Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP027

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pokémony w krainie zapachów
EP027: Hipno-Pokémonowa drzemka
Główna aleja wychowawców
EP026
EP027: Hipno-Pokémonowa drzemka
EP028
Hipno-Pokémonowa drzemka
Hypno's Naptime
スリーパーとポケモンがえり!? Surīpā to Pokemon Gaeri!?
EP027.png
Numer odcinka
Original series
027
Indigo League
027
Ogólnie
027
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
13 października 1998
Japonia
30 września 1997
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Takaaki Ishiyama

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Nasi bohaterowie przemierzają ulice kolejnego miasta. Nagle jakaś kobieta w pośpiechu zaczęła ściskać Asha, myśląc, że znalazła swojego zaginionego syna - Arnolda. Chłopiec wytłumaczył jej, że on nie jest jej synem i pochodzi z Alabastii. Jak się okazało w ciągu ostatnich 3 dni zginęło kilkanaścioro dzieci.

Po chwili na miejsce przybyła Oficer Jenny, żeby przypiąć kolejny plakat, informujący o zaginionym dziecku.

Podzieliwszy się na grupki, nasi bohaterowie rozpoczęli poszukiwanie poszlak. w Poke-Centrum, Joy wytłumaczyła, że wszystkie Pokémony znajdujące się w szpitalu zachowują się dziwnie. Wyglądały one jakby straciły chęć do życia. Pielęgniarka powiedziała, że taki stan rzeczy trwa mniej więcej od momentu, gdy zaczęły znikać maluchy. Nagle wykrywacz fal alpha Jenny zaczął wydawać dźwięki. Po opuszczeniu budynku nasi bohaterowie zaczęli podążać za sygnałem. Tymczasem Zespół R, korzystając z podobnego urządzenia, planuje zdobyć źródło fal, którym uśpią swojego Szefa, zyskując tym samym dodatkowy urlop. Ash i reszta paczki dociera w końcu do wieżowca, pod którym sygnał staje się intensywny. Jak się okazuje, na szczycie drapacza chmur znajduje się willa, w której swoje zebrania mają członkowie Klubu Miłośników Pokémonów. Ludzie ci używali swoich Drowzee, aby wyleczyć bezsenność. Fale tych Stworków działają na człowieka jedynie na odpowiednich częstotliwościach, a ponieważ niedawno jeden z Poków ewoluował, może to jego silniejsze Psycho-kinetyczne możliwości, wywoływały całe to zamieszanie. Kiedy Misty sprawdza działanie hipnozy na sobie, wydaje jej się, że jest Seelem. Klaszcząc w ręce dziewczynka wybiega, a w ślad za nią podążają jej przyjaciele. W końcu trenerka zatrzymuje się w pobliskim parku, gdzie znajdują się także pozostałe dzieci. Wszystkim wydaje się, że są Pokémonami!

Szef klubu zasugerował, żeby wykorzystać umiejętności Drowzeego. Stworek ten jest w stanie wyemitować taki rodzaj fal, które kolidowałyby z tymi, które są wydzielane przez Hypno. Wreszcie pojawia się jakieś światełko w tunelu. Po ocuceniu Liderki z Azurii, pojawia się Zespół R na lotniach. Plan Trio jest już wszystkim znany, a do jego realizacji zamierzają użyć lustra. James podchodzi do Hypno, któremu podstawia pod nos małe zwierciadło. Przedmiot odbija hipnotyczne fale prosto na stworzenie, które je emituje. Atak już ma dopełnić swe działanie, kiedy Ash rozbija gadżet przy pomocy doniczki. Zirytowana Jessie stara się zdobyć Psycho-Poki w inny sposób, ale sznurek, który rzuciła, zostaje przerwany dzięki Korkociągowi Staryu. Do akcji wkracza także Pidgeotto, który wzbudza potężny wicher, ten z kolei wywiewa natrętnych złodziejaszków wysoko w przestworza.

W parku Drowzee rozpoczyna manewrować swoimi łapami, by po chwili wyrwać wszystkie dzieci z hipnotycznego transu. Zadowolone maluchy mogą wreszcie wrócić do domu. Podobnie rzecz ma się z Pokémonami, które dochodzą do siebie. Jedyny Stworek, który ciągle wygląda nieco drętwo to Psyduck. Siostra Joy nie ma co z nim zrobić, ale Brock, pomimo tego, że jest hodowcą, nie chce mieć w drużynie tak nietypowego okazu. Pomimo jasnej deklaracji trenera, kaczka i tak ruszyła za trójką przyjaciół. Na koniec Misty przez przypadek łapie Psyducka.

Nasi bohaterowie ruszają dalej, mając przy boku nowego przyjaciela i masę nowych doświadczeń. Już niedługo kolejne, niesamowite przygody!


Wydarzenia


Debiuty Pokémonów


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Psyduck

Pokémony widziane w Poke Center:

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach