Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP039

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Computer Soldier Porygon
EP039: Pożegnanie Pikachu
Walczący Bracia Eevee
EP038
EP039: Pożegnanie Pikachu
EP040
Pożegnanie Pikachu
Pikachu's Goodbye
ピカチュウのもり Pikachū no Mori'
EP039.png
Numer odcinka
Original series
039
Indigo League
037
Ogólnie
041
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
20 listopada 1998
Japonia
16 kwietnia 1998
Producenci
Scenariusz
Shinzō Fujita
Animacja
Team Ota
Scenopis
Masamitsu Hidaka

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Dzisiaj, nasi bohaterowie zdecydowali odpocząć na łonie natury po długiej i męczącej wędrówce. Ash zaczyna wygłupy, bawiąc się w Tarzana, kiedy nieoczekiwanie uderza prosto w drzewo i spada. Pikachu podbiega do niego i sprawdza, czy wszystko jest w porządku. W pewnym momencie jego uwagę od swojego właściciela odciąga inny, mniejszy Żółty Gryzoń, który przygląda się z zajściu zaciekawieniem. Po chwili malec ucieka w głąb lasu, a starter, wraz ze swym lekko skołowanym trenerem, podążają w ślad za nim.

Gdy po pewnym czasie gęstwina się przerzedza, oczom dzieciaków ukazuje się polana, pełna dzikich Pikachu. Pokémon Asha podchodzi bliżej, ale gdy tylko pozostałe myszy go zauważają, uciekają w zarośla. Stworek bardzo się z tego powodu zasmuca i już ma odchodzić, kiedy pobiega pod niego spotkany wcześniej malec i w sposób charakterystyczny dla tego typu Poków, podaje mu na przywitanie swój ogon. Pozostałe stworzonka znacznie się ośmielają, widząc, że pomyliły się co do "nowego". Brock oznajmia, że Pokémon Ketchuma już zaklimatyzował się, zostając przyjęty przez swoich dzikich pobratymców, na co Ash także chce być ich przyjacielem. Niestety, gdy wybiega on na polanę, wszystkie Żółte Chomiki znikają w zaroślach. Mały Pikuś, który nawiał na drzewo i wszystkiemu się przygląda, nagle zsuwa się z gałęzi, w konsekwencji czego wpada do wody. Podopieczny trenera z Alabastii bez wahania wskakuje do rzeki i łapie swojego 'krewniaka'. Niestety, nurt jest silny, a odległość od pobliskiego wodospadu zmniejsza się coraz bardziej. Chłopak bezskutecznie stara się pomóc, kiedy stadko dzikich Pikachu wkracza do akcji. Pierwszy zwisa na gałęzi, a następne zbiegają po nim pozostali, łapiąc się nawzajem i tworząc żywy sznur. Dwie Elektryczne Myszy z wody są uratowane. Mały Pikachu po chwili dochodzi do siebie, a jego nowy kolega traktowany jest teraz jak bohater. Wszystkiemu z ukrycia przygląda się Zespół R, który po raz kolejny planuje porwać cennego Stworka, a wraz z nim jego nowych przyjaciół. Nagle gałąź, na której stoją pęka, a Trio spada na ziemię. Tego wieczoru wszystkie zamieszkujące las gryzonie świętują przy gęsto pokrytym gwiazdami niebie. Dookoła rozbrzmiewa nieco śmieszna piosenka. Wszystkiemu przyglądają się Ash i jego świta.

W pewnym momencie Hodowca z Marmorii sugeruje, żeby Ketchum zostawił swojego pupila w lesie, gdyż będzie mu tu dobrze. Słysząc to Ash zasmucił się wyraźnie, co nie uszło uwadze Misty. Gdy jego towarzysze już dawno poszli spać, trener z Alabastii nadal siedzi wpatrzony w ognisko, staczając walkę sam ze sobą - czy opuścić tu najlepszego kompana? Mija pewna chwila, a ogień zdąża już wygasnąć, kiedy daje się słyszeć wołanie o pomoc. Gdy Ash i pozostali przybiegają na miejsce, ich oczom ukazuje się Zespół R, który złapał w siatkę wszystkie Pikachu. Pokémon Asha stara się zaatakować Elektrowstrząsem, ale sieć okazuje się być odporna na elektryczność. James strzela i łapie trójkę trenerów w siatkę, tymczasem balon oddala się coraz bardziej, razem z cennym łupem. Pikuś nie chce się poddać i zaczyna przegryzać liny. Po chwili dołącza się doń reszta jego braci. W samym tym czasie Ketchum i reszta paczki wydostają się z potrzasku. Biegnąc teraz za balonem, rozpinają zdobyty materiał jako płachtę ratunkową. Gdy wreszcie dziura jest dostatecznie duża, wszystkie Żółte Myszy, jedna po drugiej, mogą opuścić sieć. Na koniec Stworek głównego bohatera wygryza dziurę w balonie, natomiast sam skacze w objęcia swego właściciela, by po chwili znów być wśród swoich. Zespół R tymczasem znika za horyzontem. Ash patrząc na swojego podopiecznego odchodzi bez słowa, a Misty i Brock ruszają w ślad za nim. Dlaczego on zostawia Pikachu? Chłopak odpowiada, że nie będzie ograniczał swojego Poka, który powinien znaleźć się wśród swoich. W końcu, załamany, zaczyna biec, ale jego Pokémon podąża krok w krok za nim.

W pewnym momencie trener zatrzymuje się i krzyczy do Stworka, aby został. Brock nie popiera tej decyzji. W tym czasie Ash widzi w myślach wszystkie chwile, jakie spędził ze swoim przyjacielem, od momentu gdy go poznał, aż po dziś dzień. Na górce pojawia się też reszta Elektrycznych Myszy. Pikachu żegna się ze swoim najmniejszym przyjacielem, a następnie wbiega wprost w ramiona swojego właściciela, który nie może powstrzymać się od płaczu. Dzikie myszy machają na pożegnanie. Przygoda ta umocniła szczególnie więź między głównym bohaterem, a jego Pokémonem. Teraz Ketchum może być pewny, że Pikachu pozostanie mu wierny w każdej, nawet najgorszej sytuacji.

Wydarzenia

  • Pierwszy odcinek, jaki wyemitowano w Japonii kilka miesięcy po feralnej historii z Porygonem.
  • Ash o mały włos nie zostawia swojego Pikachu.

Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Pikachu

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach