Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP030

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mistrz boksu Pokémon
EP030: Elektryczny Magnemite
Zakopcie tego Digletta!
EP029
EP030: Elektryczny Magnemite
EP031
Elektryczny Magnemite
Sparks Fly for Magnemite
コイルはでんきネズミのユメをみるか!? Koiru wa Denki Nezumi no Yume o Miru ka!?
EP030.png
Numer odcinka
Original series
030
Indigo League
030
Ogólnie
030
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
16 października 1998
Japonia
21 października 1997
Producenci
Scenariusz
Junki Takegami
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yoshitaka Fujimoto


Spis treści

Streszczenie

Ash, Misty i Brock docierają do Zatrutego Miasta. Wszystko tutaj jest zanieczyszczone i pokryte odpadami, czego przyczyną jest zapewne duża liczba fabryk. W pewnym momencie trener z Alabastii zauważa, że Pikachu zachowuje się dziwnie, a z jego worków policzkowych wydobywają się iskry.

Chłopiec zabiera swojego pupila do Centrum. W tym czasie, w kanałach, Meowth stara się namówić Jessie i Jamesa do zanurkowania w ściekach. Choć dwójka ludzi jest temu przeciwna, to po kilku mocniejszych argumentach, wchodzi pod wodę. Tlen dostarcza im kocur, przy pomocy elektrycznego mechanizmu. Z kolei w klinice, zaspana Siostra Joy wyjaśnia obojętnie, na czym polega nowa dolegliwość Pikusia - to elektryczna gorączka, Ash zostawia swojego pupila obserwację. W tym samym czasie wielka grupa Grimerów blokuje kanał, prowadzący do elektrowni wodnej, powodując zanik prądu w całym mieście, odcinając również zasilane do urządzenia, dostarczającego tlen do kombinezonów Zespołu R. Na tym jednak schody się nie kończą, gdyż oprócz Pikachu, w Centrum znajdują się także inne chore Pokémony, a jeśli nie zostanie przywrócony prąd, może im się stać krzywda. Ash i jego przyjaciele decydują się wyruszyć z pomocą i spróbować przywrócić energię. Podróż nie trwa zbyt długo, ponieważ dzieciaki dowiadują się od Jenny, jak trafić do elektrowni. Kiedy młodzi bohaterowie zamierzają udać się we wskazanym kierunku , z pobliskich krzaków wychodzi Pikachu. Zmierzając do punktu dowodzenia, Misty ma wrażenie, że coś za nimi podąża i po pewnym czasie jej przeczucie rzeczywiście się sprawdza.

Oto ich oczom ukazuje się Magnemite, który wyraźnie zainteresowany jest Pikachu. Jego trener stara się odpędzić natręta, ale nieoczekiwanie, za naszymi bohaterami pojawia się stadko Grimerów. Całe pomieszczenie wypełnia się nieprzyjemnym zapachem. W pewnej chwil zza Stworków wyłania się Muk i daje sygnał do ataku. Przestraszeni przyjaciele muszą uciekać. Po drodze napotykają pracowników elektrowni i razem znajdują schronienie w pokoju kontrolnym. Sytuacja staje się krytyczna, gdyż Grimery wyważyły drzwi. Pikachu stara się je powstrzymać, ale jego energia jest za słaba. Niespodziewanie kratka od rur wentylacyjnych spada, a zaraz po niej wylatują Magnemite i Magnetony. Te drugie od razu przystępują do ataku i po chwili wszyscy napastnicy zostają wykurzeni z budynku. Wejście od kanału także zostaje odetkane i moc ponownie wraca. Na placu boju pozostaje tylko Muk, więc Elektryczna Mysz i Poke-Magnes atakują wspólnie, po czym Ash łapie go. Następnego dnia Pikachu wydaje się być już zdrowy, przez co Magnemite już nie wykazuje w nim zainteresowania. Wtem z wody wynurza się łódź Zespołu R z wielkim magnesem, którym chcą złapać Elektryczną Mysz, jednak udaje im się tylko złapać Magnemite'y i Magnetony. Zebrawszy zbyt duży ładunek, łódź po krótkiej chwili idzie na dno a Zespół R znowu przegrywa.

Laboratorium w Alabastii. Profesor Oak siedzi i rozkoszuje się herbatką, gdy nagle z transportera wypada kula. Naukowiec nieco zdegustowany musi się przyzwyczaić do tego zapachu, gdyż Muk pobędzie u niego troszeczkę.

Wydarzenia


Ciekawostki

Mały Raticate i Fearow.
  • W jednej ze scen uszy Pikachu są większe niż zwykle.
  • W końcówce epizodu, gdy Ash i jego paczka uratowali chore Pokémony i rozmawiają z Joy i Jenny, widoczne są Stworki, znajdujące się w owym czasie w Centrum. Wśród nich można zauważyć nienaturalnie pomniejszonego Raticate'a i Fearowa.Bohaterowie

Ludzie


Pokemony

Co to za Pokémon?: Magnemite

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach