Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP026

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Primeape idzie na banany
EP026: Pokémony w krainie zapachów
Hipno-Pokémonowa drzemka
EP025
EP026: Pokémony w krainie zapachów
EP027
Pokémony w krainie zapachów
Pokémon Scent-sation!
エリカとクサイハナ Erika to Kusaihana
EP026.png
Numer odcinka
Original series
026
Indigo League
026
Ogólnie
026
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
12 października 1998
Japonia
23 września 1997
Producenci
Scenariusz
Hideki Sonoda
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kiyotaka Itani

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash, Misty i Brock przybyli do Prizmanii. Nagle część załogi wyczuła w powietrzu jakiś zapach, który doprowadza ich do pewnego sklepu. Po wejściu do środka trener z Alabastii stara się przerwać testowanie perfum, mówiąc, że są one nikomu nie potrzebne, z zaplecza wchodzi szefowa sklepu, która stwierdza, że została urażona taką opinią.


Chłopak próbuje się bronić, mówiąc, że aromaty zamieniają ludzi w zombie, podając za przykład swojego przyjaciela. Taki argument nie dociera najwyraźniej do dziewczyny, która wyrzuca niegrzecznego młodziana za drzwi. Co więcej, jak się okazuje, perfumy są produkowane właśnie w miejscowym Stadionie, do którego także dostał on zakaz wstępu. W tym samym czasie Zespół R włamuje się do stadionu, skąd próbuje wykraść tajemną recepturę, do tworzenia idealnych perfum. Wewnątrz, po krótkich poszukiwaniach, Trio znajduje Glooma. Trawiasty Pokuś wzbudza panikę wśród oprychów, w wyniku czego James wypuszcza swojego Koffinga. Stworek rozpoczyna walkę, ale zostaje on z łatwością pokonany przez śmierdzący gaz. Wtem, niedoszli złodziejaszki zostają przyłapani na gorącym uczynku. Po krótkiej chwili pracownice wyrzucają ich na zewnątrz. Na dodatek Trio zawisło na sznurkach przywiązanych do drzewa. Na szczęscie dla nich przechodził właśnie tamtędy Ash, szukając sposobu na dostanie się Gymu. Pomimo lekkiego oporu chłopiec wykonał prośbę, a w zamian Zespół R zaproponował mu pomoc w spełnieniu jego celu. Po krótkiej chwili młody trener zostaje przebrany za dziewczynę. Młoda Ashley zechciała zapisać się na kurs przyrządzania aromatycznych zapachów. Kiedy Ash dociera w końcu do sali, gdzie przebywają wszyscy uczniowie, zauważa wśród nich także swoich przyjaciół. Liderka opowiada właśnie historię, w czasie której spotkała Glooma. Ten niezwykły Stworek jest w stanie wydzielać z siebie również przyjemny zapach, w zależności od tego, czy czuje się bezpiecznie.

Po chwili Pikachu, zupełnie nieświadomie, demaskuje swojego właściciela przed wszystkimi, używając swojej elektryczności. Chłopiec wyjaśnił że musiał się tu dostać gdyż ma szansę na dostanie kolejnej Odznaki, czego nie chce wcale zaprzepaścić. W tym samym czasie Jessie i James zdobyli w końcu flakonik z zapachem, którego szukali i mogą wreszcie dokonać aktu zemsty, przy pomocy bomby, którą Meowth zabrał ze sobą. Wróćmy jednak na arenę, gdzie rozpoczął się długo wyczekiwany pojedynek. Erika wysłała swoją Tangela, a wyzywający ją trener stawia na Bulbasaura. Niestety, jego dzikie pnącze okazuje się być nieskuteczne wobec przeciwniczki. Teraz wystarczy tylko użyć Paraliżującego Pyłku i jej oponent musi zostać odwołany. Ash już miał zamiar wybrać Primeape'a, kiedy przypomniał sobie o ostatnim incydencie. Ostatecznie chłopiec stawia na Charmandera, któremu przyjdzie walczyć z Weepinbellem. W odpowiedzi na Ostre Liście jaszczurka stosuje Miotacz Ognia, którym pali zmierzające w swoją stronę ataki. Opadające i płonące fragmenty roślin odwracają uwagę Pokémona Liderki, który zostaje znokautowany głową. Teraz na scenę wkracza Gloom, który jednym nieprzyjemnym zapachem powala na łopatki Charmandera. W takiej sytuacji do walki oferuje się Pikachu, jednak zanim gryzoń jest w stanie zademonstrować swoje możliwości, nad głowami widzów pojawia się Zespół R, jednak przypadkowa akcja Meowtha sprawia, że ładunek, który ze sobą mieli, wybucha tuż pod nimi, wysyłając Trio w przestworza. Niestety, bomba wywołała pożar, w wyniku którego wszyscy muszą opuścić arenę. Na zewnątrz dzieciaki włączają swoje Poki do pomocy w gaszeniu płomienia, jednak w pewnym momencie Erika spostrzega, że Gloom wciąż jest w środku. Ketchum wraca więc do wnętrza, ryzykując, chwyta Pokémona i rusza przed siebie. Nasz bohater wydostaje się na zewnątrz i wszystko kończy się dobrze.

Rankiem, ostatnie płomienie zostały ugaszone, a wszyscy mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Erika wdzięczna za pomoc i uratowanie jej przyjaciela, wręcza Ashowi Odznakę Tęczy, którą ten przyjmuje z lekkim zmieszaniem. Na szczęście, należy się mu ona bez dwóch zdań. Mając już pięć orderów, nasz bohater, wraz z towarzyszami może ruszyć w dalszą drogę.Wydarzenia


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Gloom

Ciekawostka

  • Chociaż Gloom jest najsilniejszym Pokemonem Liderki to zna 1 atak (prawdopodobnie)

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach