Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP034

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wyścig pokémon
EP034: Dziecko Kangaskhana
The Legend of Miniryu
EP033
EP034: Dziecko Kangaskhana
EP035
Dziecko Kangaskhana
The Kangaskhan Kid
ガルーラのこもりうた Garūra no Komoriuta'
EP034.png
Numer odcinka
Original series
034
Indigo League
034
Ogólnie
034
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
22 października 1998
Japonia
18 listopada 1997
Producenci
Scenariusz
Junki Takegami
Animacja
Team Ota
Scenopis
Osamu Inoue


Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Nasi bohaterowie wreszcie znajdują się na Strefie Safari, gdzie można spotkać niezwykle rzadkie okazy Pokémonów. Ash jest tak podekscytowany tym wszystkim, że decyduje się pochwycić Chanseya, która wygląda zza krzaków. Nierozważnie rzuca weń Pokéballem, ale jego oczom ukazuje się Oficer Jenny. Policjantka aresztuje naszych przyjaciół za kłusownictwo i zabiera ich do swojego namiotu. Na miejscu okazuje się, że zaszła pomyłka, więc po wzajemnych przeprosinach nawiązują oni wspólną rozmowę. W pewnym momencie czujnik wykrywa właściwych kłusowników.

Gdy przybywają na miejsce, ich oczom ukazuje się pole, na którym pasą się Kangaskhany. Ich spokój zakłóca Zespół R, który łapie biedne Pokémony w siatkę. Pokemony przestraszone ruszają przed siebie, nie bacząc wcale na to, co stoi na ich drodze. W tym czasie Jessie stara się złapać jednego z uwięzionych Poke-Kangurów do Pokéballa. Może i by jej się to udało, gdyby nie interwencja chłopca w przepasce ze zwierzęcej skóry. Dzieciak uwalnia Kangaskhany, a następnie porozumiewa się z nimi w ich języku. Pokémony wydają się być mu posłuszne i już po chwili tratują samochód Trio, wysyłając ich w przestworza. Gdy miejscowy chłopak odchodzi z wyzwolonymi Stworkami, na niebie pojawia się helikopter, z którego po wylądowaniu wychodzi małżeństwo. Kobieta wyjaśnia, że chodzi o ich syna, który 5 lat wcześniej wypadł z okna śmigłowca i zaginął. Gdy pokazuje ona zdjęcie, okazuje się, że to ten sam chłopak, który przyszedł z pomocą Kangaskhanom. Jenny wyjaśnia, że ma on na imię Tomo. Ash i jego przyjaciele tymczasem oferują pomoc w odnalezieniu go. Jakiś czas później widzimy Asha i resztę paczki, jak niosą rodziców Tomo na specjalnej platformie. W pewnym momencie na ścieżce zauważają oni ranne dziecko Kangaskhana. Brock podbiega i natychmiast, przy pomocy Potion, leczy poszkodowanego. Niespodziewanie, niewiadomo skąd nadlatuje bumerang. Misty i Brock szczęśliwie unikają ataku, czego nie można powiedzieć o Ashu. To sprawka Tomo, który nie wiedząc o co chodzi chciał bronić swojego "przyszywanego brata".

Dziewczynka wyjaśnia chłopcu, że jej kolega chciał tylko pomóc, a gdy już kończy, do akcji przystępują jego rodzice. W czasie gdy mama, bezskutecznie, stara się mu przypomnieć o swoim istnieniu, jego ojciec uderza go w głowę wielkim drągiem. Cóż, widać staruszek woli niekonwencjonalne metody działania.

Na miejsce przyjeżdża Oficer Jenny. Policjantka informuje o pojawieniu się kolejnych kłusowników - Kangaskhany są ponownie zagrożone. Tomo reaguje natychmiast, a nasi przyjaciele podążają tuż za nim. Gdy wydostają się na otwartą przestrzeń, ich oczom ukazuje się olbrzymi Mecha-Kangaskhan, należący do Zespołu R. Oprychy wabią Pokémony, a następnie usypiają je strzałkami z lekiem. Boomerang Tomo wydaje się być nieskuteczny, to też do akcji wkracza Ash, wysyłając swoje pupile. Mimo prób ataki Squirtle'a i Bulbasaura są nieefektywne, a robot naciera na naszych przyjaciół. W końcu dziecko z buszu, swoją bronią, rozbija kanister z benzyną, a Charmander i Pikachu doprowadzają do zapalenia się cieczy. Niestety, także i to nie zatrzymało pędzącej wprost na nich maszyny. Niespodziewanie helikopter z rodzicami na pokładzie pojawia się na niebie, by uderzając w mech i nokautując go, zniknąć. Trio wylatuje ponownie w powietrze.

Chłopak staje nad zgliszczami obydwu maszyn i zaczyna płakać, widać przypominając sobie stare czasy. Nieoczekiwanie, jakimś cudem, jego rodzice przeżyli i wyszli z wypadku bez szwanku. Co więcej, postanawiają oni zostać ze swoim synem w Strefie Safari.Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Kangaskhan

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach