Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP035

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dziecko Kangaskhana
EP035: The Legend of Miniryu
Rowerowy gang wielkiego mostu
EP034
EP035: The Legend of Miniryu
EP036
{{{nzwus}}}
{{{nzwus}}}
ミニリュウのでんせつ Miniryū no Densetsu
EP035.png
Numer odcinka
Original series
035
Indigo League
Brak numeru
Ogólnie
035
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
Nie wyemitowano
Japonia
25 listopada 1997
Producenci
Scenariusz
Hideki Sonoda
Animacja
Team Ota
Scenopis
Toshiaki Suzuki


Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash, Misty i Brock nareszcie docierają do właściwej Strefy Safari. W domku, gdzie wykupuje się bilet wstępu, przywitał ich nieco nieciekawy Strażnik, który swoim zachowaniem odpędził pewnie niejednego klienta. Nic więc dziwnego, że cała trójka starała się jak najszybciej zapłacić, dostać Safari Balle i wyjść z pomieszczenia.

W czasie, gdy dokonywane były po kolei te wszystkie procedury, rudowłosa dziewczynka postanowiła oglądnąć fotografie wiszące na ścianie. Jej szczególną uwagę przykuło zdjęcie mężczyzny z Dratinim. Kiedy zamierzała się mu dokładniej przyjrzeć, właściciel zerwał je ze ściany i wrzucił do biurka. Przed wybyciem w teren, Ketchum postanawia porozmawiać z Profesorem Oakiem, który informuje go pokrótce o historii tego miejsca. Mówi także, że tutejszy Strażnik wie, iż na tym obszarze występuje Dratini i chce on to zapewne zachować w tajemnicy z pewnych względów. Wszystkiemu z dachu przysłuchuje się Zespół R, który na samą myśl o tym, że mogli by wejść w posiadanie Smoka, topi się w ślinie. Gdy Ash i reszta paczki wychodzą z domu, Jessie i James zaczynają swoje motto, które zostaje w połowie przerwane przez rozzłoszczonego Strażnika. Staruszek bezpardonowo zmarnował na trio cały magazynek swojej strzelby. Nic im się oczywiście nie stało, prócz tego, że spadli z dachu. Oprychy nie mogą wejść do strefy, gdyż nie mają pieniędzy. Ketchum jest już w pogotowiu do ewentualnej walki, kiedy o dziwo J&J zgadzają się pozostać w domku. Nasi przyjaciele mogą więc rozpocząć "łapankę". Gdy podróżują, nagle zauważają biegnące wprost na nich stado Taurosów. Ash i Brock rzucają kulami bez wytchnienia. W pewnym momencie nasz bohater zauważa Rhyhorna, ale kiedy rzuca weń Pokeballem, akurat przebiega tamtędy jeden z byków, który zostaje złapany. Dzieciaki rozpoczynają pogoń za Kamiennym Nosorożcem. Tymczasem J&J przejmują kontrolę nad sytuacją i terroryzując strażnika, starają się wyciągnąć od niego informacje o Dratinim.

Wracamy do naszych znajomych, którzy właśnie zabierają się do wędkowania. Misty używa do tego swojego specjalnego spławika, na który już po chwili łapią Gyaradosa. Pokémon co prawda ucieka, ale na miejscu pojawia się nasz znajomy Strażnik, który jak się okazuje nie wytrzymał tortur zadanych przez maszynę łaskoczącą i puścił parę z ust. Trzeba zacząć działać szybko, co też Ash postanawia zrobić. W tej samej chwili, Zespołowi R udało się już znaleźć jeziorko z Dratinim i zamierzają zanurkować pod wodę. Będąc wreszcie pod powierzchnią, starają się złapać Dratiniego, ale ich próby spełzają na niczym. W końcu zdenerwowani postanawiają zastosować opcję B, znaczy się bombę, która wybuchając zdezorientuje wszystkie Pokémony w zbiorniku. W tym czasie, na miejsce przybywa Ash i reszta paczki, ale mimo próśb i gróźb, nic nie wskórali. Jessie wrzuca bombę do jeziora, na co Ketchum i Strażnik reagują natychmiastowo, nurkując za nią. Także Misty stara się pomóc, uwalniając Staryu. W wodzie. trener z Alabastii poleca, aby Staryu wyciągnął na brzeg strażnika, któremu zabrakło już tchu, on sam natomiast postanawia wyłowić ładunek. Wydaje się, że mu się uda, gdyż łapie on mechanizm i płynie na powierzchnię, ale w pewnym momencie także on traci powietrze i mdleje. Wszystkim zaparło dech w piersiach, kiedy nagle niebo zasłało się chmurami, a olbrzymi piorun rozjaśnił otoczenie, uderzając prosto w jezioro. Po chwili, oczom wszystkich ukazuje się Dragonair, na którego plecach siedzi Ash. Trener rzuca bombę wprost w ręce Zespołu R, a ta eksploduje, wysyłając ich w przestworza. Wokół wielkiego Smoka lata jego dziecko - Dratini. Strażnik rezerwatu jest strasznie wzruszony, udało mu się ochronić Dratini'ego, który kiedyś uratował mu życie, a teraz ewoluował i zaczął się rozmnażać. Być może za kilkanaście lat, smoki wrócą ponownie do Strefy Safari.

Ash jest zadowolony, gdy rozmawia z Profesorem Oakiem, któremu wysłał wszystkie złapane dzisiaj Taurosy. Staruszek ma co prawda małe kłopoty z okiełznaniem ich, ale także nie ukrywa radości. Jak tak dalej pójdzie, być może nie przegra zakładu z wnukiem. W końcu nasi bohaterowie ruszają w dalszą drogę. Co czeka ich, gdy opuszczą teren Safari Zone? Dowiemy się w następnym odcinku...

Wydarzenia


Debiut Pokémonów


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Tauros

Ciekawostki

  • Ten odcinek został zbanowany z powodu używania w niej broni palnej przez Kaisera.
Przykład

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach