Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP024

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wieża strachu
EP024: Haunter kontra Kadabra
Primeape idzie na banany
EP023
EP024: Haunter kontra Kadabra
EP025
Haunter kontra Kadabra
Haunter versus Kadabra
ゴーストVSエスパー! Gōsuto VS Esupā!
EP024.png
Numer odcinka
Original series
024
Indigo League
024
Ogólnie
024
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
8 października 1998
Japonia
9 września 1997
Producenci
Scenariusz
Junki Takegami
Animacja
Team Ota
Scenopis
Toshiaki Suzuki

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Po zdobyciu Pokémona Ducha Hauntera, Ash z przyjaciolmi wraca do Safranii aby ponownie walczyć z Sabriną.

Po ponownym wejsciu do stadiunu, Lalka Sabriny ostrzega, że po porażce czeka ich kolejna zabawa z nią, a następnie uwalnia z kuli Kadabrę. Ash wysyła Hauntera, ale Poka ciągle nie widać. Dziewczyna rozkazuje Ketchumowi wybrać innego Pokémona, ale żaden z nich nie czuje się zbyt pewnie. Ash oznajmia, że kończy walkę i zaczyna uciekać. Brock i Misty nie zdążają nawiać, w wyniku czego zostają zamienieni w lalki. Chłopca także czekał by ten sam los, gdyby nie mężczyzna, z którym zdążył się już spotkać. Następnie opowiada mu jej historię Sabriny. Nieznajomy informuje go, że jego przyjaciele zostali zamienieni w lalki, a jedyna droga aby wrócili do normalności to pokonanie Sabriny. Ash musi udać się na poszukiwanie Hauntera, który zniknął bez śladu. W tym samym czasie, Zespół R przygotowuje się do złapania Pikachu. Stojąc na platformie zawieszonej nad ulicą, wyczekują oni na odpowiedni moment, gdy nagle pojawia się Poke-Duch. Cała trójka wpada w takie przerażenie, że platforma zaczyna się kołysać, ostatecznie spadają robiąc wielką dziurę w chodniku. Wtem, Stworek zauważa swojego trenera i zjawia się tuż przy nim. Ash prosi go, aby tym razem go nie zawiódł i wspólnie udają się na stadion.

Tymczasem w domku dla lalek, Misty i Brock poznają przez przypadek matkę dziewczynki. Toczą z nią rozmowę telepatycznie. Kobieta twierdzi że jej córka nie jest zła. W tej samej chwili Ash przybywa na stadion. Sabrina pyta się go, czy on nigdy się nie poddaje, a następnie wysyła na arenę swojego Kadabra. Jej oponent wybiera Hauntera, ale ten znowu zniknął. Chłopak zaczyna się niepokoić, jednak tym razem Pikachu decyduje się na walkę. Nie mając już innego wyjścia, Elektryczna Mysz używa Elektrowstrząsu, ale przeciwnik Teleportuje się poza zasięg ataku, następnie stosując kontrę w postaci Psycho Promienia. Cios poważnie trafia w podopiecznego trenera z Alabastii, ale ten nie poddaje się i kontynuuje natarcie, tym razem mocniejszym atakiem. Kadabra stosuje Regenerację, dzięki czemu jego siły na powrót wracają do pierwotnego stanu. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko skończyć mecz. Wtem, przed Sabriną pojawia się Haunter. Jej lalka oznajmia, że walka dwóch na jednego jest nie fair, ale pojawia się także tajemniczy nieznajomy i mówi, że Stworek jedynie się bawi. Duch robi kilka min, a następnie wyciąga bombę, która wybucha. W sali zapada cisza, którą przerywa nagły śmiech Liderki. Mężczyzna zaczyna płakać, twierdząc, że nigdy nie widział tej dziewczynki, śmiejącej się. Ketchum pyta się, dlaczego mu dziękuje, skoro Haunter miał w rzeczywistości pokonać Kadabra. Facet wskazuje jednak na Pokémona, który także turla się ze śmiechu po podłodze. Pokémony psychiczne i ich właściciele są ze sobą połączeni falami mózgowymi. Skoro ewolucja Abry nie jest zdolna do walki, Ash wygrywa mecz. Lalka Sabriny znika, a Misty, Brock i matka dziewczynki wracają do normalnych postaci.

Jakiś czas później trener z Alabastii żegna się z nowymi przyjaciółmi, w dłoniach trzymając swoją nową Odznakę Bagna. Chłopak zastanawia się, czy rzeczywiście zasłużył na tę nagrodę, ale Misty i Brock w pełni zgadzają się ze sobą, twierdząc, że tak. Rodzinka jest już w komplecie, a obok nich pojawia się Haunter. Ash zostawił go Sabrinie. Tymczasem następnym celem naszego bohatera jest Prizmania. Gdy nasi bohaterowie opuszczają miasto, mijają dół, w którym Zespół R jest właśnie zalewany cementem.


Wydarzenia


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Haunter

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach