Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP038

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tajemniczy Dom Ditto
EP038: Computer Soldier Porygon
Pożegnanie Pikachu
EP037
EP038: Computer Soldier Porygon
EP039
{{{nzwus}}}
{{{nzwus}}}
でんのうせんしポリゴン Dennō Senshi Porigon
EP038.png
Numer odcinka
Original series
038
Indigo League
Brak numeru
Ogólnie
038
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
Nie wyemitowano
Japonia
16 grudnia 1997
Producenci
Scenariusz
Junki Takegami
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kiyotaka Itani

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Nasi przyjaciele po raz kolejny zatrzymali się w Centrum Pokémon, gdzie spotykają podenerwowaną Siostrę Joy. Okazuje się, że połączenia pomiędzy poszczególnymi Klinikami zostały zepsute i występują problemy z przesyłaniem Poków. Dlatego właśnie Pielęgniarka poprosiła Profesora Akihabara o pomoc. Okazuje się, że badacz coś już odkrył, więc podekscytowany wybiega w kierunku swojego domu, opuszczając budynek. Ponieważ dzieciaki chciały by się dowiedzieć o co chodzi, Pielęgniarka wskazuje im laboratorium Profesora, do którego bohaterowie czym prędzej się udają.

Przy wejściu wita ich olbrzymia głowa Naukowca, która okazuje się być hologramem. Gdy Ash i jego paczka udają się do dalszych pomieszczeń spotykają tam Profesora. Ten wyjaśnia im, że powodem zepsucia systemu transportującego było włamanie do jego laboratorium i kradzież prototypowego Pokemona, nad którym pracował. Aby zapobiec większym problemom zostali oni przetransportowani do wirtualnej rzeczywistości, gdzie najprawdopodobniej ustawili blokady na przekaz danych. Ash, Misty i Brock zgadzają się także wejść do Cyberprzestrzeni, wraz z Porygonem, którego dostali na czas podróży od doktora. Symetryczny stworek rozrasta się do olbrzymich rozmiarów, tak, że bez problemu może transportować naszych znajomych na plecach. Po pewnym czasie przebywania w cybernetycznym świecie, natrafiają oni na Zespół R i wywiązuje się walka. Arbok i Weezing bez większych trudności pokonują Wirtualnego Pokemona Ketchuma, a Rocketowcy wysyłają do walki swojego własnego Porygona. Teraz rozpoczyna się pojedynek pomiędzy dwoma tymi Stworkami. Każdy z nich zmienia swój typ przy pomocy Konwersji, więc ich ataki są wobec siebie mało skuteczne. W tym czasie nasi bohaterowie odblokowują przepływ Pokéballów między Centrami Pokémon. Trio próbuje ich powstrzymać, ale Pikachu używa potężnego Elektrowstrząsu, który automatycznie kasuje ich z gry. Teraz już wszystko powinno powoli wrócić do normy, ale Akihabarze ciągle coś nie pasuje! W końcu, po telefonicznej rozmowie z Joy, z jej twarzy można wyczytać niepokój.

Jak się okazuje, Pielęgniarka zainstalowała Antywirus, aby usunął nieznane pliki (wśród nich są też młodzi trenerzy). Program z zawrotną prędkością skanuje system, gdy Profesor informuje dzieciaki o niebezpieczeństwie. Gdy cała trójka dowiaduje się o zagrożeniu, wpadają w panikę. Pojawia się karetka, mająca zobrazować Antywira. Ash wzywa Porygona i rozpoczynają ucieczkę. Po drodze napotykają Jessie i Jamesa, ponownie gotowych do walki. Ketchum sugeruje im się ulotnić, kiedy niespodziewanie, nowe oprogramowanie niszczy znak Stopu, który gang postawił w celu zatrzymania przepływu danych i wszystkie kule wypadają prosto na nich. Program nie poddaje się i ciągle strzela w kierunku Zespołu R, aż w końcu ich Porygon zostaje trafiony. Trener z Alabastii i jego przyjaciele decydują się na dalszą ucieczkę. Rozpoczyna się pościg, w czasie którego Trio, jak zwykle, nie ma tyle szczęścia co Ash i zostaje pokonane, a następnie zamknięte w "klatce". Ketchum i Misty postanawiają pomóc Jessie i reszcie, mimo, że sami mogliby się wydostać przez pobliski portal. Bulbasaur przy pomocy Dzikich Pnączy wyciąga 'ofiary' z potrzasku. Nagle, antywirus wystrzeliwuje w stronę naszych bohaterów rakiety, które na szczęście, dzięki szybkiej interwencji Pikachu, zostają zniszczone.* Porygon korzysta z okazji i teleportuje się przez wrota, wychodząc z systemu. Udaje się mu także wyprowadzić cało i zdrowo naszych bohaterów, tyle że pozostałe pociski także wylatują z wyjścia i niszczą laboratorium Akihabary. Jessie i James są nieco skołowani przygodą, wstają i dziękują, a następnie dają dyla. Profesor tymczasem pada załamany na kolana - już nigdy nie będzie mógł wrócić do cyberprzestrzeni i dokończyć swoich badań.

Ash i jego przyjaciele ruszają w dalszą drogę. Ta przygoda była jedną z najdziwniejszych, jakie do tej pory przeżyli, ale czy za kolejnaą górką nie czekają na nich jeszcze bardziej nieoczekiwane zdarzenia? To oczywiście tylko czas pokaże...

Ciekawostki

  • W polskiej telewizji jak i w USA czy Kanadzie tego odcinka nie wyemitowano. Otóż, w momencie, gdzie piorun Pikachu zetknął się z pociskami Antywirusu, nastąpiło małe wielkie BUM, które animatorzy przedstawili w sposób następujący: niebieskie, czerwone i białe światło padało na ekranie telewizora przez pięć sekund z szybkością równą falom mózgowym człowieka. Takim oto sposobem około 700-set dzieci w Japonii dostało ataku epilepsji (padaczki) i trafiło do szpitala.

Pokemony

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Porygon

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach