Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP025

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Haunter kontra Kadabra
EP025: Primeape idzie na banany
Pokémony w krainie zapachów
EP024
EP025: Primeape idzie na banany
EP026
Primeape idzie na banany
Primeape Goes Bananas
おこらないでねオコリザル! Okoranaide ne Okorizaru!
EP025.png
Numer odcinka
Original series
025
Indigo League
025
Ogólnie
025
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
9 października 1998
Japonia
16 września 1997
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kazu Yokota

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash dzwoni do Profesora Oaka, aby pochwalić się zdobyciem czwartej Odznaki. Jego mentor informuje go, że konkurenci mają już po 5 odznaczeń i każdy z nich przechodził już przez Prizmanię. Sam Gary złapał już 30 Pokemonów. Naukowiec zastanawia się, dlaczego Ketchum nie przysłał mu dawno żadnego Stworka, sugerując tym samym zabranie się do roboty.

Przyjaciele siedząc na skale, jedzą ryżowe kulki. Ash jest zły ze swoich wyników, ale Brock wyjaśnia, że Prizmania jest o dzień drogi stąd. Misty przypomina, że do Ligi Pokémon on sam obiera drogę. Nagle z krzaków wyskakuje Mankey i podchodzi w kierunku hodowcy, który częstuje go kulką. Stworek przysiada na pobliskim głazie i zaczyna konsumpcję podarunku. Ash chce złapać nowego Pokémona, w związku z tym rzuca Pokéballem, ale jego cel ciska w tej samej chwili ciasteczkiem i Poké-kula łapie jedzenie zamiast Poka. Przerwanie konsumpcji powoduje nerwicę u Mankey’a, który naciera na grupę, gdy ta rzuca się do ucieczki. Lider z Marmorii stara się odrzucić ciastkiem, ale Pok je odbija i nie przerywa natarcia. Wtem dziewczynka przewraca się, a napastnik używając jej jako trampoliny, wybija się w powietrze, spada na twarz Asha, wykonując Młynek. Na koniec zabiera on czapkę chłopca i wdrapuje się na drzewo. Tymczasem Zespół R obserwuje całe zajście, zastanawiając się nad sposobem porwania Pikachu. Z kolei trener z Alabastii wstaje i gdy orientuje się, że na jego głowie brakuje czapki, zaczyna się złościć, gdyż aby ją zdobyć musiał wysłać milion pocztówek. Chłopak próbuje wyjść na drzewo, ale zostaje zeń strącony. Wtem pojawia się Trio i rozpoczyna realizację swego niecnego planu. Mankey z zaciekawieniem zaczyna oglądać nieznajomych, ale rozzłoszczony James kopie go i ten odlatuje gdzieś na bok. Zespół R wykonuje swoje motto, ale hodowca radzi uciekać. Wszyscy spoglądają w pobliskie zarośla, z których wynurza się Primeape! Jessie i jej kompani nie przejmują się tym zbytnio, wysyłając Ekansa i Koffinga. Nieoczekiwanie, Stworzonko naciera na Rocketkę od tyłu, co powoduje jej upadek na twarz. Wściekła kobieta odwołuje Poki od walki z Pikachu i nasyła je na Pokę-Małpę. Niestety, Trio mimo prób wylatuje w powietrze. Brock i Misty podnoszą Asha, gdy w tym czasie Żółty Gryzoń próbuje dostać czapkę, w wyniku czego staje oko w oko z Primeapem. Ketchum rozkazuje, aby jego podopieczny użył Elektrowstrząsu, ale to tylko rozwściecza jego przeciwnika.

Gdy przyjaciele się rozdzielają, Stworek gna nadal za Ashem i Pikachu. W tej samej chwili Zespół R kopie pułapkę. Chłopiec wpada na nich i wszyscy wpadają do dołu. Primeape zatrzymuje się nad krawędzią i obserwuje ofiary. W tym czasie Koffing zaczyna wydzielać z siebie dym. Ash karze Pikachu użyć Elektrowstrząsu, ale ostatecznym efektem jest porażenie wszystkich prócz dzikiego napastnika, który następnie wskakuje do dołu. Trener z Alabastii próbuje się wydostać, ale małpi Pok wyskakuje w ślad za nim i blokuje mu drogę. Wtedy chłopak przypomina sobie, co mówił Profesor Oak o łapaniu Pokémonów. Misty i Brock nadbiegają, gdy zaczyna się walka. Ketchum wysyła po kolei prawie wszystkie swoje pokemony, pomocny okazuje się Charmander, który po rozwścieczeniu znokautował Primeampe atakiem Wściekłości. Ash rzuca Pokéballem i łapie swojego nowego Poka. Tymczasem Pikachu odnosi czapkę swemu przyjacielowi którą zerwał z głowy Primeampe w ostatniej chwili.

W tym momencie z dołu wychodzi Zespół R, a zniknięcie Primeape'a wprawia ich w lekkie zaskoczenie. Ash obraca się, rzucając złowieszczy uśmiech w ich stronę i uwalnia nowego Poka. Małpi Stworek za pomocą pięści wysyła oponentów w powietrze, po czym okazuje się że nasi bohaterowie dotarli już do Prizmanii. A co do biednego Trio, to po wysokim locie, cała trójka spada do kanionu, gdzie znajduje się stado rozwścieczonych Primeape'ów.


Pomyłki

  • W trzynastym odcinku Profesor Oak mówi Ashowi, że Gary złapał już 45 Pokemonów, natomiast w tym mówi jedynie 30.


Wydarzenia


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Primeape

Pokemony widziane w laboratorium Profesora Oaka:

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach