąć. Ostatecznie zostanie przy pierwotnej wersji, czyli zostawieniu Eeveego takim, jaki jest.

Nagle pojawia się Trio, które nie mogąc się powstrzymać, zaczyna jeść wszystkie dania serwowane na miejscu. W końcu przystępują oni do działania i Weezing rozpościera dookoła gęsty dym. Kiedy zamieszanie się uspokaja, okazuje się, że oprychy ukradły wszystkie kamienie oraz Pokémony. Balon w kształcie Meowth widać jeszcze na niebie, wiec Ash wysyła Pidgeotto, aby śledził drogę ucieczki oponentów. Kiedy w końcu pojazd ląduje na ziemi, okazuje się, że jest on pusty i miał jedynie zyskać na czasie. Jessie i James tym razem wykorzystali ciężarówkę, na szczęcie Horsea zostawia na drodze ślady z atramentu, które zostają wytropione przez Poke-Ptaka. Jakiś czas później Trio ucztuje nad brzegiem rzeki i zastanawia się, w jaki sposób ewoluować Eeveego. W końcu dochodzą do porozumienia, stwierdzając, że użyją do tego celu wszystkich kamieni jednocześnie. Zanim udaje im się obrucić myśl w czyn, pojawia się Ketchum wraz z resztą i przy pomocy Wodnej Broni Squirtle'a, wybija kamienie z rąk Zespołu R. Rozpoczyna się pojedynek, w czasie którego wszystkie Pokémony oprócz Eevee zostają uwolnione. Do walki włączają się Trzej Bracia, wraz ze swoimi Vaporeonem, Jolteonem i Flareonem. Ostatecznie mały Stworek ucieka z klatki, z czego korzysta Pikachu, atakując potężnym Piorunem w swoich przeciwników. Dzieła dokańcza rozzłoszczony Eevee, który z wielkim rozpędem uderza w Trio, wysyłając ich w przestworza. Wszystko kończy się szczęśliwie, a starsze rodzeństwo oznajmia Mikey'owi, że może zostawić swojego Pokémona w takim stadium ewolucji, w jakim mu się podoba.

Wszyscy wracają do domu i bawią się doskonale na imprezie, która ma uczcić pierwsze zwycięstwo Mikey'a. Ash i reszta jego przyjaciół delektują się pysznym jedzeniem i zapominają na jakiś czas o wszystkich problemach. A co z Zespołem R? No cóż, Trio musi zadowolić się konserwami, ale może kiedyś ich los się odmieni. Kto to wie...


Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Eevee

Pokemony innych biorących udział w zabawie:

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach