Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP028

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hipno-Pokémonowa drzemka
EP028: Główna aleja wychowawców
Mistrz boksu Pokémon
EP027
EP028: Główna aleja wychowawców
EP029
Główna aleja wychowawców
Pokémon Fashion Flash
ロコン!ブリーダーたいけつ! Rokon! Burīdā Taiketsu!
EP028.png
Numer odcinka
Original series
028
Indigo League
028
Ogólnie
028
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
14 października 1998
Japonia
7 października 1997
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yūji Asada

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash i przyjaciele są w Prizmanii. Brock jest bardzo podniecony i zaciąga ich na ulice Nożyczkową, która jak się okazuje jest także nazywana Aleją Hodowców. Znajduje się tak mnóstwo zakładów fryzjerskich dla Pokémonów.

W czasie, gdy hodowca był wyraźnie pochłonięty szukaniem czegoś, Misty wstąpiła do nowo otwartego Domu Mody Zespołu R. W środku zastało ją przebrani styliści Jessie i James. Tymczasem Brock znalazł wreszcie to, czego szukał. Kiedy dzieciaki wchodzą do jednego z salonów, ich oczom ukazuje się młoda kobieta, zajmująca się właśnie Chansey. Kiedy kończy, właściciel Poka jest jej bardzo wdzięczny. Teraz wizażystka może zająć się kolejnymi gośćmi, jednak ci nie do końca wiedzą nawet, po co tu przyszli. W czasie, gdy Lider z Marmorii stara się coś z siebie wydusić, Misty próbuje pogłaskać Vulpixa który śpi na krześle, jednak kończy się to atakiem płomienia. W końcu Brockowi udaje się wydukać to, na co zbierał się przez tak długi okres - pragnie on zostać uczniem słynnej hodowczyni, aby nauczyć się nowych rzeczy. Dziewczyna mówi że sama jeszcze się uczy i nie zamierza wcale przyjmować nikogo na praktyki. Jakiś czas później, wszyscy zasiadają do wspólnego obiadu. Suzie zauważa, w jak dobrym stanie jest Pikachu, który codziennie spożywa karmę Brocka. Co więcej, jej Ognisty Lis także zabiera się za jedzenie pokarmu. Później Misty porusza jeszcze temat nowego salonu mody, jednak Suzie wyjaśnia, że nie dość, iż zabiera on jej klientów, to jeszcze nie reprezentuje swoim stylem niczego dobrego. Hodowcy powinni dbać przede wszystkim o zdrowie swoich Poków, a nie o ich wygląd. Misty nie zgadza się z tym i wraz z Psyduckiem idzie do salony Zespołu R.

Aby umocnić się w swoim zdaniu, wizażystka, wraz z dwoma nowymi znajomymi, rozpoczęła wykład otwarty, na temat dbania o swoje Stworki. Wydarzenie stało się o tyle głośne, że już wkrótce wszyscy trenerzy z Ulicy Nożyczkowej zbiegli się do jej salonu, aby przysłuchiwać się prezentacji. Tymczasem hodowczyni, instruując Ketchuma, uczy, w jaki sposób należy rozmasować worki policzkowe Pikachu, aby rozluźnić te wiecznie spięte punkty. W tym samym czasie, kolejka do salonu Zespołu R diametralnie się zmniejszyła, a jedyną osobą, która w niej została, jest Misty. Lekko zmieszana dziewczynka wchodzi do środka, gdzie od razu zostaje rozpoznana przez Jessie i Jamesa. Rocketowcy zamierzają na razie wykonać swoją robotę, a następnie przycisnąć ją, w celu otrzymania informacji, o miejscu pobytu Pikachu. Niestety, dochodzi do walki między nimi, a Meowthem, który zrzuca z nich przebrania. Nie mając już wyjścia, Trio łapie trenerkę, z której na próżno, starają się wydusić informacje o jej przyjaciołach. Niestety, w zamieszaniu znika Psyduck, który rusza czym prędzej do Asha i Brocka, aby powiadomić ich o wypadku, jaki miał miejsce. Po krótkiej chwili nasi bohaterowie znajdują się już w Salonie Zespołu R, gdzie zastają śmiesznie wymalowaną Misty. Jej widok sprawia, że chłopcy nie mogą powstrzymać się od śmiechu. Po krótkiej potyczce, Ekans i Koffing wydają się mieć przewagę nad swoimi przeciwnikami. Na szczęście, w chwili, kiedy mają zadać ostateczne ciosy, przewracają się o swoje ciuchy, stając się łatwym celem dla Vulpixa. Lis używa potężnego Ognistego Wiru, który wymiata oponentów poza horyzont. Misty jest cała i zdrowa, a wszystko to dzięki interwencji Psyducka.

Suzie wychodzi nagle z niezwykłą propozycją. Prosi ona Brocka, aby ten zaopiekował się jej Vulpixem. Hodowca z łzami w oczach zgadza się, a następnie chowa lisa do jednego ze swoich Pokéballi. Wszystko kończy się szczęśliwie, jedyny problem pozostaje jeszcze ze śmiesznym makijażem Misty, na której widok wszyscy ponownie wybuchają śmiechem.


Wydarzenia


Debiut Pokémonów

Bohaterowie

Ludzie


Pokemony

Co to za Pokémon?: Vulpix

Pokemony innych fryzjerów:

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach