Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP032

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zakopcie tego Digletta!
EP032: Rycerze poké-ninja
Wyścig pokémon
EP031
EP032: Rycerze poké-ninja
EP033
Rycerze poké-ninja
The Ninja Poké-Showdown
セキチクにんじゃたいけつ! Sekichiku Ninja Taiketsu!
EP032.png
Numer odcinka
Original series
032
Indigo League
032
Ogólnie
032
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
20 października 1998
Japonia
4 listopada 1997
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kiyotaka Itani


Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash, Misty i Brock w końcu znaleźli Stadion Fuschia, ulokowany w środku górzystego lasu. Nie wiedzą oni jednak, że wszystkiemu bacznie przygląda się Venonat.

Po wejściu do środka, budynek wydaje się być pusty. W poszukiwaniu żywej duszy, natykają się na ruchome drzwi-pułapki, chwilę potem Ash następuje na Voltorba, który razi go prądem, a na końcu trójka trenerów zostaje uwięzieni pomiędzy dwiema niewidzialnymi ścianami, przez które nie da się przejść. Wszystko to za sprawą Venonata, który pokazuje się, gdy jedna ze ścian w końcu się odchyla. Ash rusza za nim do następnego pomieszczenia, gdy nieoczekiwanie ktoś rzuca w jego kierunku kilka gwiazdek ninja. Gdy Brock i Misty znajdują w końcu swojego przyjaciela, chłopak jest przygwożdżony do ściany. W pokoju daje się słyszeć czyjś śmiech, a po chwili trójce przyjaciół ukazuje się Aya - Trenerka Ninja. Dziewczyna informuje ich, że jej Venonat doniósł jej o trójce ludzi, którzy kręcą się po budynku i że ona, jako reprezentantka tego Obozu Ninja, nie wypuści ich dopóki nie stoczą walki. Ash, jako zapalony trener, akceptuje wyzwanie i wybiera do starcia Bulbasaura. Trawiasty Pokémon atakuje głową, a gdy Venonat odskakuje i kontratakuje Paraliujcym Proszkiem, on także robi unik. Robak lekko dezorientuje podopiecznego Asha swoim Psychopromieniem, ale ten szybko wraca do siebie i atakuje Ssącym Ziarnem, wygrywając pojedynek. Wtem do pomieszczenia wtacza się Voltorb i wybucha, a gdy opada dym, oczom naszych przyjaciół ukazuje się kolejny osobnik - brat Ayi. Zanim Ash zdaży zapytać go o imię, facet przedstawia się jako Koga - tutejszy Lider, co nieco dobija Ketchuma, ale jednoczenie satysfakcjonuje go, że wreszcie będzie mógł walczyć o kolejną Odznakę.

Tymczasem na zewnątrz, Zespół R planuje ukraść wszystkie Trujące Pokémony, którymi walczy miejscowy Mistrz. Wracamy jednak do środka Sali, gdzie główny bohater ma stoczyć pojedynek z Kogą, w którym nagrodą jest Odznaka Duszy. Ketchum wybiera Pidgeotto, natomiast Lider Venonata, który natychmiastowo przekształca się w Venomotha. Sytuacja staje się nieciekawa, kiedy Poke-Motyl atakuje Paraliużującym Pyłkiem. Na szczęście ptak blokuje atak. Tym razem Venomoth nie zamierza spudłować po raz drugi. Wykonując zwinny manewr, jego atak Usypiającym Proszkiem okazuje się skuteczny i na dobre wyłącza Pidgeotto z rozgrywki. Teraz przychodzi kolej na Charmandera. Gdy ognisty Stworek zaczyna się rozgrzewać, do pokoju wpada pechowe Trio i od razu wysyła do walki Arboka i Weezinga. Koga posuwa się do desperackiego ataku, wykonanego przez Venomotha, Charmandera i Venonata, ale jego plan spala na panewce, gdy Jessie unieruchamia Pokémony lepką substancją. Misty próbuje zaatakować przy pomocy Starmie, ale zamiast tego wypada Psyduck, którego ataki są jak zwykle nieskuteczne. Sytuacja wydaje się wymykać spod kontroli, więc Lider pociąga za dźwignię i do pokoju wpada ogromna liczba Voltorbów. Korzystając z zamieszania nasi bohaterowie wymykają się do innego pomieszczenia. Nie mija dłuższa chwila, gdy Zespół R wpada do kolejnego schronienia, a na nieszczęście Meowth zebrał wszystkie wypuszczone Voltorby i zaczyna nimi rzucać w naszych przyjaciół. Wybuchy doprowadzając do tego że Psyduck zaczyna on biegać na oślep, trzymając się za głowę. Meowth kopie Poke-Kaczkę, co ostatecznie powoduje że cały Zespół R wylatuje w przestworza za pomocy telekinezy. Misty jest zachwycona siłą swojego Pokémona. Koga gratuluje jej zwycięstwa, proponując zamianę Venomotha na Psyducka. Dziewczynka jednak odmawia. Nagle Ash przypomina sobie o przerwanej walce, więc wszyscy wychodzą na zewnętrz. Lider wybiera Golbata, a Ketchum Charmandera. Po kilku ciosach Poke-Nietoperz przegrywa, a nasz bohater zdobywa nową Odznakę! Asha dzielą tylko dwie odznaki od udziału w Lidze.


Wydarzenie


Ciekawostki

Otwarte oczy Brocka
  • Brocka oczy otworzyły się po tym jak został zaatakowany przez Charmandera (Flamethrower).


Bohaterowie

Ludzie


Pokemony

Co to za Pokémon?: Venonat

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach